Belső elektronikai hiba?

Sziasztok!
Adott egy Augvape Foxy one készülék amit itt a Vaperinán vásároltam nem olyan régen. Minden működött tökéletesen, amíg egyszer csak letettem, és amikor újra felvettem volna nem működött, bekapcsolni sem tudtam. Akkor jött a pánik, akksi ki feltettem töltőre, de fel volt töltve, másik akksi bele azzal sem volt jó. Akkor eltelt egy kis idő sikerült életet lehelni belé az akksi cserékkel és a bekapcsolás újra és újra próbálásával, akkor viszont az akksi lednél a töltöttségi szintet jelző “csíkok” villogtak, a tűzgombot megnyomva viszont működött. (Erről sajnos nem készült kép). Nem tudtam mi lehet a probléma gondoltam kikapcsolom inkább, nem használom, akkor kikapcsolás után volt egy számomra ismeretlen talán figyelmeztetés a kijelzőn, ezt sikerült fotózni. Ezután kivettem az akksit félreraktam mindent, átraktam a tankot a régi modomra. Azóta ha 1-2 alkalommal megpróbáltam már el sem jutottam oda hogy bekapcsoljon a készülék.
A kérdésem az lenne, hogy más is találkozott már ilyennel? Illetve mi okozhatja, lehet e orvosolni valahogy, vagy kuka?
A válaszokat köszönöm előre is!

Szia .
Van ilyen készülékem jó ideje de még ilyet nem láttam tőle :flushed:

Nekem lenne egy tippem de lehet hülyeség :rofl: Én szétkapnám ha tudom (van olyan mod amit szét akarok szedni még sem sikerül ) De ha még is szétszedted nézd meg a forrasztásokat ha valamelyik már törött vagy csak lazán lötyög rajta akkor ott van a bibi neki. De ha nem akkor én még tele nyomnám Kontakt tisztító spray- vel . Ez abban segít hogy lehet hogy csak egy integrált áramkörrel van egy bibi és lekéne fújni róla a szemetet. Az aku tartóhoz is nyomjad bátrán ne sajnáld tőlé. Tudom ez körülményes igy elsöre ,és LEHET HOGY NEME SEGIT! De ha neked sikerült szépt kapni akkor egy próbát szerintem megér . Esetleg kérj barátkától ismerősöktől segítséget ha van lehetőséged. Nekem most igy hirtelen ennyi jutót eszembe én ezt tenném vele . Remélem sikerül megoldani . Szépnapot

2 kedvelés

Ha megjavul, megbetegszik váltakozva, lehet kontakthiba, míg végül szakadás. Megoldás lehet nagyobb forraszok (pl vezetékezésnél) átnézése átforrasztása.

Kontak spray megér egy próbát, főleg tisztításhoz gomboknál, kapcsolóknál vagy pl beázáshoz, de meg kell várni míg megszárad a nyák, teljesen! elpárolog a szer és csak utána beüzemelni.

Leejtéssel jártam úgy, hogy a bentlévő elem, mint egy dugattyú, úgy összepréselte az elemérintkezőt, hogy kontaktos lett.

A 3 leggyakoribb hiba, 1. Elázás, 2. Leejtés, 3. Rossz forrasztás. A többi már gyártáson, tervezésen múlik.

4 kedvelés

Pontosan úgyvan ahogy @Balazs_Samu_Nagy mester írja annyit raknék talán hozzá ha egy IC(integrált áramkör) romlót el akkor vége van neki. Ha nem cseréled ki egy ugyan olyan panelre ami megint csak nehézkes lenne :frowning: sajnos Szerintem amit most tenni lehet az hogy kiszeded az akut és vársz 4-5 napot reménykedve. Aztán be rakod az akut bele és lehet nem lesz semmi baja csak rövidet zárt a víztől. Ha nem működik utána jöhet a szétszeded fázis … Megnézzed mi történt lehet kiszúrod a baját ,és javítod.

Nagyon szépen köszönöm szépen a válaszokat és a segítséget!! Vasárnap történt ez a “megállás” úgyhogy jelenleg azon vagyok hogy valahogy szétszedjem​:rofl:. Közben szerintem elkezdek nézelődni milyen modot válasszak következőnek :confused: