Iqosról szeretnék áttérni e-cigire

Sziasztok :slight_smile: Köszönöm, hogy itt lehetek,nagyon szuper ez az oldal. Lehet,hogy volt már ilyen téma,de én nem találtam. Ahoz szeretnék segítséget kérni,hogy iqosról szeretnék áttérni e-cigire. Igazából a liqviddel nem vagyok tisztában,hogy milyet rendeljek,milyen erősségüt. Tereából napi 2 dobozt elszívok,de nincs meg az a hatás,amit elvárnék tőle és ezért szeretnék váltani. Annyi hatása van,hogy estére sokszor már fulladok tőle. Heetsre sem szeretnék váltani,mert attól meg kb kéthavonta torok és hörgögyulladásom volt.
Készülékem ez a fajta van:


Tanácsot szeretnék,hogy szerintetek milyen erősségű liqvidet vagy nic salt-ot vásároljak.
Köszönöm szépen előre is a segítséget :slight_smile:
Szép napot kívánok mindenkinek :slight_smile:

3 kedvelés

Szia,

szerintem első körben innen vegyél pár különböző erősségű liquidet, 6-12-18 (18 már elég erősnek számít egyébként), csak 10ml-t és teszteld, mert ez nagyon egyén függő kinek mennyi elég. Illetve ha lehet ehhez a készülékhez többfajta porlasztót is kapni azt is érdemes végigpróbálni, hogy melyik áll hozzád a legközelebb, sok gőz, sok levegő, kevés gőz, kevés levegő stb. Az elején viszont köhögés előfordulhat, ha a torok nyálkahártya nincs százas állapotban, illetve az erős nikíton is okozhat köhögést, szóval az elején kicsit puhatolozni kell, hogy hol vannak nálad a határok, mi az amit el tudsz szívni és jól esik. Aztán lehet később lejebb tudsz menni a nikotinnal, de lehet feljebb kell, ez majd kiderül.

Utána ha már megvan az írány, akkor a saját liquid keversét ajánlom, egyrészt sokkal nagyobb a kínálat és sokkal inkább testre lehet szabni a saját ízlésedhez. De ez már egy másik téma. :grin: Ha viszont rögtön belecsapnál a lecsóba és magadnak kevernél, akkor szólj, az egy másik kávéház.

6 kedvelés

Szia :slight_smile: Köszönöm szépen a segítséget,körbe nézelődök :slight_smile: Saját keverésen is gondolkoztam már :grin: először kipróbálom a kész liqvidet, ahogy irtad,aztán ha megtalálom a megfelelőt,akkor jöhet a keverés​:blush:

1 kedvelés

Még azzal tudsz játszani, ha kell, hogy mondjuk összeöntesz ugyanabból az ízből 6-ost és 12-est különböző mennyiségben, így ki tudsz keverni más erősséget is, mint a 6-12-18, mert lehet neked pont a 10 a jó. A liquid vegyítővel meg tudod nézni mi lesz, ha összeöntesz különböző erősségű liquideket. Kicsit macerás, de az elején szerintem ez a leggyorsabb és legolcsóbb megoldás.

https://diy.vaperina.cc/liquid-vegyito/

Anyám amikor átállt, először csak 6-os levest kapott, mert köhögtette nagyon, most már 10-es kell neki.

5 kedvelés

Ohh,ez nagyon szuper ez a vegyìtő :grin: köszönöm :blush:

4 kedvelés

Sziasztok.
Csatlakozom az előttem szólókhoz. Szerény személyemből indulok ki. Le raktam az analóg cigit és javasolták a 12 nikotinos levest. Ez ment kB fél évet majd el kezdtem köhögni. Váltottam 9 es levesre. Ez ment 3 és fél évig. Fél éve 3 as erősségű levest szívok. Valamiért nekem ez jelenleg elég.

2 kedvelés