Dohány ízű dohányos aroma

Sziasztok

Hogyan lehet tényleg dohányos ízűvé tenni a dohányos aromákat?
Lehet hogy én rendeltem rossz ízeket de se a discovery parliament se az old captain nem dohányos. Az első mogyorós kukorica ízű, a második pedig méz enyhe rummal.
Az egyetlen komponens amit sehogy se találok az a dohány :woman_shrugging::sweat_smile:
Van olyan aroma ami akár az előbbiekhez keverve dohányosabbá tudná tenni őket?

Latakia aromával próbáld meg feljavítani. Az segíthet kicsit. Azonban ha az analóg " dohány" ízt keresed,azt nem fogod teljesen megtalálni a " kátrány" aroma hiánya miatt . Az analóg íze, meg a tiszta dohány íze között komoly különbség van. Próbálj kivonatos dohány aromákat. La tabaccheria, Azhad. Azok be szoktak válni túlnyomórészt.

2 kedvelés

írtam az elején, hogy nem a hardver lesz a drága :smiling_imp: pláne ha esetleg analóg ízt keresel

1 kedvelés

Féltem tőle hogy ez lesz a válasz :sweat_smile:
A latakiát milyen arányban kevernétek a meglévő “dohányos” ízbe?

Mennyi fűszert tennél egy kajába? :wink: Ízlések és pofonok. Elsőre próbáld kicsit kevesebbel, és addig adagold, míg jó nem lesz neked.

4 kedvelés

Már kezdem megérteni miért csak egyedül az RY4 kapható a vape42.hu -n a Journey-től. Az azért általában elszívható akármelyik gyártótól, az Inaweráét kivéve. Az összes mű-dohányos aromáról elmondható, hogy nagyon-nagyon hosszú az érési ideje. Frissen kóstolva, szagolva egyikőjükön sem érzik semmi, csak a hozzáadott desszert. Olyanok, mint a kávé helyett a pótkávé fogyasztása. Ez nem tudom, miért van. A másik fő jellemzőjük a mindenen átérződő karamell, és a nagyon-nagyon édes íz. Az édességük ellenére nagyon jó aromák a Solub Rotterdam, és a TPA török dohányosa. A mogyorós, gesztenyés vonallal is próbálkozom megbarátkozni. Latakia eddig a Blendfeeltől ízlett a legjobban. A Black Note-nak inkább a Virginiája jobb. Azhad’s most az a két pipás van, amit kaptam. Ki szeretném próbálni azoktól is a Latakiát és a Virginiát. Kivonatos aromát csak egy kazánomban szívok a kokszolás miatt. Van, hogy a mű- dohányosok mellé, vagy idehaza önállóan napi 1-2 x. Aztán vannak az igazán kinin -keserű ízűek, mint az Aromamester Dark Vaper, és a TPA M-type, egy bajuk van, hogy dohány ízük nincs, de jó keserűek, a túl édes ízek ellen bevethetők, de a külsősök menekülni fognak előled, mondván, hogy “büdösek”. A kék villamost is azért nem szívom egyelőre, mert kint fagy van, nem lehet szabadban padra leülni, épületen belül meg kiátkoznak vele a nemdohányzók. Így már azt is elfelejtettem, milyen? Csak arra emlékszem, hogy a feleségem szerint ilyen büdös még soha nem voltam. Szóval egyes aromákat meg ezért mellőzök. Amúgy az RY4 is szigorúan 5% alatt, a Journey meg 2 % , különben a miatt is megy a csérogás, hogy büdös vagyok.

3 kedvelés

Kevéssel kezdd, mert a latakia hajlamos eluralkodni bármin.

1 kedvelés

Ezért nem kezdtem el :rofl:

Köszönöm, ez igazán hasznos és részletes volt.
Majd megnézem amiket javasoltál a legkeserűbbek kivételével :sweat_smile:
Egyébként én kivonatosakból a szűrt, podba való aromákkal szemezek jó ideje, (egy tesztelés alatt is van), mert árban ugyanannyi de nem mindegy mennyire trutyizza össze a decket.

3 kedvelés

… Hm :thinking::joy:

A keményvonalas kivonatosokon kívül valóban semmi nem fog közelíteni az analóghoz.
Néhány Azhad’s, illetve amit a többiek.is irkálnak.

Latakia jó dolog, de az inkább fafüst kicsit. Édesbe nem jó páros.

4 kedvelés

A koksz szerintem tankfüggő is. Én például össze/vissza esküdözöm, hogy a Brünciben nem kokszol annyira a kivonatos :grinning:

Egyébként ezek a mű dohány utánzatok között az Aromamester kínálatából kóstoltam már a legtöbbet. Hátrányuk, hogy ismeretlen a gyártójuk, viszont amit innen rendeltem, még sohasem kellett kidobni, vagy kiönteni. Sőt némelyik még egy másik aromával keverve, esetleg valamelyik kivonatossal, teljesen jól hozza az analóg érzést. Most érnek be, volt a csomagomban Camelo, és Chestnut. Magukban is elmennek, de nálam a Black Note American Blenddel, vagy Latakiával keverve még sokkal jobbak. (Az American önmagában jellegtelen, a Latakia kokszol, a mű - utánzatokon meg érzik, hogy mű. Keverve viszont az összes hátrány elmosódik, és csak a jó érzik rajtuk.)

2 kedvelés

Én most la tabaccheria black cavendish (kivonatos), discovery parliament és iw ry4 keverékét szívom. Úgy érzem sikerült eltalálni a számomra ideális egyensúlyt a mély füstösebb íz, a csonthéjasok és az édes karamellás vanília között.
Az egyetlen gond hogy nem jött meg a várva várt nicshot és aroma csomagom pénteken, és hétfőig alig maradt nikotinos lötyim.
Utólag szoktam nikotinozni az ízeket és totál kiment a fejemből hogy alig van nicshot itthon. Dohányboltban elvből nem veszek semmit, szóval marad a “csakazértis kibírom” és az itthon talált fél csomag cigi minél messzebbre elrejtése hogy nehogy kísértésbe essek :woman_facepalming:

3 kedvelés