Na mire jó, ha több tankod van?

Köszönöm. Azért el nem dobom őket, de én csupán 6 indokot tudok felsorolni, miért nem jók nekem az előre tekertek?

  1. Rossz irányba vannak feltekerve. A 3 db MTL tamkomba egyikhez sem jó ez a tekercselési irány.
  2. Az ellenállásuk sem mindig olyan, amilyet én szeretnék, mondjuk a feltekeretlen végüket is hozzá lehet tekerni, de akkor már egyszerűbb egyet nyers huzalból tekerni.
  3. Az átmérő sem mindig stimmel. Például a Dvarw16 -ba a 2,5 mm claptonból elég necces. Oda inkább a 2 mm -es, vagy még vékonyabb kell. A Sirenbe régebben tekertem még 4 mm-eseket is, de annál is áttértem a 2 mm-re az íze miatt.
  4. Ezeknek hámlik a külső sodrott rétege. Érdekes, a nyers huzalból bármit is tekerek, egyben marad a clapton külső sodrása, az előre tekerteknél még ha nem tekerem újra, akkor is ledobja a külső rétegét, már amikor a végeit levágom.
  5. Valószínűleg ugyanezen okból tűnik a huzal lágyabbnak, mert laza a külső sodrása.
  6. Ezért kérnek érte nagyságrendekkel több összeget, amit én pár másodperc alatt megtekerek, és csípőfogóval két nyisszantással le is van vágva?
    A tegnapi sok keresgélésem eredmény is ugyanaz, amit írtok, hogy a két fajta huzal ugyanaz. Csak az előre megtekerteknél titkolják, hogy miből van benne 20 %, a méterre adottnál meg rá merik írni, hogy Nichrome.
    A fused claptont már próbáltam a Siren tankomban, nagyon jól adja a gőzt, viszont pár perc alatt elpöfékelem belőle az egész liquidet. Na én a dl vonalat pont ezen okból mellőzöm, inkább szívok két mtl kazánt egyszerre, ha olyan kedvem van.
    A staple nem tudom, mit takar? Olyan, mint a fused, csak még több szálból van a közepe?
    A Teslacigs Poker moddal talán már bátrabban kipróbálhatok akár 1 ohm alattiakat is, még nem sikerült a két akkuját egy nap alatt nagyon 60 % alá meríteni, de nekem inkább az ízek fontosak, mert a kutya se nézi, hogy mit fújok ki, viszont nem szeretnék percenként utána töltögetni, mert lassan egy liter alaplé már egy hónapig se lesz elég.
    Meg hát azért is tekerem 1 ohm körülire, akkor az elektronika nélkül maradt döglött moddal is használhatom bármely tankomat második szettnek, mondjuk másik ízzel, vagy éppen szteróban szívva a több gőz miatt.
4 kedvelés