Segítség kérés

Üdv . Információt szeretnék alap bázisokkal kapcsolatban . A kérdésem az lenne hogy mi a különbség az 50-50 ( egyensúly ) és a 70-30 ( füstbajnok között ? Én kész nikotinos alapot így veszek nem kevergetem . Érdekelne hogy ízvisszaadásban miben különbözik esetleg keverésnél mennyi aroma szükséges hozzá . Mtl és Dl készülékekbe egyaránt használom de valamikor annyira ízhiányos hogy az élvezhetetlen . Eddig 50-50 , 6mg nikotinos alapot használtam . Keverésem 60 ml alap + 10 ml aroma ( dohányos ) berserker v2 be olyan mintha vizet szívnék , a tekeréssel nem hiszem hogy baj lett volna sem a vattázással lehet hogy az alappal van valami amit rosszúl csinálok . Köszönöm a segítségeteket előre is :slight_smile:

3 kedvelés

Szia. A Vg többletű bázisba picivel több aroma kell mint az egyensúly alapba. Az 50/50 megfelelő gőzképzésben illetve jobb íz vissza adású mint pl. A 70/30. Viszont utóbbinak nagyobb a gőzképzése a többlet glicerin miatt. Ki kell tapasztalni hogy neked mi az ami beválik. Nincs kőbe vésve hogy neked pl a solub vanilía aromája 10%-ban ízlik lehet hogy több kell a bázisba belőle vagy adott esetben kevesebb. Amit a gyártó előír az csak egy támpont.

5 kedvelés

Köszönöm ! Akkor tesztelem .

2 kedvelés

Szia :slightly_smiling_face:
Először is üdv a Közösségben! :heart:

Az alapfolyadék két összetevője a PG ( Propilén Glikol ) és a VG ( Növényi Glicerin). E két összetevő arányára vonatkozik az 50/50 vagy a 70/30.

Az egyensúly 50/50 azt jelenti, hogy azonos arányban található benne PG és VG.

A füstbajnok vagy én jobban szeretem a gőzbajnok elnevezést azt jelenti, hogy 70% VG és 30% PG található benne.

A PG felelős az ízvisszaadásért. A VG pedig a gőzmennyiségért. Így értelemszerűen ha nagyobb arányban található benne PG erősödni fog az íze a liquidnek de kevesebb gőze lesz.

Az, hogy mennyi aroma kell bele, milyen százalékban, illetve, hogy mennyi az ajánlott, a gyártó javaslata alapján megtalálható a webshopban ahonnan rendeled vagy az aromakoncentrátumon. Nagy általánosságban elmondható, hogy 10% elegendő, de persze ha a gyártó javaslata nagyban eltér akkor érdemes ahhoz igazítani.

Ami még fontos, hogy az aromákat általában PG-ben higítják tehát ha pontos keverési arányt szeretnél elérni ezt bele kell kalkulálni.

8 kedvelés

Szia . Köszönöm hogy a közösség tagja lehetek . Nemolyan rég írták nekem , nem itt , hogy a gőzbajnok opciót próbáljam meg mert hogy annak az alapnak nincs olyan édes íze és az aromát máshogy fogom érezni . Gondoltam informálodok innen mert itt biztos lesz info evvel kapcsolatban . Jobb lesz tényleg ha kipróbálom :slight_smile:
Köszönöm a segítséget :slight_smile:

6 kedvelés

Még egy kérdésem lenne , ha mondjuk füstbajnokba emelem a nikotin tartalmat 12 mgre akkor azt érezni fogom ?

2 kedvelés

Természetesen érezni fogod :slightly_smiling_face: A nikotinon ne változtass, ha eddig a 6-os jó volt akkor a PG/VG arány változtatásával is jó lesz. A kettő nem függ össze, kivéve ha más lesz a felhasználás módja.

MTL felhasználásra több nikotin kell valószínű, hogy meglegyen a kellő nikotinbevitel. Ugye az Mtl kevesebbet porlaszt, mint a DL.

Általában, legalábbis én fele erősségű nikotintartalmú liquidet használtam DL -ben, mint MTL -ben. De természetesen ez is szubjektív. A lényeg, hogy a DL sokkal több liquidet porlaszt el így kevesebb nikotinnal viszed be azt amit MTL -nél magasabb nikotintartalmon. :flushed: Hu remélem érthető :blush:

8 kedvelés

Köszönöm :slight_smile:

4 kedvelés

Szia,Donát és Sándor nagyon jól le írta előttem.csak ki egészíteném hogy DL-be 6mg/ml-9mg/ml nikotin max amit tanácsolnak annál nagyobat ne,de MTL-be mehet a nagyobb azt nem tudom mennyit lehet az MTL-hez nem értek.DL-es vagyok.én Vg/Pg 80/20 vagy 100% Vg-t használok mert a nikotin és az aromától hígabb lesz.de ez csak az én véleményem.Ja igen.És köszöntünk a közösségben.

5 kedvelés

Fentebb rosszul tettem fel a kérdést . Egyensúly , 6mg nikotin alapot szívok mtl-be . Átlag 60 ml alap a keverés mikor hogy plusz az aroma . Ha mondjuk lecserélem 9 mg nikotin füstbajnok alapra és 10-20 mlvel kevesebb az alap akkor marad ugyanolyan az íze ? Meg persze a torokhatása ? Ne haragudjatok a hülye kérdésekért meg azért se ha érthetetlen , kicsit nekem is az mert új dolog ez nekem :slight_smile:

6 kedvelés

Köszönöm :slight_smile:

3 kedvelés

Nálunk nincs buta kérdés :blush: Örülünk neki, ha minél többen és minél többet kérdeztek mert akik hasonló problémába futnak, remélhetően tanulni fognak ezekből. :slightly_smiling_face:

Visszatérve a kérdésre. Mostmár azt hiszem értem mire gondolsz :slightly_smiling_face: Tehát ha jól értem attól tartasz, hogy a 70/30 -ba nem lesz olyan az íz mint 50/50 -be és ezért szeretnéd csökkenteni az alap mennyiségét viszont ugyanannyi aromával, mint 50/50 -be.

Tehát tulajdonképpen kicsit túlaromáznád az alapot, hogy megmaradjon az íz. Ezzel kapcsolatban annyit tudok mondani, hogy pl én nem éreztem szignifikáns különbséget ízben 50/50 és 70/30 között, de ez nálam annak is betudható, hogy DL -ben szinte csak 70/30 -at szívtam. MTL -ben pedig csak 50/50 -et. A DL -nél RDA -ról beszélek aminek azért az ízvisszaadása sokkal jobb.

Ha jól emlékszem @Andras_Barton említette valamelyik Live-ban, hogy 70/30 -at szív MTL -ben talán ő jobban tud segíteni milyen ízek várhatók illetve mi az ajánlott keverés esetleg kis túlaromázás stb. :slightly_smiling_face:

Ha ezért szeretnél variálni az arányon, akkor csak annyi, hogy a VG többlettől csak édesebb lesz az alap. Inkább a VG édesebb mint a PG.


Ettől függetlenül ha a 6mg nikotin elég az 50/50-be akkor 70/30-ba is elég. Mint már korábban írtam az nem függ össze. Mivel a nikotint mg / ml -ben számoljuk így teljesen mindegy milyen az alapfolyadék PG/VG aránya. Ugyanúgy erős lenne mintha 50/50 -be emelnéd a nikotinmennyiséget. :slightly_smiling_face:

6 kedvelés

Köszönöm :slight_smile: mostmár tudom amit tudni akartam:)

7 kedvelés

Üdv . Köszönöm .
Snv-t nagyon ritkán szívok ,nekem nagyon édesítőszeres ( al carlo ) a dohányosok ( bastard tobacco ) az egy fokkal jobb . Ha az alapommal nem lesz gond meg a tekeréssel akkor a tankkal lesz a baj , próbáltam berserker v2 , brunhilde , vapefly galaxies mtl rdta-t , az utóbbi vált be legjobban de most tervezem hogy benevezek egy dvarw mtl-re . Hátha jobb :slight_smile:
Eleinte poddal kezdtem ( vinci x ) ebbe jók voltak a gyümölcsös ízek de a dohány az nagyon rossz volt… Olvastam hogy a dl az jobb , főleg az építgetős jobb íz jobb gőz , nem is volt semmi baj velük , tekerés is jó volt , liquid is jó volt . Gondoltam leszokok a cigarettáról de a dl nem lesz 100% nem adja azt az élményt és mi van ha hiányozni fog… Ekkor jött az mtl , sikeres leszokás csak az ízével vannak bajok de nem adtam fel nem is fogom . Nem hiszem h minden mtl tank ennyire ízhiányos lenne .

3 kedvelés

Ez a téma automatikusan lezárult (az utolsó választól számított) 30 nap után. Nincs lehetőség új hozzászólás küldésére.