Meghalt, mert szeretett

Sziasztok!
Így az év utolsó napján úgy gondolta a sors keze, hogy nem elég az ember lányának a baja, de még rátesz egy lapáttal.
Vaporesso Luxe XR Max készülék semmire nem reagál. De tényleg semmire. Se a töltésre, se a bekapcsolásra, se semmire. Valami ötlet, hogy mivel lehetne megbuherálni? Érdemes egyáltalán szétszedni?
Előző este kikapcsolt állapotban le lett rakva, reggel mikor kapcsoltuk volna be, akkor szembesültünk vele,hogy lehet nem csak éjszakára hunyta be a szemét.
Ötletek?

Akku kivesz-berak, másik akku próba megvolt? :thinking: Nagy ritkán fordul elő, hogy az elektronika így meghaljon…

2 kedvelés

Nem kivevős az akksi, hanem beépített…:smiling_face_with_tear:

Hupsz, sorry, benéztem…hát, ezesetben vagy van egy szakadás (vezeték), vagy meghalt a beépített akku:thinking: egy pár percre maradjon töltőn, ha úgy sincs semmi életjel, akkor sajna javítandó vagy csere :confused:

3 kedvelés

Köszi​:grin:
Megpróbáljuk holnap szétszedni, aztán reménykedünk a legjobbakban, mert ha az akksi ment el benne, akkor ennek már ugyanmindegy mennyire lesz szétrobbantva. :joy:

Hali.
Nekem is van vaporesso gen nano beépített akkus cuccom, egy idő után már nem töltött. A szóban forgó mod, egy 2000mAh beépített akkus cucc. Szét szedtem, és (eléggé primitív módon :laughing:) tettem bele egy 18650-es akkut. Azóta működik rendesen.

4 kedvelés

Hát ezt azért nem javasolnám…

4 kedvelés

Tehetek fel róla képet is, de sztem, az lenne a szilveszteri röhej fő pontja…

2 kedvelés

Ez jó ötlet, ha belefért az akku :+1: szakszerűen persze! (Alufólia, csokipapír, ragasztópisztoly, hajcsat :rofl:)

A felsoroltak közül egy sem…:rofl:

Zőccsárga, yess :joy::muscle: fú, ez aztán funkcionális.

3 kedvelés

Ésssss ezért nem ajánlom senkinek a beépített akksis cuccokat, de ha igen, akkor is legalább 2 legyen.

5 kedvelés

Olyan furcsán morog.:sweat_smile:

3 kedvelés

Hogy bántódás ne essék, ezt inkább törölném, amíg valaki fel nem robbantja a lakást…:rofl:

Mert ez egy ilyen fajta tekerés. Maximum íz és kevés gőz…

3 kedvelés

Ja bocs,èn meg azt hittem ez a mod hangja.:sweat_smile:

Ni80 30x2+38ga superfine fused Clapton huzal, 5 menet, 2,5 magon, 0.8 ohm, 18-23 watt. Tekerést egy fogóval jól meg kell húzni ( a lábakat), hogy jó szorosan legyenek a menetek egymás mellett. Aztan ízzitáskor apró rövid impulzusokkal venni ki a hopspotokat, de úgy, hogy még csak narancssárga se legyen ízzitáskor a tekerés, épp hogy picit melegedjen… vattázásnál, (pl a bpmods 2.5 vatta 25-30 %-át leszedni.) Nagyjából ennyi…

3 kedvelés

Kolega 2x ejtette el, először a kijelző halt meg, másodjára teljesen meghalt a gép. Szétszedtük darabokra, de nem láttunk belülről semmi rendelleneset… Csak valami műszerész tudja talán kimérni hol a hiba ilyenkor… (az akksira rámértünk, azzal nem volt gond)
Ha rá tudtok mérni és az akksi a gond, akkor van egy nálunk… :slight_smile:

Esetleg ha érdekes lehet, hét elején jön két XR Max-om az új színekben (egy óceán kék és egy almazöld), még nincs lefoglalva egyik sem.

2 kedvelés

Ehhez ez hasonló típusú akkumulátort ajánlok. Meg szabadul az ember a csatlakozótol és mehet is be
image

6 kedvelés