Mtl tankba alacsony ellenállás lehet?

Sziasztok!
Mivel dl-ben vagyok inkább járatosabb, és azokat használok, magas ellenállású tekeréseim nincsenek is itthon.
Viszont eléggé tűkön ülök már, hogy kipróbálhassam a dvarwomat.
Mi történik, ha egy mtl kazánba belekerül egy 0.4 Ohmos tekerés?
Úton van már a véknyabb huzal, de az még idő…
Tanitsatok :heart:
Köszönöm :slight_smile:

8 kedvelés

Szia!
Mivel magasabb watton tudsz csak belőle ízeket és gőzökek kicsikarni,így sajna melegedés nélkül valszeg nem fogod megúszni,1-2 slukk erejéig talán élvezhető lessz.Egyébként milyen fajta az a 0.4ohmos tekerés,mert ha valami alien clapton akkor meg végképpen ez lessz a szituáció,de használható mértékkel,csak azt az igazi mtl élményt,hogy nagyobb ellenállás kisebb watt igény,hűvösebb gőzök,na azt nem fogod tudni vele valszeg ebben a formában elérni,am próba cseresznye​:slightly_smiling_face:Plussz valami legnagyobb afc​:+1:

11 kedvelés

Szia! Nem történik semmi! Ha a Dvarwról beszélünk teszel bele nagyobb AFC-t vagy ha nincs, feljebb veszed a teljesítményt a modon! Próbáld ki! Veszteni nem fogsz rajta semmit!

9 kedvelés

Van hozzá vagy 12 darab
De mivel ez az első ilyen kazánom, tanulmányoznom kell. Az afc-k még idegenek számomra.

3 kedvelés

A legnagyobb AFC-vel működhet, de utána majd nem fogod MTL-ként használni szerintem. :thinking:

6 kedvelés

Találtam egy ilyet itthon
Ez tuti jó lenne

Viszont csak 2-es és 3-as fúrószár van itthon
Esetleg fültisztitó pálcika :rofl: ami érzetre talán egy leheletnyivel vékonyabbnak tünik a hármastól.
Vagy van ez a csavarhúzó betét, aminek talán a közepe jó lenne?

Egyáltalán hanyas magra, hány tekerés kellene ebböl, hogy jó legyen?

6 kedvelés

Ez jó lehet! 2mag 7-8 menet!

6 kedvelés

28ga ss huzal…tökéletes​:+1::slightly_smiling_face:

7 kedvelés

Köszönöm mindenkinek!
Nagyon boldog vagyok, mert sikerült összepakolnom elsőre! :heart_eyes:
0.7 Ohm, 17 Watt, de lehet, hogy ezen még alakitgatok, próbálgatom, mennyi lenne jó.
Túl sok gőze nincs, de nem is érdekel annyira. Ami liquid belekerült sem izlik túlságosan, na de majd teszek én bele sokkal finomabbat.
Szóval köszi mindenkinek :grin:

8 kedvelés

Szia.
A képen látható bit középső méretének átmérője kb. 2.5 mm, de ahogy azt @Elek_Segits írta a 2-es mag is tökéletes lehet, ahhoz meg a 2 mm-es fúrószár nagyszerűen megfelel.
Szép Estét.

8 kedvelés

Sz-tem egy vékonyabb szeg is megteszi. Bele kalapálod egy henger akalu fába, (akár seprű nyél), a szeg fejét le csíped és kész is van… Tudom, kissé primitív, de ideiglenesen megfelel… Annyira viszont elegendő hosszú lesz, hogy rá tekerj akár 8-9 menetet is a huzalból…

1 kedvelés

Nekem ilyen van. Saját magam keszitettem. Tökéletes minden huzalra. Egyik vége 2.5,a másik 3mm.

7 kedvelés

Ha megmutatom milyen tekerő segéd keszletem van, kinevettek… Biztos. De ami van, azzal egyre jobban élvezem az rta világát. És nem is akarok hallani az analógról, már a szagát sem bírom. És hála nektek, milliószor könnyebb lett az építés…

8 kedvelés

Itt nem szokás kinevetni másokat. :slightly_smiling_face: A kreativitásod előtt le a kalappal. Tetszik az a tekerősegéd. :heart_eyes:

5 kedvelés

Eléggé primitív, viszont így… ezzel… még sohasem zártam rövidet a kazánban. Annyira azért vigyázok…

4 kedvelés