Jó kazánnál "Check atomizer"? Mi okozza?

Sziasztok! Javított már modot itt valaki? A kazán jó, másik moddal használom. Ez egy Innokin Zenith. Voltak már vele beázással kapcsolatos gondjaim, de most feladta a leckét. Az 510-es csatlakozó hibája is kizárva, mert ráforrasztott 1 ohmos ellenállással is ugyanaz a helyzet. A sönt ellenállás, amin az áramot méri, nem szakadt. Mos-Fet hiba lehetséges volna? Eleinte időszakosan produkálta, most már állandóan “Check atomizer” felirat van a tűzgomb benyomására, áram nem jön ki belőle.

Szia Ferenc! Ne haragudj, nem én leszek a megoldás kulcsa, ahogy a legélesebb kés sem én vagyok a fiókban, csak nem egészen érthető a probléma számomra. A Zenith a tank az Ok, de milyen típusú moddal van probléma?

2 kedvelés

Innokin Zenith a mod neve is. Úgy kaptam, komplett szett volt. 75 Wattos, de én csak mtl-ben használnám, max. 15 Wattig, a Siren2 kazánommal. Arra is gondoltam, ha Fet hibája volna, ki lehetne dobni az inverterét, és csak az akku fesz.-ig szabályozzon, mint az a másik kis óccó kínai, amire ráírtak nekem 150 Wattot, de csak 12,5 Wattot tud. Az legalább nem égeti a vattákat. Ha csak egy kapcsolót teszek bele, és mecha. mod-ként használom,akkor is égeti a vattákat. Kellene bele a szabályzás. Ha nem zárlatos a Fet, csak nem vezérelhető, nem lehet kimérni, de rajz sincs ezekhez. Valószínű, hogy kiveszem belőle az elektronikát, mert így nem jó semmire, max. akkut tölteni.

1 kedvelés

Ó, így már érthető számomra is.

1 kedvelés

Szia! Azt jó volna tudni milyen a mod típusa! Innokinnak nincs Zenith nevű modja! Esetleg Kroma lehet az tud 75w-ot!

Véletlenül nem a Kroma A Zenith kit az?

Utóbbi ilyen történetnél,elég volt nálam az,hogy szétkaptam a modot és a nyáklapot elmostam alkohollal és kifújtam levegővel,nálam segített,lehet nálad más a baj,de egy próbát megér és ha már szét van kapva ránéznék az összes forrasztásra,hátha laza valamelyik.Az időszakos hiba is erre enged következtetni,ami ugye állandósúlt,mert valami nem érintkezik,vagy behalt…

1 kedvelés

Volt már beázás is régebben. De most ez nem az. Repedést sem találtam. Van benne 4 darab olyan 8 lábú mosfet, ami úgy néz ki, mint egy SMD IC. Hátsó 4 láb, és az egész alja egybe van, ez a Drain, vele szembe 3 baloldali a source, a jobb sarokban a Gate. Valószínűleg az inverter miatt, és mert hídba vannak, azért van benne ilyen sok, amúgy egy is elég volna. Az egyiken nem megy át az energia. Ha rövidre zárom, méri az ohmot és izzít. Kiforrasztani nagyon nehéz. De elsőre még sikerült, csak sajnos a vezérlést nem kapja meg, ki tudja honnan? A sokrétegű nyomtatott áramkört az SMD alkatrészekkel szinte lehetetlen lekövetni. Vagy át kell alakítani, vagy kidobni, nem látok esélyt a javíthatóságra.

3 kedvelés


Szkenneltem egy képet a dobozáról. Így néz ki. Valamikor régen rátaláltam az oldalukon is, 24 ezer az ára, ha jól emlékszem. Én ingyen kaptam valakitől. Talán nem is ér többet Ajándék lónak a fogát… tudom. De azért pénzt nem adnék érte. Csak baj volt vele, bár lett egy jó akkumulátorom belőle a másikba.

1 kedvelés

Valóban "Innokin KROMA-A"áll a belső dobozon.

2 kedvelés

Fejezzük be, leszakítottam a kijelzőt. Amúgy is javíthatatlan volt, mert 4 Fet benne hídban volt, és valamelyik, vagy egyik sem kapta meg a vezérlést. Csak a ház, akku meg az 510 használható belőle. Alkatrésznek jó, vagy építeni egy mecha. mod.-ot?