Modok és módok TC és Swag2

Teslacigs Pokerem nincs, ezért nem tudom lépésenként leírni a beállítást. Viszont az írásaidból úgy tűnik, hogy szinte mindenre rájöttél magadtól, már csak össze kell rakni a mozaikokat.

Először pár apróság:
A pontos TCR érték valóban (általában) 0,00092 az SS huzaloknál. Viszont sok készülék kijelzője (ahogy írtad a Vaporessodé is) egyszerűen nem tud megjeleníteni ennyi karaktert, ezért rövidített formában kezelik az értéket (tehát nem lehet 0,00092-t beírni, hanem csak 92-t). Az eredmény ugyan az.

Hát ez nem javallott. Mármint TC, vagy TCR módba kapcsolt modon olyan tankot használni, amelyikben nem SS, NI, TI huzal van. Ugyanis akkor TCR érték olyan alacsony, hogy a chip nem tudja kezelni/értelmezni. Ahogy tapasztaltad is, rosszul működik. Ugyan úgy összezavarja a chip-et az is, ha irreális TCR értéket írsz be az SS huzalhoz, és beégeti könnyedén, gyorsan és igen kulturáltan a tekerésedet.

Ha ki akarod próbálni a TCR üzemmódot a Tesládban, akkor a következőket javasolom.

Tekerd meg a tankhoz a tekerésedet az SS huzaloddal. Ha kész, akkor Watt módban mérd le a pontos hideg ellenállását (mert nagyon fontos, hogy a tekerés hideg legyen) és írd fel. Oxidáld le (izzítsd), majd vattázd be szokás szerint.

Tedd a Teslára. A modon válaszd ki a TCR “huzaltipust”. Ha beléptél az almenübe, állítsd be a TCR értéket (SS316 esetén 91, SS316L esetén 92). Utána állítsd be a tekerésed korábban mért hideg ellenállását, majd ezt lockold (olvastam a user manualban, hogy a Tesla alkalmas az ellenállás zárolására). Még mindig itt a menüben be kell állítani azt is, hogy hány watton próbálja/kezdje meg fűteni a tekerést (ha például 15 Watton szoktad hajtani az SS huzalból ilyen magátmérőre és menetszámmal készített tekerésedet, akkor ide érdemes +5 Wattot ráadni, tehát 20 Wattra beállítani).

Ha mindez megtörtént kiléphetsz a menüből. A főképernyőn már nem a wattokat látod, hanem a hőmérsékletet. Érdemes kb 160 celsius foktól próbálni és 5 fokonként emelve elmenni addig, amíg optimális nem lesz az ízvisszaadása. Viszont ne menj fel a dry-hit határán túlra, mert akkor a TCR üzemmód elveszíti az értelmét (azért találták ki, hogy a használó ne kapjon dry-hitet). Nem vagyunk egyformák, nekem 165-175 celsius fokon hozza az elvárt ízeket.

Ha mindent jól beállítottál, akkor ez nem fordulhat elő:

5 kedvelés