Mikor lesz teljesen vége egy akksinak?

Mikor mondhatjuk azt az akkumulátorra, hogy ez már kuka?
Egy beépitett akksis mod mikor ért meg arra, hogy könnyes szemmel búcsút vegyek tőle?
Egy nem beépitettnél, ha külső töltővel töltöm, azok nyilván hosszabb életűek, de annak is van egy élethossza. Mikor kell eldobni?
Van egy Aegis minim, feltöltöm, csak lakásban használom, normál hőmérsékleten, es bizony nem sokáig tart ki, tehetem fel újra. Nyilván kileheli lassan a lelkét :frowning:

2 kedvelés

Ha minden nap töltened kell az Aegis-t akkor valós az az 1 év. Mindenesetre 300 töltési ciklust bírnak az akkuk, és utána látványosan romlani kezdenek. Ám az amper sem mindegy, egy 15-20 amperes cella nem fogja sokáig húzni DL tank alatt. De arról infót nem találtam, hogy hány amperes akku lehet benne. A gyári (Ceberus vagy mi) tankjával nem éri meg használni, elkér max 45 wattot, ami hamar megeszi a 2200mAh-t. És ha gyakran kell töltened akkor bizony hamar összejön a 300 ciklus.

3 kedvelés

Ja, Zeus! :flushed: Akkor ez ha jobbról nézem várható volt ilyen használat mellett. Ha balról nézem akkor talán egy MTL tankkal még menthető a mod (és az akkuja). :slightly_smiling_face:

1 kedvelés

Igen, egy Zeus X tartozik a szetthez

1 kedvelés

Értem :frowning:
Pedig olyan szépek igy együtt :smiley:

Akkor ráteszem majd a dvarwot, ha megérkezik

Ha már nagyon kevés időt bir,ki kell dobnom? :sob:

2 kedvelés

Szia! Akkor kell eldobni amikor, már úgy érzed, hogy sem a teljesítmény, sem pedig töltési kapacitás nem elégíti ki az igényeidet! Nekem is van olyan modom ami már csak 1-2 órát megy, de nincs szívem megválni tőle! De sajnos magammal már nem viszem sehova, és nem is adja azt az élményt mint új korában!

4 kedvelés

Nem feltétlen kell kidobnod. De én a helyedben most azt a modot letenném, amíg nem érkezik meg a Dvarw. Az 15-17 watton elketyeg. De lehet, hogy kevesebb is elég lesz neki. :slightly_smiling_face: A beépített akku állapotát úgy tudod tesztelni, hogy feltöltöd teljesen, és elteszed. Legjobb, ha kikapcsolod. Jegyezd meg, vagy írd fel (az a tuti nálam) hogy fullon tetted el a modot. Legyen 2 hónap, mire ideér a Dwarv, akkor bekapcsolod és ha még mindig teli jelzi az akkut, akkor nem tett nagy kárt benne a DL-ezés. :slightly_smiling_face:

3 kedvelés

A szóban forgó modot 33.4 watton használom. Fogalmam sincs milyen huzal van benne

1 kedvelés

Érdemes a Cerberusba a Vaporesso CCELL 0.5 porikat tenni, mert 15-40w között lehet hajtani őket! Az akkumulátort is kíméli és kerámiás, tehát az élettartama is sokkal hosszabb mint a többinek! Nem mellesleg az ízek is jók benne!

3 kedvelés

Ezt jó tudni. :blush: Köszönjük. Tudtam, hogy a kerámia porik jók, csak nem tudtam, hogy a Cerberushoz is van. :slightly_smiling_face:

Köszönöm szépen, igy teszek :heart:

1 kedvelés

Van még 2 db Obs Cube modom
Szintén kezdődnek ott is a bajok :frowning:

Lehet, még ebben a félévben modot kell vennem.
Külső akksisat mindenképp

2 kedvelés

Ennek a tanknak az az óriási előnye, hogy mindennel is kompatibilis! :slight_smile: Smok Baby Beast/Prince Baby coils, Vaporesso NRG GT coils, Ello HW coils, Wotofo Flow/Flow Pro coils, Joyetech proC, OBS coils

2 kedvelés

Ha inkább DL felé húzol, akkor 2 akkusat.

2 kedvelés

egészen addig használható egy akumlátor amig nincs rajta külső sérülés vagy amig rendesen működik neked.
Az akumlátorok élethosszát megtudod növelni azzal hogy nem a modban töltöd hanem külső akumlátor töltővel vagy ha időnként ujra fóliázod.
De amire figyelned kell az az hogy ha külsérelmi nyomok vannak az akumlátoron akkor ne használd mert baleset veszélyes és még a készülékedet is sajnos tönkre teheti.
Ha bármi kérdésed van fordulj hozzám bizalommal!

3 kedvelés

Sziaszok. Nem is tudom, érdemes-e ennek új témát nyitni, mert a kérdés költői. Inkább csak azt várom el, aki úgy érzi, erősítsen meg benne: Az 1 akkumulátort tartalmazó modok, azok csak inkább MTL-re alkalmasak? Mert ugyebár van nekem ez a Polar Night nevezetű kis kínai modom, ami a ráírt 150 Watt ellenére csak max. 12,5 Wattot tud leadni 1 ohmon. (Műszerekkel mértem). Eredetileg ezt egy porlasztós DL tankkal küldték, csak én azt nem fogadtam el, mondván én MTL-el szeretnék kezdeni mindenképp. (A fiam rendelte Kínából, de nem volt türelme kivárni, inkább trafikban vett egy Dvarw-ot.) Ráadásul ez a mod 1 darab 1,5 Ah-s akkumulátort tartalmazott, hely pedig volt benne a 2,2 Ah-s nak is, de ők spóroltak, inkább kiöntötték melegítős Pattex ragasztóval a maradék helyet, hogy ne kotyogjon. A gyerek közben rendelt nekem egy Siren2 tankot, ami eredetileg 0,5 ohmos dupla sodrat huzallal még a 2,2 Ah-s akkut is gyorsan leszívja. (Kb. 4x2ml levest lehet vele elszívni). 1 ohmos tekeréssel, és az említett 2,2 Ah-s akkuval éppen kibírja most már az 1 napot, úgy, ha munkából hazajövök, egyből tenni kell tölteni. Meddig használható egy akkumulátor? Szerintem amíg a tulajdonosa nem érzi már bosszantóan túl rövidnek az üzemidőt 1 töltésre. Nem kell kidobni azután sem, mert zsebrádióba, zseblámpákba, gyerekjátékokba még kiváló lehet, ami vapelésre már alkalmatlan. Ja, elfelejtettem azt írni, hogy a DL tankban 0,3 ohmos porlasztó volt, vicc, hogy ezt az 1,5 Ah akku bírta volna? Viszont még így inverter nélkül is 3 x 12,5 Wattot tudhatott? (Nem mértem meg.) 66 Wattra már lehet hazudni 150-et, de meddig bírta volna? Fél óráig?

3 kedvelés