Melyiket érdemesebb?

Sziasztok!

Tudom mostanában sokat kérdezek, bocsánat. Annyi volna a kérdés, hogy egyelőre nem szeretnék magamnak lötyit keverni, mert kicsit bonyolultnak tűnik még a kalkulátorokkal is. Viszont gondoltam rá, hogy rendelek magamnak sima nikotinos folyadékot, hogy mikor elmegyek venni liquidet, azt ne kelljen külön hozzá.
Ezt a kettőt néztem ki:

1 - https://oxygain.sk/gusto-e-liquid-alapok/302-nikotinos-e-liquid-alap-100pg-100ml.html?search_query=nikotin&results=480#/31-e_liquid_erosseg_-18mg

2 - https://oxygain.sk/nicotine-shot/653-nicotine-shot-50pg50vg-10-ml.html?search_query=nikotin&results=480

Számít valamit, hogy mennyi a PG/VG vagy nem, mert úgyis boltban keverik?

1 kedvelés

Szia!

Számít a PG/VG, elsősorban az ízlésedtől. A PG az ízért felel a VG a gőzmennyiségért.
Az első link a sima PG, tehát amellé venni kéne VG-t és igazából nem is értem, mert EU szabvány szerint elvileg 10ml a nikotinos lé maximális kiszerelése.
A második egy nic shot, amivel a nic mentes alaplevet nikotinozza az ember. Ott annyi a PG/VG jelentősége, hogy amikor hozzákevered az alaplevedhez, akkor tudd, hogy mennyire módosítja annak PG/VG arányát.
Pl. ha egy 50/50-es alapléhez keversz 50/50-es nic shotot, akkor semennyire :smile:

2 kedvelés

Szóval, akkor ami EU-s szabálynak is megfelel, az a nic shot, tehát jobbán járok vele, ha azt rendelem? Az Aromapalotában segítenek megkeverni, alapból csak ilyen s’n’v-et szoktam venni náluk.

1 kedvelés

Megveheted a másikat is, de az csak sima PG, amikor belekevered az alaplébe akkor azzal kell számolni. Az aromák is PG-ben vannak oldva. Szóval mindenképp kell venni hozzá VG-t is.
Sőt ha mondjuk 50/50-es kész liquidet szeretnél, de nem túl magas nic értékkel, akkor még vehetsz hozzá nic nélküli PG-t is :smile:
Vagy mész az Arommapalotába és minden gondod elszáll :sweat_smile:

4 kedvelés

50/50 arányban szeretném venni a shotot is és a levet is annyira szeretném kihozni, viszont akkor a nagyobb pakkot megfoghatják a határon akár?

3 kedvelés

Akkor csak arra kell ügyelned, hogy ahogy említettem az aromák rendszerint PG-ben oldottak. Tehát ha szeretnél 100ml liquidet bekeverni és az 50-50-re kihozott 90ml levedbe belekevered a 10ml aromát, akkor lesz 100ml 55/45-ös liquided. Mondjuk ez szerintem simán vállalható.

4 kedvelés

Ha jól emlékszem, nikotinból talán 3 deci mozgatása engedélyezett, hivatalosan is.

1 kedvelés

Én a helyedben kumulusvape-ről vennék mindent. Alaplevek Booster
Több féle PG/VG arányban kérhető alaplé és a booster is. Továbbá ha PG érzékeny vagy kapható növényi szárzamékból készült alaplé és booster is. Vámon nem fognak meg semmit. DPD futár hozza a csomagot.

2 kedvelés

ha itt veszed ez nem lép határt.

5 kedvelés

Köszönöm mindenkinek a segítséget!