Keverés módszertan 1. óra - Az alaplé és a Shake and Vape

Igen, ezek után pláne tartom, amit irtam, nemigen kell neked a nic.
:wink:

5 kedvelés

Erre :arrow_up: Itt a válasz :arrow_down: :slightly_smiling_face:

Erre :arrow_up: pedig a válaszom az, hogy PG-ben kell számolni mind a kettőt. Nem tér ki a gyártó arra, hogy bizonyos aromákban pontosan hány % a PG. De mivel PG-ben vannak OLDVA, az azt jelenthet, hogy élenyésző mennyiség az aroma azon része, ami ténylegesen nem PG. :slightly_smiling_face:

7 kedvelés

Bocsi, ez nekem még mindig nem teljesen kerek :slightly_smiling_face: Pl. veszek egy 100ml-s longfillt, amiben van 25ml koncentrátum (pl. K Flavor SnV), ez így túl van aromázva, emiatt azonnal szívható. De ha otthon akarok csinálni egy 100ml-s saját keverést, és abba mondjuk tennék ugyanígy 25ml bármilyen koncentrátumot, így ugyanúgy túlaromázom, az úgy már nem jó, mert a gyári ajánlást jóval meghaladva nagy valószínűséggel szappanos ízt kapok. Ez akkor hogy?

2 kedvelés

Akkor azt azonnal szivhatod. :slightly_smiling_face: Pont azért mert “túl van aromázva” kimarad az érési idő. Ha kevesebbet teszel bele, pl a normál 10%-ot akkor nem hagyhatod ki az érési időt. Ám ha a 10% halyett 15%-ot tennél bele, de ugyanúgy kivárod az érési időt akkor mire beérik túlérik. Pont mint a gyümölcsök. :slightly_smiling_face: Ha sokáig nem eszed meg túlérik, “megcsiccsen”…

5 kedvelés

Na, így már világos :blush: Ha annyit keverek be, amit egy-két napon belül el is szívok, akkor túl is lehet aromázni. Nyilván ez nem így annyira gazdaságos, mert több koncentrátumot használok el egyszerre,kb. ugyanott vagyok, mintha longfilleket vennék. Csinálok is egy 10ml-s kisadagos próbakeverést, jövök majd az eredménnyel, hogy sikerült.

Viszont mi van azokkal a longfillekel, amik túl vannak aromázva, és ott is megadnak érési időt? :flushed::flushed:

3 kedvelés

Van amelyikre írják hogy 1-3 nap vagy 2-5 nap, dohánykivonatoknál meg van aki hónapokra félre teszi. De a longfill, az szerintem kicsit több PG-t tartalmaz mint amennyit egy sima koncentrátum, ezért nem túlérik, hanem inkább túl intézniv vagy túl édes lesz. Mert ugye ki lehet fejleszteni egy aromát úgy, hogy eladják 10ml-es szerkóban, de attól még 25% marad az adagolása. :blush: De ez már inkább “műhelytitok” és nem is szívesen feltételezgetek, csak vannak megfigyeléseim. :sweat_smile:

6 kedvelés

Köszönöm a cikket, nagyon hasznos infók. :slightly_smiling_face:

4 kedvelés

Szia @sutyi3333 :blush:

Én köszönöm, hogy olvasod! :kissing_heart:

6 kedvelés