Miért ezt választottam? Rincoe Mechman 228W mod

Egy elfelejtett kategória

A vapeléssel ismerkedők vagy épp az út elején járók számára legtöbbször podok, podmodok, beépített akkus vagy épp egy akkumulátort használó modok szerepelnek az ajánlásokban. Nem volt ez mindig így, és véleményem szerint nem is kell így lennie! Az állítás ékes bizonyítéka a Rincoe Mechman 228W mod, ami egy kezdőknek (is) szánt szerkezet!

Mit kapsz a csomidban? Nem sok mindent, de nincs is szükség többre ahhoz, hogy kéjes örömmel használd. A dobozban mosolyog majd a mod, egy töltőkábel, a használati útmutató és pár darab figyelmeztető kártya a szokásos eredetiségigazolással. És kb ennyi. Mi kéne még?

A megjelenése „kissé” egyedi, bumfordi vagy épp különleges, ki minek látja. Az anyaga cinkötvözet és műanyag kombó. A méretei (87.5x52.5x25.5mm) miatt minden tenyérbe belesimul, hölgyek-urak egyaránt bátran kezeikbe vehetik. Annál is inkább, mert ha nem tetszik az akkufedelet jelentő panel mintája, pár perces melóval cserélhetjük a matricát, a gyárilag telepített helyére tetszés szerinti mintát alkothatunk, otthon, házilag, barkácsolás nélkül. (alább látható is hogyan) Óriási plusz pont!

Amint elkezdődik az összeszerelés (nagy melóra ne számíts), feltűnik, hogy a mod a keskeny kivitelnek és az alján található (ergonómiailag nehezen magyarázható) kiemelkedések miatt elég borulékony. A design csapat a robot-vagy vadászgépszerű panelek megalkotása helyett talán ide összpontosíthatta volna a figyelmét. De semmi sem tökételes… Plusz pont? Neeem.

Ja, az összeszerelés ennyi: panel le (a mágnesek mocsokmód erősek), két akksi be, panel vissza. És tádádám… KÉSZ. Plusz pont jár? Naná!

Bekapcsolhatjuk a jószágot. A szokásos öt klikk és indul a menet. De milyen öt klikk? De milyen?? Az utóbbi hónapok legjobb tűzgombját nyomogathatjuk éjt nappallá téve. Lehet csak én vagyok ilyen hülye, de mintha egy villanykapcsoló lenne. Egyszerűen jó használni és jó kattintgatni. Olcsó játék hülyegyerekeknek. Plusz pont? Gigantikus plusz pont!

Amikor ezredszer is ki be-kapcsoltuk a gépet mert annyira jóóóóóóó a nyomkorászás, akkor feltűnik, hogy jééé van kijelző is! Nem is akármilyen, 0,96 méret, kellemes monokróm kivitel, és olyan retro üdvözlő kép, amitől a Terminátor bokán olajozza magát! Igazi 80-as évek feeling, én nem tudtam betelni vele! Plusz pont? Jó hogy!

Nos, kezdő modról beszélünk, így nem kell órákat tölteni a gombkombinációk megtanulásával és az izommemóriánk sem lesz használva. Faék egyszerűség:

5 katt a tűz gombbal be- és kikapcs

3 katt a „menü” módba való belépéshez

Tűzgomb hosszan kiválasztás, + és - navigálás

A + és - egyszerre lezárás (de lezárás után is tüsszenthetjük a gőzt)

Egy totális alapmenü minden sallang nélkül, itt nem lesz teljesítménygörbe, színválasztás, képernyőragyogás, előfűtés és memóriahegyek… Találunk benne VW Bypass és TC/TCR üzemmódot. Beállítod a teljesítményt, ráadásként tized wattonként aztán kész. Plusz pont? Mégpedig!

Ha birtokba vetted a cuccmót és rátennéd a kedvenc tankod, akkor jön az igazi öröm, ugyanis az 510 csatlakozó középen van! Öröm a háznál, a mérete is megfelelő, 24-25mm tankok csodásan állnak neki, elvileg 28mm-ig tud fogadni tankokat (ezt nem tudom igazolni, nincs ekkora a készletünkben). A mod mérete miatt egyszerűen minden tank jól áll neki, a magasabb kivitelben készülők azonban képesek elrántani a modot. De akkor is jár a plusz pont!

Ennyi öröm után még nagyobb a boldogság, amikor használni kezdjük, ugyanis elképesztően jól adja le a teljesítményt és az akksik teljesítményét is épp csak hogy kortyolgatja. Plusz pont? Tuti!!!

Viszont kár lenne tagadni és nem is érdemes, hogy a gyártó által megadott értékeket a valóságban nem tudja hozni, tehát pl a 228W nem lesz meg. TC módban is tud produkálni érdekes értékeket. Mínusz pont!

Hónapok óta nyúzza a család, zsebben utazik, autó ajtózsebében hánykolódik, kulcsok mellett tanyázik stb stb néhány zsebkarcon kívül semmi de semmi baja sincs, csak klikkelünk és jön a deleeeeej!

Ítélet: kezdő és haladó modnak remek ár/érték arányú választás. Ha csupán használni szeretnél egy modot egyszerűen, gyorsan és problémamentesen, akkor hajrá, ha hozzájutsz, vedd is meg!

