[KEZDŐ] 9. rész: Egy kicsit a keverésről és az erősségről

Az a szellőztetés az érlelés miatt ajánlott, bár annyira nem is szükséges. Amikor összekeverjük a liquidek alapanyagait, akkor lassú kémiai folyamatok indulnak el, és kisebb gázok szabadulnak el, emiatt van illatuk is. Nem jelentős, de létezik. Az aromák, sokszor márkán belül is eltérő idő alatt érnek be, van aminek nem kell szinte semmi, majdnemhogy azonnal is használható, mint a legtöbb shake&vape, van amihez hetek kellenek. Viccesek például az Atmoslab cuccai, bekeverés után azonnal jók, másnapra borzalmasak, majd kb. két hét után néha istentelen finomak lesznek. Személyesen nem hiszek a keverőkben, pláne az indokolatlan mágneses dolgokban, szerencsére nem jelentős a vas az aromákban, így nem látom semmi logikus indokát, hogy mágnes legyen bennük (festékek keverése közel ugyanez a téma és művelet, ott már évek óta kiröhögik a mágneses keverőket).

A csípősségnek két oka lehet. Az egyik a rossz alap. Eliqua-nál találkoztam már ilyennel, nem tudom mit adtak hozzá még a PG/VG-hez, normál esetben ezek inkább édeskések.
A vizezett aromáktól minden kitelik, bolti tízmilisek aranyáron kivétel nélkül ilyenek voltak, érthetetlen módon. A PG VG sem annyira drága, hogy ezen kellett volna spórolni, és ott tényleg előfordult a vízpára. Most is van itt az asztalomon amit egy ismerős dühösen rakott le oda pár hónapja, majd adtam neki értelmeset. Annak a palacknak a falán tényleg vannak apró vízcseppek, most néztem meg. Részben szerencsére ilyeneket alig tartanak már a muty… nemzetthykben.

A másik pedig, ha kalaszikus felrázós módszerrel lettek keverve –én is így készítem évek óta– akkor a liquidben lévő apró, sokszor nem is látható buborékok miatt érezhető a csípős, savanykás íz. Ez a sok pici légbuborék normál esetben önmagától is kiürül, szép lassan, néha hetek múlva, főleg többlet VG-nél, de nem bonyolult eltávolítani. Sokáig alkalmaztam én is a „vákumozást”. Nem kell megijedni a szótól :slight_smile:

Venni kell egy nagyobb méretű fecskendőt, ez szinte bármely gyógyszertárban filléres tétel, igaz ott húsz milliliteres az általános, de erősködve hatvanas és százas is elő szokott kerülni. Utóbbi időben én műgyanta boltban szerzem be a nagyobbakat, mivel ott az összetevők méréséhez is ugyanezeket használják. Azok is sterilek.

A lényeg, ezekbe kell felszívni a már bekevert liquidet, kb félig feltöltve. Nagyobbaknál, nem zártaknál hátulról is bele lehet önteni a levet, kihúzva a fecskendő szárát.
Miután benne van, ki kell engedni a levegőt, be kell fogni a fecskendő hegyét, és szét kell húzni a száránál fogva. Nem teljesen, mert szétcuppantva beteríthet mindent a drága matéria :slight_smile: Ekkor látszik majd, hogy a sok addig nem látható bubi elkezd kimászni a 'vákumozott rész felé. Ezt párszor érdemes megcsinálni, és ha meguntuk, akkor kész is vagyunk. Nem kell mindenáron az összes mikorbubinak eltűnnie, az már nem zavaró, bár tényleg selymesebb ízt ad, ahogy idővel magától is így lesz.

Remélem érthető a leírás, ezt vizuálisan könnyebb megmutatni.
A liquid jelentősen amúgy nem vizesedik, de ha tenné is, inkább a TH-t növelné, mivel sokszor amúgy is desztillált vizet használnak erre. Nem arra kell gondolni mint a fent említett bolti 50% vízzel készítettnél, csak néhány cseppről van szó 100 milliliterekben, de én ezt is kerülöm. Nem szeretem a TH-t. Persze a víz, pláne a nem desztilált víz miatt, nyitva tartva pár év alatt megsavanyodhat, itt nem hinném, hogy erről van szó :slight_smile:

7 kedvelés