Miért köhögök?

Szia. Üdv köztünk Sándor. :blush:

Sok asztmás vaper/vaperina ismerősöm van, mióta e-cigiznek azt mondják javult az állapotuk. :slightly_smiling_face: A tüdő öntisztító, valószínűleg azért köhögsz ennyit mert 2 felé gondal küzdesz, az asztma után (amikor a hörgőcskék összeszűkülnek) most tudnak tágulni a hörgőcskék, a cigi pedig nem csak tovább szűkítette, de jó mélyen le is tapadt a sok “kosz” (bocsi, csak rosszabb szavam lenne). Én úgy gondolom valahol ez normális, mert lassú folyamat mire helyreáll a tüdőd. Sokan hetekig köhögtek mire kitisztult a kátrány és egyébb cucc a tüdejükből.
Nemrég olvastam egy oldalon (asszem a Mentőszolgálat oldalán), hogy 2 hét és 3 hónap közé teszik azt a folyamatot mire visszaáll (30%-al megnő) a tüdő kapacitása. Maga a hörgőgörcs (ami az asztmánál “alap”) 72 óra mire megszűnik, ha valaki elhagyja a dohányzást. Ha ezt vesszük alapul, hogy ezek olyan emberekre vonatkoznak akik nem asztmások, akkor az asztmásoknál ezek az időmeghatározások csak hosszabbra nyúlnak. Én sok kitartást kívánok, mert tudom, hogy sokkal jobban leszel. Nagyon remélem, hogy minél hamarabb. :blush:

Illetve az okoskodáson kívül van egy észrevételem. :point_up:
Hányás porlasztókkal használtad? Én 1 ohm felettit javasolnék, mivel 1 ohm alatt tényleg sok gőz jut a tüdődbe, több mint 1 ohm feletti porikkal. :slightly_smiling_face:

9 kedvelés