Keverés, keverési arány

Sziasztok! Abban szeretném a segítségeteket kérni, hogy kevertem longfill liquidet, de furcsa szúrós, száraz, erős mellékíze van, plusz egy kis torokhatás, nem teljesen érzem ki ráadásul az ízeket. Egy Smoktech Arcfox e cigim van 100 watton használom 0.33 Ohm-os mesh porlasztó van benne. Desszert liquidről van szó, 15 ml aroma van az alján. 70VG/30 PG-s, 3 as nikotin erősségű alapleven öntöttem fel. Mi lehet a gond? Rengeteg shortfill használata után tudom, hogy nem ilyennek kellene lennie, nem igazán szívható, egyszóval kellemetlen. Hydra Vapor a márka neve, Lernea pedig az íz neve. Köszönöm a választ előre is!

Cserélj porlasztót, állítsd be 35 wattra, és 5 wattonként emeld addig, amíg számodra megfelelő nem lesz.
100 W kurva sok a 0,3 Ohmnak. Elégetted a porlasztódat, az a szúrós kellemetlen íz az égett vatta íze, un dryhit.

6 kedvelés

Szia! Ennek a modnak az ajánlott teljesítménye amin szívni kell az 100-110 watt, mert 0.33 Ohm os az ellenállás. A Dual mesh coilnak például 0.15 de ott szintúgy. Nem inkább a keveréssel van gond, hogy 60 ml es flankonba a 15ml aromát 70VG/30 PG alaplével öntöttem fel és mondjuk PG többletes? Maga a porlasztó nincs kiégve, mert az első szívás már olyan fura volt.

A modot nem szivod. A 0,15 felé annyi, mint a 0.33 Ohm, tehát dupla annyi teljesítményre van szüksége. De nem vitatkozom, én csak a 8 éves tapasztalatommal próbáltam segíteni. Véleményemet fenntartom. Azt a porit már az első szívásnál elégetted, amikor ráengedted a 100 wattot. Amúgy minden porlasztón rajta van az ajánlott teljesítmény (Watt) tartomány.

2 kedvelés

Nem belekötésből írtam, habár én is gondolkoztam rajta hogy az első szívásnál leégett, annyira hihetetlennek tartottam, hogy magam sem hittem el.
Akkor megpróbálom így ahogy te ajánlottad, kicserélem a porlasztót és nem engedek rá 35-40 wattnál először többet rá. Még 2 kérdés. Az ízvisszaadás nem lesz túl halovány? Mert shortfill liquideknél például mondom 100 watton szívom és ha letekerem sokkal haloványabb az íze. Szóval shortfilleknél még soha nem égett le a porlasztóm, tökéletesen duruzsolt. Longfill esetében pontosan miért lehet ez? (a porlasztókon 100-110 Watt van, de ez most csak mellékes infó) De ugye a shortfill az 70VG/30PG gyárilag ott csak adok neki egy nikotin boostert.

Az ízvisszaadást sok tényező együttesen befolyásolja, kezdve a porlasztó minőségétől a mod elektronikáján, a liquid minőségén keresztül a “mit ettél korábban”-ig.
En ugyan rta-kat használok, de nekem a 0,12 ohmos mesh a Siegfriedben olyan 65 max 70 vatton volt tökéletes.

2 kedvelés

A porlasztón nincsen rajta “véletlenül” a Watt tól-ig tartomány?
Pl.:30-55 watt az ajánlott. :grimacing: :thinking: :saluting_face:

Szerintem rajta van… És igaza van.

Ez beteg azért… 110 Watt…

1 kedvelés

Volt porlasztósom,ami kb. 100-170 watt között volt használható hivatalosan.
Avidvape Ghost Inhale volt asszem. :face_with_spiral_eyes:

200w :astonished:…ebben már nincs is tekerés/mesh hanem maga a fémpalást izzik :rofl:

1 kedvelés

1 szálról indult a huzal(1,2-es SS) majd ráforrasztottak egy másodikat szépen mellé és a vége előtt megint 1 szálra tért vissza.80 watt alatt nem is volt gőz,csak sípolt mint a mozdony. :rofl:

2 kedvelés

Az mondjuk úgy nem is rossz :laughing:
Na itt ugyan ez van egyébként, ha egy bizonyos wattszám alá mész, akkor se gőze, de még hangja sincs. :point_up:t4:
Most inkább hagyom ezt a témát, aztán ha lesz esetleg szabim, akkor tesztelgetek kicsit. Köszönöm
szépen a hozzászólásokat! Ha bármilyen kérdés felmerülne, remélem fordulhatok felétek bizalommal.

2 kedvelés

Mikor keverted be?
Longfilleknél azért ajánlott érni hagyni pár napot, vagy egy hetet is akár. Többnyire az érlelés meghozza az ízeket. A shortfill instant szívható, hisz már rég összekeverték.
Nem ismerem ezt a márkát, így csak általánosságban írok.

15ml 100pg aroma plusz 45ml 70vg/30pg = 52.5vg/47.5pg
Egy kicsit szerintem híg egy olyan cuccba, de a fene tudja. Akkoris inkább csak fröcsögnie kellene, nem menne az íz rovására szerintem.
Ha 100vg-vel öntenéd fel, akkor lenne 75vg/25pg, ami dl-hez inkább ideálisabb.

Ugyan az lesz a probléma mint nálam. 30pg70vg 6mg nikotinos alapot öntök a 30-40 ml (100%pg) aromához akkor 50-50 körüli értéket kapsz és híg is lesz. Nekem sorba öli a mesh porlasztót.
Tipp: sokat kell hagyni érni főleg desszertet, meg az alaplevet is.
Ezzel küzködök én is. 40/120-t kevertem be. Már fogyott belőle egy kevés és tegnap még 5 ml vg-t belecsurgattam, már jobb volt az íze/füstje.

Nem fröcsög, egyszerűen szar. Az alaplevet 1 napig, a bekevert longfill liquidet 3 hétig hagytam érni. Talán ha 50/50 es alaplével keverném be ezt a desszert ízt? Mert így porlasztó gyilkos a cucc instant.

Hát ha ugyanezen alaplé más aromával jól működik, akkor az aroma a tettes.
Az érleléssel nincs gond, kapott időt bőven.
Esetleg ha másik tankban ki tudnád próbálni, hátha.