Mod átépités

Értem, beletömöd Arti de Two-ba a 20 métert :grin:

Ok, én csak szeretetből ökörködöm, néha.

Ólmos.
Szívesen.

Amúgy drukkolok :wink::+1:én forrasztottam egy időben annyit, hogy nem egykönnyen kerekedne rá kedvem.

Alternatíve nagyobb ónolvadékkal is tisztíthatsz különben. Alkohollal, tisztító pálcával meg lemosható a maradék koszos gyanta.

1 kedvelés

Tiltja már az unió az ólomtartalmút azt hiszem, Azt ólom mentessel is lehet forrasztani elég jó, de inkább furatszerelt alkatrészeket. smd-t nehezebb. Nagyobb hőfok kell sok ólom menteshez. Vigyázni kell vele nagyon ha a nyomtatott áramkörre forrasztasz, könnyen elválhat, lekapható az árankör, “pad”. Nem feltétlen, de óvatosan. Senki nem fog büntetni ha magadnak otthon ólmossal forrasztasz :slight_smile: Viszont fordítva biztos megvan az ólom mentesnek is az előnye, nagyobb környezeti hőmérsékletnél is strapabíróbb lehet, de ez csak tipp, és nem 30 meg 50 foknál előny :slight_smile:

2 kedvelés

Nedves szivacs, azzal forrasztás közben is könnyen tudod tisztítani a fejet

1 kedvelés

kép

Félreértettem, nem a NYÁK-ra gondoltam …

Sorry, de hogy? :grin: Forrasztó noob vagyok, btw.

Per pill itt van pölö az 510 csati, aminek az alján ott figyel a régi forrasztás nyoma, egy nagy bumpszli képében, ezt akarom leszedni, vagy a mikrokacsolókról a maradványokat, ilyenek.

Én is azt olvastam, hogy az ólmossal könyebb a munka, szóval szerintem az fog nyerni.

1 kedvelés

Igen, itt van mellettem, meg a tisztitó gyanta, fém dörzsi.

1 kedvelés

ónszívó szalag, vagy ónszívú harisnya, de három kézzel megoldható úgy is, hogy egyik kézben fogod a cuccot, másik kézben páka, harmadik kézben egy ki nem dobott fogkefével lehúzod az olvadt ónt :sweat_smile: utóbbinál nagyon oda kell figyelni, hogy semmi se legyen közel hozzá :sweat_smile:

Ami olyan, hogy bümszli van, és nincs sűrűn körbevéve más alkatrészekkel: olvasztasz rá friss ónt, a keletkezett cseppet “lerántod” a pákahellyel. Vagy hagyod lecseppenni.
Mosni meg alkoholok pl.
Vizes szivacs is jogos :+1:

1 kedvelés

Azt is jó megoldás, de a plusz gyanta nagyon szét fog folyni, utána nagyon tisztítani kell. Tisztább az ónszívó szalag :slight_smile: Bár ilyet nem látok a képen :thinking:

1 kedvelés

Igen, az lemaradt…

Hmmm, elvileg működhet, mert ezek különálló alkatrészek, szóval útban épp nincs semmi, majd kipróbálom.


Am, weller a menő az biztos. 0,4mm -es ónnal. 0,25 lábköz távolságot beforrasztani. És ehhez nekem nincs forrasztó állomásom, ez csak olyan mehanikus hőfok szabályzós… Ez pl nem alkalmas vastagabb vezetéket forrasztani 510 csatlakozóra… oda szinte bármi jó, de nyák lapra weller az biztos :slight_smile:

1 kedvelés

A projekt a következő fázisba lépett: gyakorló készlet hülyéknek. :rofl:

3 kedvelés

Becsülendő a kitartásod! :slightly_smiling_face:

2 kedvelés

Várjunk még azzal dícsérettel. :face_with_hand_over_mouth:

Én nem értek hozzá, de kicsi lesz a mod háza ezekhez, nem? :joy:

Igazad van. Tényleg nem értesz hozzá. :rofl: