Longfill aroma keverĂ©se Nicsalt boosterrel. Heeeeelp plsđŸ„č

Sziasztok!

Egy ideje mĂĄr megvan a kis Geek Vape Wenax kĂ©szĂŒlĂ©kem, viszont eddig 20mgos kĂ©sz nicsaltokkal hasznĂĄltam. Azonban mivel nem lehet kapni Ășjabban Ă­gy muszĂĄj leszek longfillt venni, de fogalmam sincs hogy keverjem​:sweat_smile: 40ml Bombo mangos aromĂĄt szeretnĂ©k venni ami 120ml flakonba van. Ebbe mehet 8*10ml 20mg nicsalt booster vagy valami alapfolyadĂ©k is kellene bele plusszba? Köszi elƑre is a segĂ­tsĂ©get :face_holding_back_tears:

2 kedvelés

Szia!

Összeöntheted Ă­gy, de akkor kb 13mg-os lesz a liquid. Ha mĂ©g alaplevet is öntenĂ©l hozzĂĄ mĂ©g kevesebb.
Boosterrel ennél nagyobb nic arånyt nem tudsz összehozni.

6 kedvelés

Szia! ArrĂłl nem beszĂ©lve, ha a booster is 100% pg, akkor lesz egy 13 mg-os, 100% pg-s lötyid. Azt nem hiszem, hogy fogja szeretni a gĂ©p. Mondjuk, ha 50-50-es a booster, akkor jobb a helyzet, mert az kb 67-33 pg-vg arĂĄny jön ki. EgyĂ©bkĂ©nt itt a VapeDIY, liguid vegyĂ­tƑ tök jĂłl szĂĄmolja.

7 kedvelés

Na, én nagy bajban lennék 13 mg-mal. :roll_eyes:

4 kedvelés

Igen, ilyenkor Ă©rdemes 70/30-as nic-et venni. MĂĄrmint a VG javĂĄra :grinning:

7 kedvelés

Én is bombot hasznĂĄlok.Én ugy szoktam 4×10ml tiszta vg booster Ă©s mĂ©g 4× 50/50 pg-vg booster igy a vĂ©gerednĂ©ny 50/50-lesz Ă©s 13mg.:grinning:

7 kedvelés

Szia. SzeretnĂ©l maradni mindenkĂ©pp a nikotinsĂłnĂĄl? PrĂłbĂĄltĂĄl mĂĄr sima nikotinos (freebase / szabadbĂĄzisĂș) folyadĂ©kot?
NikotinsĂłval is tudod keverni, de ha csak 50/50-est öntesz hozzĂĄ, akkor tĂșl hĂ­g lesz a bombo. Van sƱrƱbb nikotinsĂł booster (70/30), csak azt meg nem mindenhol ĂĄruljĂĄk. SzabadbĂĄzisĂș nikotinbĂłl kicsit több a lehetƑsĂ©g. 100 VG, 100 PG, 50/50, 70/30 Ă©s Ă­gy tovĂĄbb. Viszont, ennek durvĂĄbb a torokhatĂĄsa, tehĂĄt itt nem kell megcĂ©lozni a 20 mg-ot. KeverĂ©snĂ©l tudod nĂ©zni a folyadĂ©k arĂĄnyĂĄt egyszerƱen. Az 50/50 booster, az 5 ml VG Ă©s 5 ml PG. Ugyanez a helyzet a többinĂ©l is, csak ott figyelni kell, hogy mondjuk 70/30 vagy 30/70, nem mindegy mibƑl van benne több. Ha pl. van egy 120 milis bombod, amiben van gyĂĄrilag 40 ml lötyi, akkor azt szĂĄmolhatod 40 mili PG-nek. TehĂĄt, ha öntesz bele egy 50/50-es boostert, akkor az lesz 45 mili PG Ă©s 5 mili VG. Ha a kĂ©sz folyadĂ©knĂĄl 50/50 arĂĄny a cĂ©l, akkor 60 ml PG Ă©s 60 ml VG-t prĂłbĂĄlj meg összehozni.
A nikotinnak az erƑssĂ©gĂ©t sem nehĂ©z szĂĄmolni. ÁltalĂĄban 2 fĂ©lĂ©t lehet megtalĂĄlni a boltokban, 18 mg/ml Ă©s 20 mg/ml. Én mindkettƑvel keverek, de pĂ©ldĂĄnak nĂ©zzĂŒk a 20 mg/ml-set. Egy flakon 10 ml ugye Ă©s ebben milinkĂ©nt van 20 mg nikotin. TehĂĄt ebben az esetben, egy flakon az 200 mg nikotin. Összeadod az összes nikotint, amit szeretnĂ©l önteni a folyadĂ©kodba Ă©s elosztod a kĂ©sz folyadĂ©k mennyisĂ©gĂ©vel. Ha csinĂĄltĂĄl egy 120 milis bombot, amibe tettĂ©l mondjuk 6 flakon 20 mg/ml nikotint, akkor az 6*200 Ă©s ezt osztod el 120-al. Így kaptĂĄl egy 120 milis folyadĂ©kot, aminek az erƑssĂ©ge 10 mg (milinkĂ©nt 10 mg nikotin van benne).

3 kedvelés