Nagy gőz tekerés

Sziasztok! Alapból az érdekelne, hogy a tekerésnél, ha minél nagyobb gőzt szeretnék (ez az elsődleges szempont) a tekercs mérete vagy az ellenállás-teljesítmény számít jobban? Kezdő vagyok ebben, nézzétek el, ha nem pontosan fogalmazok.
Szóval egyik videóban hallottam, hogy akár ilyen 0.8 ohm körüli tekeréssel 25w környékén (kb ezekre nem emlékszem pontosan, lényeg hogy nagy ellenállás, kis teljesítmény) a tekercs mérete miatt (ugyebár nyilván nagyobb mint egy kisebb ellenállású) nagyobb felületen “fűti” a vattát ezért nagy gőze lesz.
Nos, ez érdekelne, hogy ti mit tanácsoltok a nagy “felhők” érdekében, hogy mikor lehet nagyobb a gőze a tekerésnek, ha kicsi az ellenállás, nagy a teljesítmény, vagy ha nagyobb a tekercs és nagy az ellenállás, de kicsit a teljesítmény.
Ha hülyeségeket beszélek, akkor bocsi, elég kezdő vagyok :grinning:
Bármilyen tanácsot, tippet meghallgatok különben ezzel kapcsolatban. Előre is köszi!

2 kedvelés

Szia! Önmagában az ohm nem számít. A lényeg a felület. Lehet úgy is nagy egy felület, hogy sok drótból sodort claptont használsz és lehet úgy is nagy, hogy mesh-t használsz. Ezekhez még kell egy olyan tank is, amin a levegő nem csupán gyorsan átsuhan, hanem a tekercsre koncentrálja a levegőt. A watt annyiban befolyásoló tényező, hogy azt variálod a nagy gőz érdekében. De mindenképp a levegőzéshez kell igazítani a tekercset is és a wattot is. 0.8 ohm-ot lehet tekerni egy DL Dwarvba is 0.4mm vastag huzalból, amit 25 watton hajtva már egész szép mennyiségű gőzt adhat. De ugyanezt ki lehet hozni MTL claptonnal is. Igazából leginkább tankfüggő, hogy miből mit lehet kihozni. Ajánlom bármelyik dual deck-es Aromamizert, vagy a Zeus ZX-et, vagy a Zeus Z Mesh RTA-t.

15 kedvelés

Kinga leírt nagyjából mindent, én annyival eglszíteném még ki, hogy a folyadék se mindegy, minnél magasabb a VG aránya annál tömöttebek a felhők, így “max VG” liquiddel egy levegősebb mtl kazánból is olyan füstök jöhetnek mint egy dl-ből 50/50 liquiddel.

Mesh adja tapasztalataim a legnagyobb gőzöket, utánna a dual coil RDA-k.

És hogy min-max-oljuk a helyzetet RDA vagy RDTA a legjobb választás, hiszen a coil majdnem csak az ember szájában van nem pedig egy cső méllyén.

De ha dzsátubén rákeresel hogy “cloud chasing” bedob pár embert akik ugy gondolják hogy ők Thomas the tank engine :steam_locomotive:.

12 kedvelés

Anyukám mindig mondta az lehetsz ami akarsz . Na én most mozdony vagyok :rofl:

8 kedvelés

Arra figyelj hogy hol hés hova fújkálsz “nagy gőzöket” mert a végén ránk uszítod a nyugdijjas kommandót, meg az anti vax anyukákat és nagy nyomásukra bezáratnak még 2 webshopot és vényes lesz a nikotinos folyadék :face_in_clouds:

9 kedvelés

Köszönöm a válaszokat!

3 kedvelés

Ja, még valami. Amiket nézegettem kazánok (olcsóbb kategóriában inkább) azok a hellvape dead rabbit v2 rta, v3 rta, fat rabbit rta illetve geekvape zx, zx 2 rta. Ezek közül akkor ahogy mondtad, Kinga, a zx esetleg a zx2 lenne a célnak leginkább megfelelő? Így levegőzés meg minden szempontból.

2 kedvelés

Mindegyik tökéletesen megfelel a célnak, panaszt még nem láttam rájuk …

3 kedvelés