Mtl dohány íz pg-vg arány!

Sziasztok !
Olyan dohány ízt szeretnék vásárolni amelyben van más íz is gyümölcs vagy desszert vagy éppen selymes dohány aroma ,illetve pg vg aranykora lennék kíváncsi . Jelenleg infamous Gold Mz nagyon bejött nekem de ugyebár az SnV
Ripley rdta használok ni80 Vandy Vape superfine fused clapton coil-al 2,5magátmérő 0,7-1ohm.
Vaperfly Cotton Clouds vágtával

Minden tapasztalatra,tanácsra vevő vagyok !
Válaszokat előre is köszönöm
További szép napot kívánok

Szia!
Össze is lehet keverni. Veszel dohányt és gyümölcsöt és össze kevered…én 50/50-be keverek…és mostanában a Journey aromákat használom.

5 kedvelés

Köszönöm,és innen is szoktál rendelni ?

1 kedvelés

Igen 35euro-tól ingyen jön…

Én is 50/50-es alaplevet használok, ami bármiben is felöntve, mennyiségtől függően Pg többletet ad ki, de az ez íz javára billenti a mérleget.
A Journey aromákból még csak a Cherry Cigar-t próbáltam, az kiváló, de már érik másik három íz is a sorozatból. Az már most látszik, hogy kiadósabb és gazdaságosabb a SnV verzióktól.
(Tulajdon képpen a gyártó oldaláról nézve egy gazdasági öngól :smiley:.)

4 kedvelés

Szia. Az Al Carlo is ilyen és részemről +1 a Journey-re.

3 kedvelés

Vagy nem magyar mentalítással dolgoznak és a sok kicsi sokra megy elvet alkalmazzák :grinning:

3 kedvelés

https://vape42.hu/termek/vv_vanilla_tobacco_30ml.html
30 ml,úgyhogy 300 ml jön ki belőle,ezért gazdaságos is.Nem nagyon kokszol,finom is.
A másik kedvencem az Al Carlo Macchiato brew

2 kedvelés

Hány százalékban keverted ha szabad tudni? Gyártó max 2,5% ír, ennyibe kevertem 70/30as alappal, illata nagyon jó, de nálam íze alig valami.

2,5% nálam is az arány 50/50 alpba és amit sokan nem bírnak kivárni 1 hónap(!) érlelés, szigorúan nem keverve mint James Bond és következetesen nem felrázva, ahogy nálam a vitrin méllyén finomodik, szobahőmérsékleten, napfénytől elzárva.

A lényeg az állandó, kontrolált körülmény, mert megismételhető.
Az ettől eltérő módszerek ugyan gyorsíthatják az érést, de szervizesként azt tartom:

  • Ami működik, nem piszkálom.

A Journey aromát 2%-al keztem elsőre, de haloványnak tünt, pedig a dohányzásom elhagyásával szaglásom-ízlelésem mérföldekkel javult május óta!!!

Ami a jó hír, ha halovány az íz, mindig lehet sűriteni…
…és fordítva is igaz. Higíthatsz is bármikor.

Az 1hónap érlelést viszont próbálom tartani.

Aztán vannak ízesebb és vagy gőzösebb kazánok. A tapasztalatom az, hogy a kis kazántér, szűk kémény kedvez az ízeknek, főleg, ha a hűvösebb gőzöket preferálod. Ez inkább mtl.
A dl-ben is számít a kazán beltér szűkössége, de mint a Hi-Fi-ben, jobb ha rövid a jelút(kémény) és jut bőven a levegőből.

A teljesítménnyel is érdemes játszani és a tekercs sem mindegy. Hány ohm és hogy hézagos-e a menet és milyen magasan van a légnyíláshoz képest.

…meg a vattázás, annak fajtája, hossza, átmérője a
tekercs és a tank fügvényében.

Bocsi, kicsit túlfutottam!
Vape-elni sosem unalmas!!!

4 kedvelés

December elején kevertem, így az 1 hónap már megvan, nálam fiókba érlelődik, szobahőmérsékleten, napfénytől elzárva, énis leginkább csak bekeveréskor szoktam összerázni a liquideket, meg mielőtt tankba öntöm őket.

Mtl használom, próbáltam hézagos és szoros tekerést is, 2,5 magon tekerek minden kazánom, nálam az vált be, ezt a cherry cigart próbáltam Galaxies/Ares 2/Arbiter solo tankokból is, mind 3-ba ugyan azt adja, kicsit kaparós, enyhén kakós, és kb semmi cseresznye vagy meggy íz.

Tekerést általában próbálom minél jobban ráültetni a levegőzésre, hogy jobb ízeket kapjak, nálam is a 3 közül talán a Galaxiesnek van a legjobb íze, az 22mm kisebb kazántérrel, másik kettő ugye 24mm rta.

De akkor lehet még adok hozzá 0,5-1% aztán érlelem tovább hátha.

3 kedvelés

Bátran! Nincs mit vesztened.
…vagy ahogy a művelt francia mondja:

  • Bertrand :grin: (bertraaa"n)

…és ami fontos:

  • Minden szubjektív.
2 kedvelés