Kayfun Prime klón

Sziasztok!
Kinéztem magamnak egy klón Kayfun Prime MTL kazánt aliexpress-en.
Érdeklődnék, akinek van ilyene, mik vele a tapasztalatok, milyen tekerni, íze, gőze, persze tudom, hogy ez mindenkinek más és más. :slight_smile:
Én tipikusan mindent 0,3as ss316al tekerek meg 0,8-1,2 ohm-ra 2,5mm-es magra, és TC-módban cigizem. Aki még rajtam kívül ezt a fajta setupot alkalmazza, mit tapasztal vele? :slight_smile:
Köszönöm a válaszokat! :slight_smile:

Szia!

Nekem van egy, bár én nem TC-ben használom és Ni huzallal, a többi megegyezik.
Ha esetleg volt már Kayfun Lite-od, akkor ugyanaz a deck. Nem nehéz építeni, vattázásra igénytelen.
Alapvetően nincs vele semmi gond, de én a Lite-ot valamiért jobban szeretem.
Szóval egynek elmegy, de kiemelkedőnek azért nem érzem.
A klón nem drága, érdemes próbát tenni vele.

1 kedvelés

Őszintén nekem a kezdő EGO szett után csak UD Bellusom volt, most pedig Dvarw MTL-el gőzölök már 4éve, más kazánnal semmi tapasztalatom nincs :smiley:
De akkor végülis egy átlag, kellemes ízű-gőzű, csalódásmentes kazánt veszek, ha berendelem?

Szerintem viszonylag kicsi skálán állítható a levegőzése, illetve a deckje sem a legegyszerűbb fajta (túl pici), illetve a klónok szeretnek összerohadni, hogy utána alig lehessen szétszedni. Milyen levegőn használod a dvarwot?

1 kedvelés

Hát ha már, akkor inkább egy Dvarw :grinning:

Azért ezt a kazánt néztem ki, mert youtube-on Gőzlerparaszt egy videóban taglalta, hogy ez egy high end kazán és el volt tőle ájulva. Igaz, én klónt veszek, de nagyon kíváncsivá tett.
Hűű, meg nem mondom, hányas levegőzőt használom, évek óta nem nyúltam hozzá, csak ráhúztam a csavarra egyszer, mert kilazult… Talán egy picivel több levegőt enged át, mint a sima cigi.
Egyébként Dvarw-ból tervezek még többet beszerezni, mert jelenleg nem tudok jobbat elképzelni ennél. :stuck_out_tongue: Faék egyszerű, mennyei finom és a gőze is sok. :slight_smile:

1 kedvelés

Most a Tripod 2 a kedvence.:stuck_out_tongue_winking_eye:

1 kedvelés

Nekem van eredeti és klón kayfun prime.
Szerintem nincs külömbség közöttük talán a klón legkisebb kevegőzése levegősebb mint az eredetié.
Nem rossz.
Nekem bejött.

1 kedvelés

Nekem is van Prime klón, és szépen működik, íze sem rossz. A kicsi deckkel nehezebb bánni, az ok.
A kis kazántér és deck miatt nálam desszert tank funkciókat lát el. Ugyanis nem visel el akkora teljesítményt, és nem ad annyi th-t, mint a “nagyok”. De ez szubjektív, van akinek elég 13 Watt, annak akár főtank is lehet.
A klónnal annyi bajom volt eddig, hogy szorultak a gumik benne, le kellett cserélni az egész o-ring garnitúrát.

2 kedvelés

Már megint mit szerváltál? :grin:

Egyébként nem is néz ki olyan rosszul ez a tripod. :thinking:

Az eredeti is hajlamos volt szorulni, főleg a topcap, ennél a tanknál éreztem a legkevésbé a minőségi ugrást a klónhoz képest. Persze klón, szóval simán lehet a másik tíz egy rakat szar.

1 kedvelés

Hja, a topcap kemény játék…főleg lefelé :slightly_smiling_face:gumi nélkül viszont folyna…

1 kedvelés

Én neeeeem :flushed:
A Gőzlérparasztot láttam a piros csatornán hogy az nagyon ízlik neki.
Én már nem veszek semmit tudod :grin::crazy_face:

1 kedvelés

Gumival is folyik ha jól csinálják :joy:de inkább nélküle a jobb :joy::joy::joy:
Ja,átugrottam a topcapon :grin:

Ha mindenképpen prime és a szín mindegy akkor javaslom ezt:

https://vaperina.cc/t/vaperina-bazar/18096#kayfun-prime-kln-41

Így a Vaperinát is támogatod és nem kell heteket várni rá.

5 kedvelés

Már rá is írtam, köszönöm! :slight_smile:

1 kedvelés