Kezdő aki nem tudja hol kezdje

Ha nikotinsót használsz akkor az garantáltan nem kapar…erősségtől függetlenül

3 kedvelés

Arra nem emlékszel milyen volt a nikotin tartalma? Freebase nikotin (ez az általánosabb és gyakoribb) vagy nikotinsó? Egy erősebb (pl. 9-12mg/ml) feletti freebase is okozhat már jelentős torok kaparást annak, aki nincs hozzászokva és épp átáll a cigiről. Egyébként ezt nevezik TH-nak (throat hit, torokhatás) és sokan szeretik több-kevesebb mértékkel, de nekem nem/sem jön be túlzottan. Én 20mg/ml nic sóval (pod-ban) tettem le a cigit, és nem kaparta a torkom.

Vagy ami még eszembe jutott saját tapasztalatomból, milyen teljesítménnyel gőzöltél? Mert bár selymesebb, jelentősen kevesebb TH-t ad a nic só, de szerintem ez csak alacsony teljesítményen igaz (ezért javasolhatják pod-okba, mtl felhasználásra), magasabb watton (kb. 25-30W felett) ugyanúgy “eldurvulhat” mint a freebase. Legalábbis én már jártam így, marta a torkom kegyetlenül.
Utolsó ötletként szintén a magasabb teljesítményre gondolok, a túl forró gőz is kaparhatta a torkod.

De egy szó mint száz, ahogy már @Zolika írta, mindenképp nikotinsóval próbálkozz első körben, és így meglátod hogy újra előjön-e a torok kaparás.

6 kedvelés

Közepes vagy annál erősebb dohányosok nyálkahártyáját irritálja, kaparja maga az alaplé gőze is egy pár napig. Ugyanis a dohányzástól egy állandó vérbő, gyulladt állapotban van. Ez egy pár napig tartó állapot, és nem is mindenkinél egyformán jelentkezik.
Nekem is volt anno elég keményen pár napig. Aztán szépen elmúlik.

7 kedvelés

Köszönöm szépen mindenkinek a kedves segítőkész válaszokat :innocent:

5 kedvelés