Kazán tesztelő mérőműszer

Sziasztok! Vannak már döglött modjaim, a hasznosításukról gondolkodom. Egyes videókban láttam, hogy amikor építenek egy kazánt, nem azonnal a mod -ra, hanem valami mérőpultszerű kütyüre tekerik. A kérdésem az lenne, kinek van ilyen, miket tud a műszer, és mibe fáj a megrendelése? Én viszont már döntöttem, hogy magamnak inkább építek, mert nyugdíjazás előtt álló elektroműszerészként nem a szakmámban dolgozom, és hiányzik már egy kis bütykölgetés. Az első gondolatom az volt, hogy a rossz mod - ból csak simán kivezetem az 510-es csatlakozót egy pár vezetékre, vagy akár banándugóra, és kész. Van néhány multiméterem, építettem magamnak wheatstone-hidat is, ami ilyen kis ellenállások mérésére egy etalon ellenállás segítségével kiváló, továbbá van egy áramkorlátozóval is ellátott sok áramot tudó saját építésű tápegységem. Így aztán el tudom kerülni azokat a baleseteket, amilyen például a legutóbb ért. Hiába volt benne védelem, az rta kazánná felújított porlasztós kazán menet közben zárlatolt, ami tökretette a mod- ban a MosFet-et. Na jó, a felett a mod felett már eljárt az idő. Kinga szerint az átlagos élettartamuk 1 év körüli, ez már 3 év +pár hónapot megért úgy, hogy minden nap mindenhová ezt vittem. A kijelzője le volt lazulva, (Talán egy leejtés eredménye) szétszedéskor a gombokba beleakadt, A MosFetet nem sikerült kiforrasztani fóliatépés nélkül. Mecha modot nem csinálok belőle, mert megnéztem, a csatlakozó csavarmenetei eléggé kopottak, ha zsebre vágom, talán még a kazánt is elveszíteném róla. De egy ilyen vizsgáló kütyü készítése nem lenne rossz ötlet.

6 kedvelés

Szia! Két fajtáját ismerem (lehet, hogy van több is). Nekem egy Eleaf szerelőpadom van, ez kizárólag a tekerés ellenállását méri meg. Utoljára szólóban 6000 Ft. körül láttam a NET-en, de ennek már jóideje.

A másik amit láttam, a Coil Masternek egy szerelőpadja. Szintén mér ellenállást, de tudomásom szerint az alkalmas a huzal tisztítására (izzítására) is. https://eliq.hu/termek/coil-master-diy-v3-szerszamkeszlet/

További szép napot, kellemes gőzölést!

7 kedvelés

Szia! Nekem van egy, amit soha nem használtam (csomagban vettem anno), ha kell, írj privátban, ha hasznosítod, egy róla írt cikkért cserébe viheted. :slightly_smiling_face: Ha érdekel, írj rám privátban. :slightly_smiling_face:

11 kedvelés

Ez a téma automatikusan lezárult (az utolsó választól számított) 30 nap után. Nincs lehetőség új hozzászólás küldésére.