Kinga vagyok, mióta e-cigizek jobban vagyok!

Ezennel elindult a :heart: Jobban vagyok! töténetmesélde, melynek az a célja, hogy megmutassuk az embereknek, hogy az e-cigi nem ördögtől való! Így vesszük fel a harcot a média hazugsággyárával szemben! Az e-cigi képes jobbá tenni az ember egészségi állapotát, mivel köztudottan 95% -kal kevésbé káros a dohányzással szemben! Ha Te is érintett vagy, küld be a történeted az oldal alján látható űrlap kitöltésével vagy az oldalon található :heart: Jobban vagyok! gombra kattintva! Ha csupán érdeklődő vagy akkor ez segíteni fog a tisztánlátásban. Ha teheted oszd meg, hogy felnyissuk az emberek szemét, miszerint az ellenség nem az elektromos cigaretta! A történeteket érkezési sorrendben osztom majd meg veletek minden kedden, pénteken és szombaton 18:00 -kor.

Meg is ragadnám az alkalmat:

Én szemtelenül fiatalon szoktam rá a dohányzásra. 14 évig szívtam a cigit, eleinte 1 dobozzal naponta, de idővel 2.5 dobozzal, és egyre erősebbet. Amit tartottam is sok éven keresztül az átállásom pillanatáig. Már iszonyatosan rosszul voltam tőle.

Reggelente szédültem, állandóan köhögtem megállás nélkül. A kezem és a lábam állandóan jég hideg volt az érszűkülettől, volt olyan, hogy télen kékre ’fagyott’ a lábam, napokig tartott mire elmúlt a zsibbadás. Nehezen kaptam levegőt, hamar elfáradtam. Nehezen aludtam el és nehezen ébredtem. Állandóan fájt a fejem. Idővel kialakult egy kis szívritmuszavar egy kis mellhártyagyulladással megspékelve. Már a vége felé ha ébredés után hírtelen felültem az ágyon azonnal elszédültem, hányingerem lett. De még így is kívántam a cigit. Rágyújtottam, 3 slukk, rosszullét, olykor hányás. És ez naponta többször ismétlődött, étvágyam abszolút nem volt. Lefogytam 42 kilóra.

Elmentem dokihoz, aki továbbküldött ahova kellett, a pszichiátrián kívül mindegyik osztályon voltam. Majd egy konzílium során közölték, hogy ezeket a fiatalkori dohányzásomnak köszönhetem. Szép lassan leépítettem saját magamat, mivel érszűkületem volt így a vérkeringésem sem állt a helyzet magaslatán, meg az sem volt pozitív, hogy már akkor vérszegény voltam.

Na de a lényeg, 2014-ben azt mondta a dokim, hogy nem élem meg a 30. szülinapomat ha így folytatom. De valahogy nem akartam elhinni.

Ezt elmeséltem egy barátomnak, aki már akkor próbálkozott az e-cigivel, volt egy kis Ego pálcikája. Ő nagyon rá akart beszélni az e-cigire. Mesélte, hogy Ő is mennyivel jobban érzi magát tőle. Pár hét tépelődés után kipróbáltam az e-cigit. Egészen megtetszett a dolog. 1 napra kölcsön kaptam az említett barátom Ego -ját. Másnap mikor visszaadtam neki már panaszkodtam is, hogy majd éhen halok, ez nem ér…… Pár napra rá (bevártam a fizumat) bementem az itteni GreenSmog e-cigi shopba (régen sok shop volt ám…), elregéltem mi a helyzet, mit mondott a doki stb. Ajánlottak, mutogattak, kóstolhattam. Majd 2 órán át voltam benn, és kiballagtam egy rózsaszín Evod pálcikával és 30ml Mellow Dew Usa mix-el.

Elkezdtem használni, nézegettem, hazavittem, babusgattam, még tápot is adtam neki. Aztán estére bizonyossá vált, hogy hozzánőtt a kezemhez! Hát mondom ez tök király, de én elszívok egy cigit. Szitu ugyan az, rágyújtottam, 3 slukk, rosszullét, de ez most más volt. Ez tömény undor volt. Inkább magamhoz vettem a kis rózsaszín (mert nem volt fehér) Evodkát. Tök jól elvoltam vele, de azért rám tört néha, hogy hiányzik a jó öreg vágott dohány. Másnap, harmadnap megint megpróbáltam rágyújtani. De aztán az sem esett jól, már semmi nem esett jól Csak arra tudtam gondolni hogy a cigi szar, én meg baromi éhes vagyok! Eltelt 2 hét.

Elmúlt a fejfájás (ez hamarabb múlt 2 hétnél), kezdtem rendszeresen enni, nem szédültem reggelente. Megszűnt a fáradékonyság, sokkal kipihentebben kelek azóta is. Jobban tudok figyelni, koncentrálni, jobb az állóképességem. A dokim gratulált! Idén töltöttem a 30-at, az e-cigi megmentett! Egyedül az érszűkület aminek évek kellettek hogy javuljon. De már arra sem panaszkodhatok! Életem legjobb döntése volt, hogy váltottam e-cigire!

A történetet beküldte:

@Vaperina_Kinga


Borítókép forrás

3 kedvelés