Extra ítélet: olyannyira szeretjük, hogy a LITE verzió is érkezni fog belőle! :upside_down_face: :rofl: :heart_eyes:

Én a fentiekért választottam ezt a modot, akadnak hibái, de számomra teljesen jelentéktelenek, használati értéke 1000%, VW üzemmódban hibátlanul teszi a dolgát, és végtelenül megbízható kis szerkezet.

19 kedvelés

@Viktor_Hajdu az utolsó kép a lite-k vagy a nem lite-k?:slightly_smiling_face:
Tudsz ám kedvet csinálni a vásárláshoz…de legalább is az elgondoláshoz,hogy lehet,hogy szükségem van egy ilyenre?:thinking::joy:
Írhatnál még ilyeneket más modokról IS​:bangbang::kissing_heart:
Talán kezdők azért nem nézik,mert mtl-ezni szeretnének.
Itt is valahol olvastam,hogy mtl-re elég az 1 akkus.Cáfold ezt meg kérlek​:kissing_heart:

Nem vagyok egy nagy kitalálós…dekorációt megvalósítós vagyok,ha segítséget kapok…tehát…miből lehet rá más mintás előlapot(vagy mi is a neve)csinálni?

6 kedvelés

Az uccsó kép a Lite verzió. Ő már echte műanyag, gyakorlatilag súlymentes, tehát óvatos duhaj bánásmódot igényel, de eccerűen tökéletes. :heart_eyes: :grinning:

Cáfolat érkezik: MTL-ezni is tökéletes jelzem én, nem kell nézegetni a töltésjelzőt egy darabig… Persze elég az egy akkus is, de nekem most a dualok jönnek be, azokat használom gyakorlatilag mindenre. Akksik bele és majd eccer megnézem kell-e tölteni. :grinning:

A gyári dekort bármire cserélheted, újságkivágás, bármilyen öntapadós fólia-tapéta, kártyanaptár, tényleg amire szeretnéd… Egy dologra kell figyelni, nem árt, ha vízálló, de ha nem, az sem gond. Csere és kész.

5 kedvelés

Szia! Elolvasva a kimerítő és alapos készülékismertetőt, nekem már csak egy kérdésem maradt:
hogy a francba tudtad ezt ennyire színesen, olvasmányosan, felhasználóbarát módon összehozni? :slightly_smiling_face: :+1:

Köszi.

5 kedvelés

Szia Kabakom! Szívesen! És köszönöm!!! :heart_eyes: Magam sem tudom, hogy sikerült, de este magamba szállok meditatív jelleggel és megkeresem a választ a kérdésedre! :+1: :rofl: :upside_down_face:

4 kedvelés

@Viktor_Hajdu pont jókor jött ez az írásod velem szembe! :heart_eyes: Mivel épp a Lite verzión agyaltam, hogy nekem ez kell :grin::+1:

6 kedvelés

Örülök neki!!! És TE is örülni fogsz, ha a kis kacsóidban tartod! :wink:

4 kedvelés

Tényleg, most jutott eszembe, beszéltünk is róla! :wink: Illetve írtunk.:innocent:

5 kedvelés

Most délután volt időm rendessen elolvasni. 4x!
Lehengerlő olvasmány!
Köszönöm!:+1::+1::+1:

4 kedvelés

Szívesen, örülök, ha tetszett! Köszönöm szépen, hogy elolvastad! :+1:
Remélem valami hasonlóra gondoltál a kerekasztal beszélgetés során…
Basszus a jelige lemaradt: Adok a véleményetekre :upside_down_face: :grinning: :rofl:

4 kedvelés

Minden kívánságom ilyen gyorsan teljesüljön!!!

Ahogy egykoron a laksin az olasz származású szakács srác mondotta volt, tört magyarsággal:

  • Örülök vagyok!:grinning::smiley::smile::grin::laughing:!
4 kedvelés

Szia, tudom régi poszt,de ráértem baromira hétvégén és elolvastam mindent IS az oldalon…esetleg amit fentebb is javasoltak született még ehhez hasonló ajánlom, nem ajánlom ismertető a te tolladból?

2 kedvelés

A Teslacigs Poker hasonló lehet, csak ettől kissé golyóállóbb kivitelben, mert fém az egész. Meg talán az 510 is csak legyen minél messzebb a tűzgombtól. De erről csak @Viktor_Hajdu tud nyilatkozni, neki volt már meg mind a 2 -ő.

1 kedvelés

Szia!
Ha jól emlékszem, nem igazán, unborítéking :wink: és unpacking :wink: poszt jelent meg a Tesla Pokerről és a Vandy Vape Revolverről, illetve a Brünhilde mtl kazán tartós tesztjének tapasztalatai…
De ha tudok, boldogan segítek, jó úttörőként. :innocent:

2 kedvelés

Nekem is ilyen módon van és én nagyon is meg vagyok vele elégedve, és most ő elkezdtem érdeklődni legalábbis felkeltette érdeklődésemet a Dwarw MTL, nemsokára meglesz az Dwarw kazánom és kíváncsi leszek hogy fog rajta működni. Eddig én nagyon is meg vagyok vele elégedve. és így van nagyon is ki lehet használni ezt a készüléket mert valós értékeket ad és jól leadja a teljesítményt. További jó gőzölést mindenkinek​:hugs::slightly_smiling_face:

4 kedvelés