Milyen liquidet ajánlanátok kezdésnek?

Szia. Én három éve űzöm a vapelést. Azt hiszem, ez alatt mindent kipróbáltam. Mert eleinte nagyon köhögtem, égette, szárította a torkomat, stb. Először is van a növényi glicerin. Ez felelős a minél több gőzért. Van a propilénglikol ez benne az ízfokozó adalék. Van a nikotin, vagy a niksó, kinek melyik jön be, mg/ml -ben adják meg hozzájuk az erősséget. Utoljára, de nem utolsó sorban az aroma, melyek keverési aránya 3 -tól 15 % -ig variálható, a gyártó által ajánlottól ameddig te nem érzed elég erősnek az ízét, létezik ezer fajta. Van akinél elmaradhatatlanok a dohányos ízek, másnál a gyümölcsös-mentolos a nyerő, én váltogatni, kevergetni szoktam őket, akár 3-4 félét is különböző arányokban, kísérletezgetek, kóstolgatom. Volt idő, amikor tiszta glicerint szívtam, mert azt hittem a propilén köhögtet, pedig épp fordítva van. Mostani keverékem 75% PG, 25% VG (ízbajnok) ebből az alapból rendelek 1 litert, majd hozzá keverek az eliquidvg.eu - ról rendelt 2 DL 30 mg/ml -es nikotinos alapból. Aromáim: Heisenberg, RY4, symhony, Djrum black, Solub Rotterdam, most ez van,de kipróbáltam sok mást is. Volt, hogy siettem volna a nikotinról leszokással, de tény, hogy a vége, elmentem a trafikba dohányért. Aztán szívtam együtt is a dohányt, és a gőzt, megállapítottam, hogy kell bele a nikotin, legalább 12 mg/ml, hogy ugyanazt az élményt hozza. Szívtam én niksót is, ha kevés a liquidben az aroma, annak olyan tengeri só íze van, és szintén szárítja a torkot, akár a propilén. Nem voltam tőle elragadtatva. Kaptam előre kevert liquidet 21 mg/ml niksóval, de esküszöm abban az aroma sem 10 % volt, hanem sokkal több. Porlasztós kazánnal egész jó volt. Most a 6 és 12 mg/ml nikotin erősség közt váltogatom, ugyanis nem kevertem be előre az egészet, épp ezért. Hátha nem lesz elég erős? Akkor inkább rendelek utána, ha a nikotinos előbb elfogy. A cigit elszívod, és a csikket eldobod. Ha áttérsz avval fog eltelni a napod, hogy kevergetsz, kóstolgatsz, rendelgetsz ezt azt innen -onnan, majd meglátod. :slightly_smiling_face:

10 kedvelés