Milyen kazán - milyen huzal hány ohm - hány Watt? Esetleg táblázat van valahol?

Nekem valahogy úgy nézett ki a tekerés dolog hogy a Mester videoit sokszor nézve , elsőre sikeres volt nagyjából 60 % os performance tényezővel , aztán ahogy fentebb írták , levegőzeshez meretezunk , ezért van hogy nekem 11 mm széles egy tekerés egy dl RDA ban (ijoy combo) aztán ebből ugye kettő van , és iszonyatosan nagy felhőt képes produkálni relatíve alacsony teljesítményen relatíve vékony huzallal , én azt javaslom hogy SS 316l huzal és TC , az elegendő védelmet nyújt dryhit ellen persze ha nincs bekapcsolva elofutes , nekem most a berserker 1.5 öm olyan hogy SS palástja van és így használom , a vatta (átlátszó levessel) már 3 hete húzza és még mindig finom , nem túl kokszos a tekerés , másik , teljesítmény meg olyan hogy nagyon tág fogalom , én használom a DL tekerésem 110-120 watton , de ez az ijoy nagyon levegős és a tekerés is széles , tehát neki van hol parologtatni , MTL cuccaim pedig 10-15 watt között vannak használva .
Nagyjából azt tudnám mondani hogy egy pl 7-10 menetes 0.25 mm átmérőjű huzallal tekert 2 mm átmérőjű tekercs jól vattazva optimálisan 12-14 watt körül működik jól 1-1.5 mm levegő furattal , de nem csak az számít kívül milyen az átmérő a levegő furatnak hanem az is hogy belül a tekerés mekkora átmérőn kapja , ha a kettő ugyanolyan méret pl 1.5 mm akkor finom lágy gőze lesz , ha a kinti ugyanúgy 1.5 mm de a kazanban 3 mm mondjuk , akkor kicsit fojtogatosabb lesz a gőz , nem lesz annyira ízes sem (saját tapasztalat) .
DL teljesítmény meg … Hát na , nálam a tekerések 30 wattol már jól képzik a gőzt , de általában 100-120 watt környékén használom 100 % vg mellett .

8 kedvelés