Mod segítség

…csak hagosan gondolkodom:

  • Nem lehet, hogy fáradtak, öregek már az akkumulátoraid?
  • De a beállított Watt érték nem változhatna, szerintem ez elektronika hiba lesz. Arra gondolok, hogy még a legegyszerűbb mod is tartja a beállított értéket, maximum az akkut teperi le fájó módon…
  • Beázás? Lehet, hogy bele kéne nézni?

Utóirat:
Lehet, hogy semmi köze az alábbiaknak a történetedhez (szinte biztos), de leírnám ide a kalandom:

Úgy jártam, hogy röpke a 2,5 éves vépelésemen túl, először elég gyorsan az örökölt akkukat, majd a legelső új akku vásárlásom celláit is lekellett idővel selejteznem. Kiderült, hogy csak úgy néznek ki, mint egy Samusung vagy LG gyártmány. Pedig shopokban vettem itt is-ott is, össze-vissza őket. Az sem mindegy milyen idős avagy friss a gyártás…

Rákellett jönnöm, hogy az akkumulátoron sem(!) érdemes spórolni.:face_in_clouds:

Eleinte letojtam a puff számot is, tele volt a zsebem mindig feltöltött akksival, de a végére már nem haraptak úgy a slukkok, erőtlen volt az egész…

Előszőr persze az építésen variálgattam (miért nincs íze?), de nem hozott lényegbeli különbséget. Szép lassan fogyogatott a gőzélmény, mint amikor lassan hozzászoksz az elhasznált tekerésben eltűnő izekhez (ízékhez :wink:).

Az történt, hogy bármekkora töltség is volt a fáradt cellán, idővel egyre hamarább esett be (zuhant) a kapocsfeszültség a terhelésre. Látszólag üresjárásban full-on volt, de ha beterheltem már csak 3V volt. Elengedett tűzgombnál persze megint helyre állt a rend(?). :pleading_face:

…és nem igen szívesen mentem le 0,5 Ohm alá:

Elsőnek, lecseréltem a megörökölt ezer éves Efest töltőmet, igazából számüztem a telekre vésztartaléknak. A nagyobb javulások elmaradtak így lecseréltem az egész akku állományt és ez olyan érzés azóta, mintha kicseréltem volna a mod-jaimat. :star_struck:

Tanulságom: Semmit sem érnek a csilli-villi mod-ok egy jó akku park és ügyes-okos töltő nélkül. Elektro-Technika sport ez kérem! :innocent::electric_plug:…és csak utána jön meg a kémia. :bomb::boom::cloud:

Most elköltöttem akkukra egy szabadszemmel jól látható összeget, számlával, 1 év garanciával, de élek a gyanúperrel, ha felsőbb-polcos elektronikákat használnék, ritkábban kéne akkumulátor hírdetéseket szemezgetnem…:thinking:

(Munkahelyi tapasztalat: A nagy 100-150Ah-s akku-pakkokon is van egy pillanatnyi bezuhanás hirtelen terhelésre, de ha jók a cellák, helyre áll a rend és tartania kell a rendszerfeszültséget órákon át, persze fogyasztástól, terheléstől függően szép lassan csökkenni fog. Ha rosszak, akkor szinte rögtön, azonnal. Persze ez statikus terhelés.)

6 kedvelés