MTL felhasználás és ízek

Sziasztok!

Hosszú idő után DL-ről váltok MTL-re. Szerencsére minden rendelkezésemre áll hála egy itteni kollégának. Az alanyok Pandora V2, NI80 huzal + lesz előre tekert nikkel is 0.7-es ellenállással. Próbáltam már MTL-t főként podokat, és tetszett hogy ízesebbek mint általában a DL vonal. Viszont a chainvape ugyanúgy megmaradt bennem, ezért is maradtam a nikkelnél, tudtommal elég gyorsan hűl.

Fő kérdésem az lenne hogy milyen keverési arányt és PG/VG arányt érdemes használni? Nikotin sót is használhatok ezeknél az MTL RTA-nál? Jelenleg 70/30-ból van nekem kb 0.5l bekeverve ( sajnos csak 3mg/ml ). Ezeknek az íze is jobban ki fog jönni esetlegesen? Próbálok minnél inkább íz felé hajtani mint gőz felé. Előre is köszönöm a segítséget!

Én is Pandora V2-vel vágtam bele az MTL-be.
Elvileg az 50/50 vagy PG többletű liquid ízesebb, mivel a PG viszi az ízt. Cserébe könnyebben megfolyhat.

Ugyanakkor én alig bírtam ízt kicsikarni a Pandorából, de biztos velem van a baj. A DL-es Dead Rabbit M-hez még csak nem is közelít számomra.

Majd számolj be a tapsztaltokról légyszives :slight_smile:

Szerk: ja és igen, mehet a niksó. Majd lehet kipróbálom azt is, csak sokallom az árukat.

Alapnak mondható hogy a pg többletnél kevesebb aroma kell a vg-nél meg több, én a 70-es vg-t szeretem, annak van azért gőze is. Sókat is lehet beletenni, habár én azt inkább podba ajánlanám. Annyit azért megjegyeznék, hogy pl. a 100-as nikotin nincs olyan mint a 18 vagy 20mg-os! ott bekeverem 6-ra, és nincs torokütés! a 18-asnál meg van! Sztem az mtl világ sokkal “érzékenyebb” mint a dl.
(Egy praktika, ha köpköd a kazán! Cserélj vattát először is, lehet nem sokáig tart majd… én ha ez se oldja meg, csinálok egy papírkockát, azt feltekerem és a driptipbe teszem, így az felfogja a köpködését. Vannak olyan porlasztók amik eleven egy ilyen “védő hallóval” vannak ellátva, gondolom azért van).