Keverés segítségkérés

Elakadtam :slight_smile: Vettem 10db 20mg-os boostert. Van egy longfillem, ez 60ml-es flakonban 20ml aromát tartalmaz. Az előző keverés egyszerű volt, mert szettben vettem, úgy összekeverve 3-as erősségű liquidet kaptam. Viszont az új keverést szeretném feljebb vinni 6-osra, de valamit nem jól számolok szerintem. A PG/VG arány most nekem kb. mindegy, annyi, hogy ha lehet VG többletet szeretnék (eddig 30/70-be kevertem), de max 50/50-be is jó. A Keverdével is próbálkoztam, de valahogy nem adja ki a 60ml végmennyiséget a 2 flakon nikotin hozzáadását. Ezt kapom:

image

De így csak 18ml kell bele ráadásul a longfillben lévő aromát is csak 18%-ra hozza így. Bocs, hogy tudatlan vagyok, de ez életem második nikes folyadéka, bár tuti, hogy valamit én írok be rosszul.

A boosterben milyen arányú a PG/VG?

Tisztelettel

1 kedvelés

60-ban 20ml pg, ebből nem csinálsz vg többletes levest boosterrel, hacsak nem 100% vg.

Ilyenkor jó a vg és a 100-as nik.

1 kedvelés

Ez az, amit nem írnak sehol. Csak ennyit:

ASAP Grape ELFC Longfill - 20ml/60ml | eLiquid Flavour Concentrates

Igen, ki is írta a kalkulátor, hogy nem jó változtassak az arányokon.

Beleöntötted már amit kaptál mellé boostert?

Tisztelettel

Csak a longfill-t vettem azon az oldalon, a Kumulus-ról meg külön vettem 10db 10ml-es, 20mg-os boostert. Egy másik kalkulátor ezt dobta ki:

image

Igazából mivel nem tudjuk, milyen a longfill összetétele (szerintem VG, de ezt ugye nem lehet biztosra venni), így fontosabb lenne a 6mg eltalálása, mint az, hogy milyen PG/VG arányt kapok a legvégén. Mert ahogy @Ispy is írta, ebből 60ml-be nem igazán lesz VG többletes motyó. Bár nem értek hozzá mivel nullás vagyok igazából. Mondjuk a vércsopotom is az :slight_smile:

Ha beleraksz két boostert,akkor 6,6-os lesz.

1 kedvelés

Ezekből nem valószínű, de írok mindjárt privit.
Én ami aroma (vagy nálad longfill) ha nem is tudom mi, akkor azt én PGének számolom.
Azt még mindig nem írtad le hogy amit rendeltél a kumulusról boostert, az milyen PG/VG arányú?

Tisztelettel

Még lehet vg többlet, a link szerint a longfill 50/50

2 kedvelés

De már leírtam, pontosabban linkeltem. Nem tudjuk sajnos:

Azt értem :slight_smile:
De ne b@szatok már fel :slight_smile:
3. szor kérdezem hogy amit a kumululustól vettél boostert az milyen PG/VG
50/50 , 70/30, 30/70 vagy valami más ?

Tisztelettel

Aztaqurva :slight_smile: Végig félreértettem, ne haragudj! 50/50-es a booster.

20 ml aroma, 2*10ml booster, 20ml vg
60 ml, 6.6mg/ml, 33/66pg-vg
Megfelel? :smiley:

Igen, de félek a 6.6-tól :smiley: Bár a 3-as nagyon halovány, az igaz. Van jó pár ilyen 20ml-es longfillem, szerintem egyet bekeverek így, aztán meglátom :slight_smile:

Miből szívod?

1 kedvelés

Podok, Tauren Elite Pro, OBS ACE, DL - ami a kezem ügyébe esik néha :smiley: DL-ben kicsit érzem a 3-ast, de MTL-ben csak nagyon haloványan.

Nyugodtan keverd 6.6-ra.
Én mindent 6-7.2 közé keverek, ahogy úri kedvem és a keverési arány hozza, mtl. Asszony ugyanezt kapja podba, de szemrebbenés nélkül lecsúszik nálam dl-be is, ha rámjön a hoppá. Ok lesz. DL-re lehet,h sok neked, akkor legalább ezt is megtudod.

1 kedvelés

100as NICel.
Ha 6 %ost szeretnél, akkor:
100ml liquidhez kellene 6ml, de neked csak 60ml kell akkor:
6*0,6 = 3,6ml NIC ha ez PGés akkor, számoljuk a longfillt is PGnek:
20+3,6 = 23,6 PG/ 36,4 VG , 6% kész liquid.

Tisztelettel

2 kedvelés