Liquid - mindenképp kell hígítani?

Sziasztok! Nagyon nagyon nagyon kezdő vagyok, olyannyira, hogy még csak a héten kezdtem kicsit belemélyedni a vape világába és megmondom őszintén hogy nagyon megtetszett és közben elég bonyolultnak is hangzik.
Régebben kocadohányos voltam pár évig, mostanában meg ha ismerős tudott hozni elfbart, azt szivogattam, de szeretnék valami tartósabbat!
Jópár videót néztem a youtubeon meg itt is olvasgattam elég sokat és arra jutottam, hogy az MTL verzió nekem szimpatikusabb lenne minden szempontból, főleg, hogy sokkal egyszerűbb. Oxva xlim classicot néztem ki, igazából tetszenek a podmodok, az egyszerűségük meg hogy nem nagyon lehet elqrni.
Viszont a liquidekkel kicsit hadilábon állok. Van olyan, amit nem kell hígítani? Ez a legnagyobb dilemmám. Vagy mindet kell és emiatt jobban személyre szabható. Abszolút nikotinmenteset használnék. Kezdésnek olyat, amit megveszek, beleöntöm (hagyom ázni) és lehet szívni - ha létezik ilyen. De ha nem olyan macera az érlelés a shortfillekkel, lehet, hogy azzal is megpróbálkoznék.
Köszönöm a válaszokat előre is :slight_smile:

3 kedvelés

Amihez nem kell semmi nincs.
Olyan van, hogy egyszerűen kevés főleg nikotin nélkül, mint írtad. A hazai vagy külföldi rendelős termékekre vagy kíváncsi? Ha megírod a számodra kedves ízvilágot lehet szűkíteni a választékot.

3 kedvelés

Nézd csak meg ezt , nem kell keverni. (egy teheccséges amatőr vagyok csak)

5 kedvelés

Pedig van. :saluting_face:

3 kedvelés

itt is van ami kész van használatra… Maximum Smoke gyümölcs, desszert ízû e-liquid, e-cigi utántöltõ (eliquidonlineshop.com)
Ráadásul a nikotint ingyen adják bele! :grin: …pl ugyanannyiba kerül a 0mg-os és a 18mg-os is adott mennyiségű e-liquid-ből. ügyes

5 kedvelés

Itt is van ,ha igaz.
e-Smoker – elektromos cigaretta és e-liquid (esmoker.co)
Edge-ből műxik rendessen.

3 kedvelés

Nosmoke.sk

4 kedvelés

Köszönöm a válaszod! Hogy hazai vagy külföldi webshop, nekem mindegy, egyiket sem ismerem, igazából a ti ajánlásotokra tudok hagyatkozni, meg Fehér Tamás a youtubeon ajánl liquideket, ezeket próbálnám ki elsősorban. Ha magamtól rendelek valamit és sz@r lesz, biztos elmegy tőle a kedvem :smiley:
Szóval próbálok mások bejáratott, kipróbált vonalán menni.
Elfbarokból gyümölcsöseket próbáltam, azok nagyon bejöttek, tehát elsősorban ezek érdekelnének, de nagyon kíváncsi vagyok a desszert ízekre is, a dohányos ízvilág annyira nem mozgat meg.

4 kedvelés

Fehér Tamásnak azt se hidd el amit kérdez.

7 kedvelés

Pedig az ő tesztje alapján választottam ki, milyen készüléket szeretnék. Mi a gond a személyével?
Vagy inkább akkor azt kérdezem, TI mit ajánlotok?
MTL podmod, nikotinmentes liquiddel használnám

A gond (többek között) annyi vele, hogy neki minden IS ajánlott aminek reklámozásáért pénzt kap.
Én nem ajánlok mert klasszikus pod-ot nem használok…és nem is fizetnek nekem a reklámért :imp:

6 kedvelés

Legmélyebb tisztelettel: az oldalon a keresőbe írd be-MTL pod, lesz pár találat, vélemény. Olvasgass picit itt.
Csak azért így írom mert nem podozok. :saluting_face:
Truck Vape GIF

6 kedvelés

Nem írom, hogy kár volt, de lehetett volna máshogy is. :zipper_mouth_face: :thinking: :grimacing:

4 kedvelés

Még nem vettem semmit, csak eldöntöttem, hogy az jó lesz nekem, még várok, informálódok :slight_smile:

3 kedvelés

@Vaperina_Kinga írt jó pár készüléktesztet. Nagyon részletes a leírása. A leírások végén vannak pro és kontra érvek. Ajánlani én sem tudok podot, mert én sem használom még. A liquiddel kapcsolatban pedig jobban jársz, ha magadnak kevered. Alaplevet tudsz keverni nagyobb mennyiségben is, az aromaválasztás pedig egyénfüggő. Van az oldalon keverő, ott megadod az adatokat, és megkapod a végeredményt. Tuti belefutsz olyanba is, ami a lefolyóban köt ki, mert ezen mindenki túlesik. Sajna tanulópénz, de ne szegje kedved. Azt viszont tudnod kell, hogy az Elfbarok ízvilágát nem tudja egyik készülék sem visszaadni. A podok azok közel vannak hozzá, és olvasgatva róluk, a mesh porlasztósak jobban adják az ízeket, mint amelyekben tekerés van.

8 kedvelés

Nagyon jól teszed, itt van kiktől tanulni. :wink:
Természetesen kérdezni, érvényes/szükséges/ajánlott. :point_up:

8 kedvelés

Szia @Janos_Gyuris üdv köztünk! :blush:

Ha egy jó POD-ot keresel akkor Aspire Flexus Pro! A mesh porlasztók eszméletlen jó ízeket képesek kihozni a liquid-ekből. Van róla tesztem a Górcső kategóriában. Érdemes elolvasni mielőtt megrendeled, feltéve ha azt rendeled. :slightly_smiling_face:

7 kedvelés

Szia Kinga! Köszönöm a válaszod! :slight_smile: Nagyon részletes és meggyőző a teszt, ezek után végképp nem tudom eldönteni, hogy melyik legyen a befutó ezek közül:

  • Oxva Xlim Classic
  • Geekvape Wenax Q
  • Aspire Flexus Pro

De legalább már sikerült leszűkítenem a hatalmas kínálatot :slight_smile:

5 kedvelés

Ebbe a műfajba nincs racionalitás. Nagyjából olyan, mint ha közvéleménykutatást végeznél kinek milyen színű hajú lányok tetszenek és ezek alapján nősülnél…

5 kedvelés

images (44)

10 kedvelés