Meg köhögtet az e cigi

Szia!
Üdv a közösségben, és persze gratula a döntésedhez, a vapelés a megfelelő irány!
A köhögés teljesen normális tünet, bár az intenzitása mindenkinél más. Az már nagyon jó, hogy a lélegzetvételkor jelentkező hörgőoratórium megszűnt, az első pozitív tünet.
Sajnos a bronchitis miatt a fokozott váladéktermelés és kiválasztás eleve adott, ráadásként pedig a cigarettával szűkíted ellenben az ecigi gőzével tágítod a hörgőidet, ezt kicsit nehezebb tolerálni a szervezetednek.
A használt készüléket nem igazán ismerem, mintha DL cucc lenne 0,3-0,5 ohmos ellenállású porlasztókkal, ami jóval több gőzt jelent. A köhögés forrása ez is lehet (nálam ez volt). Kevesebb gőz, kevesebb irritáció. Érdemes lenne egy MTL szettet kipróbálnod, közelebb áll a cigaretta élményhez.
Okozhat kaparást, köhögést a használt likvid is. Milyen nikotintartalommal bírnak a likvidek? DL-ben 6mg felé nem túl egészséges menni.
A torokhatás, a likvid csípőssége, kaparó íze csökkenthető vákumozással, ehhez találsz is egy frankó videót az oldalon:
https://vaperina.cc/t/csipos-kaparos-liquidek/2684/6?u=viktor_hajdu
Én magam is hörghuruttal küzdöttem a dohányzás miatt. A fokozott nyáktermelés és ürítés normális tünet, a vapeléssel “segíted” is a tisztulást. Sőt a nikotinelvonás tünetei: hőemelkedés, láz, száraz, ugató vagy épp nyákkal teli köhögés, influenzaszerű tünetek sem ritkák.
Ami segíthet még, az a szívási- és légzéstechnika, ami bizony más, mint a cigaretta esetében. A ciginél megszokott kapkodó, gyors slukkolást nem igazán szereti a szervezet, lassabb, mélyebb, igény szerinti ideig tartó slukkolással érdemes használni az ecigit.
Nekem segítséget jelentett a tiszta mentol, illetve a mentolos ízek használata, jelentős mértékben csökkenti az irritációt (nem véletlenül található meg minden cigarettában).
Nem tudom, segítettem-e bármiben is, ha valami nem volt tiszta vagy további infókra van szükséged, jelezd nyugodtan, ugrunk szolgálatodra! :wink: :+1:
Ne add fel, sok sikert a leszokáshoz és sok-sok boldog “vapepillanatot” Neked!

16 kedvelés