Milyen időnként kell tekerést cserélni?

A tekeréshez drót kell, amiből egy porlasztó árán három méter huzalt tudsz venni. (Ez a Nikróm clapton volt nálam, de kanthal huzalból akár 9 métert is kapsz ennyiért). Kiszámolhatod, egy tekercshez cirka pár centiméter kell belőle, olyan 8 centi. A vatta https://vape42.hu/termek/cotton_bacon_v2.html erre például azt írja, 80 tekerésre elegendő, de énnekem a gyógyszertári steril vatta is megfelel. Nem érzek köztük semmi különbséget. Mások egyes márkákat agyonra dícsérnek, de ki lehet próbálni. Egy tekerés akár hónapokig jó lehet, ha le kokszosodik, azt leégeted, és újra vattázod. A vattacsere szükségessége nálam 4-5 nap, ha nagyon kokszol a liquid, és kényes vagy az ízekre, akár 3 naponta is lehet. Van aki esküszik a 3 hetes vattacserére, de szerintem a forró és íztelen gőzök miatt hamarabb is lehet, az olyan tankokban, ahol ez a művelet nagyon könnyű. Nekem 2 porlasztós tankom volt eddig, de az Innokin Zenith 1300 Ft-os árával, és a kínai Polar Night szett 2500 Ft-os kerámia betétes pori árával is nálam ezek a horror ár kategóriába tartoznak. Nagyon durva fejszámolásom eredményeképp 2 porlasztód árán akár 100 -szor is felújíthatod az rta tankodat. Csak ahhoz szerszámok kellenek, és egy kis türelem. Nem lehet az utcán menet közben kikapni, és cserélni, mint a porlasztót. De én az üdülöben is cseréltem benne vattát. Ahhoz egy asztal, a kerámia csipeszem, és egy olló kell, plusz a vatta. Csavarhúzók csak a huzalok cseréjéhez kellenek.

11 kedvelés