Mikor lesz teljesen vége egy akksinak?

Sziaszok. Nem is tudom, érdemes-e ennek új témát nyitni, mert a kérdés költői. Inkább csak azt várom el, aki úgy érzi, erősítsen meg benne: Az 1 akkumulátort tartalmazó modok, azok csak inkább MTL-re alkalmasak? Mert ugyebár van nekem ez a Polar Night nevezetű kis kínai modom, ami a ráírt 150 Watt ellenére csak max. 12,5 Wattot tud leadni 1 ohmon. (Műszerekkel mértem). Eredetileg ezt egy porlasztós DL tankkal küldték, csak én azt nem fogadtam el, mondván én MTL-el szeretnék kezdeni mindenképp. (A fiam rendelte Kínából, de nem volt türelme kivárni, inkább trafikban vett egy Dvarw-ot.) Ráadásul ez a mod 1 darab 1,5 Ah-s akkumulátort tartalmazott, hely pedig volt benne a 2,2 Ah-s nak is, de ők spóroltak, inkább kiöntötték melegítős Pattex ragasztóval a maradék helyet, hogy ne kotyogjon. A gyerek közben rendelt nekem egy Siren2 tankot, ami eredetileg 0,5 ohmos dupla sodrat huzallal még a 2,2 Ah-s akkut is gyorsan leszívja. (Kb. 4x2ml levest lehet vele elszívni). 1 ohmos tekeréssel, és az említett 2,2 Ah-s akkuval éppen kibírja most már az 1 napot, úgy, ha munkából hazajövök, egyből tenni kell tölteni. Meddig használható egy akkumulátor? Szerintem amíg a tulajdonosa nem érzi már bosszantóan túl rövidnek az üzemidőt 1 töltésre. Nem kell kidobni azután sem, mert zsebrádióba, zseblámpákba, gyerekjátékokba még kiváló lehet, ami vapelésre már alkalmatlan. Ja, elfelejtettem azt írni, hogy a DL tankban 0,3 ohmos porlasztó volt, vicc, hogy ezt az 1,5 Ah akku bírta volna? Viszont még így inverter nélkül is 3 x 12,5 Wattot tudhatott? (Nem mértem meg.) 66 Wattra már lehet hazudni 150-et, de meddig bírta volna? Fél óráig?

3 kedvelés