Első keverés

Sziasztok!

Keveréssel kapcsolatos kérdéseim vannak. Eddig csak kész nic sókat vásároltam MTL-re vagy shortfilleket kóstoltam, ami egyértelmű volt számomra :slight_smile: bár ott a 30/70 volt a PG/VG aránya.

Elsődlegesen MTL felhasználási céllal akarok pl. 20 ml longfill keveréket 60 ml-es saját flakonjában felönteni, 10 mg-os nikotin mennyiségre.

Sok kérdésem van a keveréssel kapcsolatban…

  1. Longfill esetében a keverési aránnyal - egyelőre - ne foglalkozzak, ugye, csak felöntöm teljesen a megfelelő alaplével?
  2. Longfill-t DL-re és MTL-re is keverhetek?
  3. A PG/VG arány DL felhasználás esetén általánosan 30/70 (persze eltérhet), MTL felhasználás esetén 50/50, de el lehet menni akár 30/70-ig is?
  4. DL esetében alacsonyabb legyen a nikotin szint (optimális a 3 mg/ml), míg MTL esetében mehetek nyugodtan felfelé?

A kalkulátorok közül a liquid vegyítőt kapisgálom talán, a többi még bonyolult :slight_smile:
Jól kalkulálok, ha így számolok?

  1. A longfill alap mennyiségét 100 PG-vel számolom (20 ml 0 mg 100 PG). 30 ml 20 mg-os 30/70-es sót adok hozzá, és a maradék 10 ml-t 0 mg-os 30/70 alaplével öntöm fel. Az eredmény majdnem az, amit akartam, 53/47 PG/VG.

Elsőre ennyi és előre is köszi szépen!

3 kedvelés

Ha így haladsz év végére meglesz az 5-ös :smiley:

5 kedvelés

Szerintem eddig mindent teljesen jól megértettél.
A matekkal sincs gond a végén. :slight_smile:

2 kedvelés

Ez a keverés dolog engem is érdekelne nagyon. Nekem a nikotint kell csökkentenem nagyon a túl telítődés miatt. Én az ellenkezőjét szeretném elérni. Keveseb nikotin, több torokhatás, hogy érezzek is valamit. Te a PG-t csökkentenéd és a nikotint növelnéd ha jól értem? Gondolom nem ugyanaz az eredménye a két ellentétes dolognak. Erre kíváncsi lennék, hogy mint mondanak a tapasztaltabbak. :slight_smile: Ettől függetlenül engem is érdekelne. Több készülékem, is van. Én is használnék nagyobb nikotin mennyiséget, kvesebb Pg-vel a torokhatás csökkentésére, pl a reggeli kv-nál. Nekem napszak függő. Én is mennék bizonyos esetekben felfelé. :slight_smile: