Liquid állás a tankban

Sziasztok,

Nos, nekem is van 7 tankom, amit használok. Szinte dedikált tankok. Hogy ne kelljen annyit mosni, íz csere stb.

Viszont szembesültem egy érdekes jelenséggel. Talén a vatta betörés ellentéte. Megtekerem, vattázom az össezeset mondjuk hétvégén. Igen gyakran előfordul, hogy felesleges mindet újra építeni.

Van, hogy építés után a setup-nak tök jó íze van miután megcsináltam. Viszont nem használom napokig. Csak ott áll készen. És elveszti az ízét!!!

Ilyen van? Tanulnom kell egy kis vape kultúrát, hogy ha építek valamit, akkor használjam is el rövid időn belül? Illetve csak azt csináljam meg, amit biztosan haszálok megépítéstől kezdve?

Valaki futott már bele ilyesmibe, hogy megcsinálta, álltt fölöslegesen és utána nem volt jó??

1 kedvelés

Olyanba még nem,hogy ízetlenebb volt,ellenkezőleg egy kicsit ízesebb.Meg persze olyanba,hogy megfolyt,eláztatta a csatlakozó,csak úgy gyengéden.Vagy csak összeszerelési hiba volt az utóbbi. :grinning:

2 kedvelés

Én is észerevettem, hogy jobb az íze, ha áll egy kicsit építés után, ellenpélda, hogy ugyanilyen állás után elveszti az ízét… Na hogy ez miért lehet…

Felújítás útán ha tudod,hogy nem használod ne töltsd fel én 5-10 tankot szoktam üzemben tartani így csinálom ha az egyik szar már elő veszem a következőt feltöltöm és go…

4 kedvelés

Ugyanez majdnem.

Levese válogatja, melyik íze gazdagodik, melyik gyengül. Talán a dohánykivonatosokon még “érlel” is a tankban állás. Ugye kap némi meleget…a gyümölcsöknek talán nem mindig tesz jót, fakulhat az íz.

1 kedvelés

Mármint, készítsem elő, tekerés vatta, és csak akkor liquidezzem, amikor kell majd?

2 kedvelés

Én úgy szoktam pl., mosás után setupolás, aztán csak érintőre tekerem össze. Ha kell, akkor elővesz, beken, itat, tölt, tüzel, örül.

1 kedvelés

Oké, ez jól hangzik. Akkor én is csak előkészítem használatra :slight_smile:

Ok, vape kultúra :slight_smile: Vannak még ilyen tippek, trükkök? Amik nem a tekeréshez, vattázáshoz leveshez kapcsolódnak?

Ááááá, erre dobok egy újabb topic-ot :sweat_smile:

4 kedvelés