Magyar webshopok árazásai

Már nem vagyok kezdő, így nem tudom mit látnak Ők. De voltam kezdő, és vettem már shopban 6ezer forintos tankot 11ezerért. :slightly_smiling_face: És azért az évek során jónéhány webshopos ismerősre tettem szert. És az sem mellékes, hogy régebben foglalkoztam anyagbeszerzéssel, ami bizonyos pontokon hasonlít ahhoz a folyamathoz amit egy webshopos csinál annak érdekében, hogy Nálad legyen a termék. :slightly_smiling_face:

Az igaz, hogy nincs olyan magyar székhelyű webshop ahol ketyeréket is lehet vásárolni, azt csak a trafikok tehetik meg, és nekik is több mint 400ezer forint bevizsgálási díjat kell kicsengetni márkánként, hogy a polcokra tehessék a termékeket. Ebbe egy hazai webshop belehalna.

Ami a magyar nyelvű webshopokat illeti…
Ahhoz, hogy ma valaki olyan vape webshopot üzemeltessen ahol gépek és tankok is kaphatóak enyhén szólva lehetetlen. Sokan vérszemet kaptak és azt csináltak, hogy a határ túloldalán (főleg a Szlovák oldalon) béreltek egy lakást, garázst vagy raktárt ahova rendelték a rengeteg cuccot. Ez természetesen fű alatt ment, és csupán az áfát spórolták meg. De mikor megfogta a Szlovák adóhatóság a cuccot akkor ugyanúgy megsarcolták Őket mintha magyarba rendelték volna a holmikat. Nem kell sok mindenre gondolni, mindenki max 5db-os pakkokat vásárolt mindenből, hogy ne menjen rá a gatyája. De ez nem volt járható út, mert amint megugrott a kereslet (bizonyos shopok bezáratásával) azzal egyenesen arányosan nőtt az eladó (itt már jogos lenne a díler kifejezés) arca is. Ha törött, ha hibas, ha rossz a szín, ha nem RTA hanem RDA akkor is küldte a vevőnek. Már szinte hanyagul és kapkodva, csak dőljön a lóvé. Már előre meg lettek hirdetve olyan termékek amik még csak utaztak. A végén pedig már az aprópénz nem is számított. Így vártam 2 hetet anno egy tankomra, amit többszöri piszkálás után küldött csak el. És akkor is úgy, mint egy darab kakit. Csak 8ezer volt postával. Aprópénz. Senkit nem érdekel, mert csak 8ezer. Ahhoz, hogy akkoriban megbecsült vásárló legyél egy díler szemében még az anyját is meg kellett vegyed. Alkalmanként alsó hangon 25-30ezer forintot nála hagytál és Te voltál a mélyen tisztelt ügyfél. De azért volt para is, meg lebukások is. És a nemtörődömség meghozta gyümölcsét. Facebook szerte volt olvasható, hogy nem ezt kérte, reklamált és másodszorra sem jót küldött. Így szépen lassan leáldoztak a nagyarcú “fasttech-huszárok”. Volt aki weboldalt húzott a stiklikre. Egy ma is működő webshop pl. azt csinálja hogy nincs is árukészlete. Ha Te rendelsz valamit, majd 3 hét múlva küldi mert a pénzeden rendeli meg. Így működik az azolcsosag ponthu is. Ez a feketekereskedelem jól menő mázzal leöntve, hogy azt hidd egy igazi weboldalon kavarogsz, és hogy igazi üzletemberrel kötsz üzletet.

Nagyon elkanyarodtam. :sweat_smile:

A hivatalos webshopok ugyanúgy leadják a rendelést mint Te vagy én, csak cégnévvel. És hidjetek el, nem sok kedvezményt kapnak. Amíg Mi a natúr postát fizetjük ki, addig Ők az adókat (Áfa és Vám) illetve a gyorspotát, hogy ne legyen nekik se túl sok időbeli kiesésük. Plusz még kell rá tenni egy kis hasznot, ami szintén nem túl sok, hogy megérje Nekik is a dolog. És ha garanciában kicserélteted velük akkor Nekik az egy termék mínusz. Ugyanis elvileg (a törvény szerint) semmilyen műszaki cikket nem lehet Kínába visszapostázni. Áfa+Vám+gyorsposta+haszon, és ott vagy, hogy szinte dupla áron rendelsz magyar nyelvű webshopból. Moroghatunk az árak miatt, de szerintem felesleges. Ezek a legális webshopok akik a németektől, szlovákoktól, vagy a horvátoktól meg még a fene tudja honnan postáznak ide azokban eddig még nem csalódtam. Mindig rendesen, normálisan állnak a vevőkhöz. Én örülök, ha tudok egy ilyen magyar nyelvű webshopból rendelni, sok idegeskedést megspórol és még sokkal hamarabb nálam is van a cucc mint Kínából.

A külföldi székhelyű webshopoknak azért alacsonyabbak az áraik, mert nem a viszonteladó webshopoktól vásárolnak, hanem közvetlenül a gyártótól. Ez pedig azért nagy előny, mint a viszonteladóknak, mint a gyártóknak mert több országra koncentrálódnak. És nem mellesleg maga a gyártó tud olyan kedvezményt adni, hogy pl. 100db már féláron van és ehhez hasonlók. Ilyet egy viszonteladó nem tud biztosítani.

Nagyjából ennyi a sztori. :grin:

15 kedvelés