Innokin Zenith mod kezd meghalni?

Sziasztok! Biztos nem sok műszerész van köztetek, de hátha van, aki ismeri a modok lelki világát. Pár napja kezdte: Teljesen feltöltve működik, de amint merülni kezd (néhány perc, vagy 10-20%, tehát túl hamar) hibás működést mutat. Nem működik a tűzgomb, azaz ki-be kapcsolás van, kijelző világít, ellenállást megméri, hiányolja a vaporizert (kazánt) ha nincs rajta, stb, csak épp nem izzít, hanem átvált TC módra(hőmérséklet figyelő) de abban sem izzít. Ilyenkor a - gomb is ugyanazt csinálja, mint a tűzgomb, pedig nem lenne szabad. A + és - gombok egyszerre nyomása funkciók nem működnek. Mi történik olyankor? Lefagy benne a szoftver? A Mosfetek biztos jók, mert ekkor nem működne teljesen töltött állapotban sem. Beázás kizárva, már a múltkor, amikor beázott, és összevissza karakterek voltak a kijelzőn, lefújtam a panelt lakkal. Most is több napig szárítgattam kazán nélkül, helyzet változatlan.Akkut próbáltam cserélni. Minden akkuval ugyanezt csinálja. Mi a teendő? Kidobni? Esetleg mechanikus moddá alakítani? Eltenni alkatrésznek? Jó rajta az 510-es csatlakozó, USB hüvely, stb.

Tiszteletem ! Szép napot !

Én a kidobás előtt azért még megpróbálnék egy firmware frissítést. Elméletileg lennie kell hozzá.

Üdv.: További szép napot

Csak maradt vissza valami a múltkori beázásból. Mert a nyomógombok egymáshoz képest zárlatosak, ezért vették át a másik gomb funkcióját, és a tűzgomb helyett üzemmódokat váltogatott. Egy ellenállás a hibásan működő - gomb és a+ telep közé, hogy a tűzgomb ne bírja ezt is beindítani, megoldotta a dolgot. Tulajdonképp az ellenállás helyett kis 6 Voltos miniatűr drótlábú égőt tettem, de az már mindegy.

A lényeg akkor az, hogy megoldódott a probléma. :+1:

Ez a téma automatikusan lezárult (az utolsó választól számított) 30 nap után. Nincs lehetőség új hozzászólás küldésére.