Akkumulátor csere

Sziasztok!

A nagy kérdésem az lenne, hogy akkumulátor terén mire figyeljek? 4 évig használtam egy HG2 csokit (3000mah, 20-30A), de gondolkodok rajta, hogy kipróbálnék egy VTC5A-t (ez csak 2600mah, de 30-40A). Ráadásul 4 év alatt elöregedett annyira a HG2, hogy nem is tudja felvenni a 3000mah-t csak szűk 2000-t , a töltő kiírja mennyi delejt küldött rá. Lényeges differencia van a kettő között? A fizika elektronikai részét utáltam és távol is áll tőlem ezért kérek tanácsot.

A meghajtandó gépezet: Vsticking VK530 Brünhilde MTL, Dvarw MTL FL22; esetleg alkalmanként egy Aromamizer V2 DL, vagy egy SMOK TFV 12 RBA

4 kedvelés

Nem rossz a VTC5A, bár én inkább barna LG párti vagyok. De a Sony a toplistában van, úgy nemzetközi szinten. :slight_smile:

Az okostöltők kiírják mennyit töltelek bele, de azt nem, hogy mennyi maradt benne. Ahhoz, hogy meginduljon a feltöltési folyamat (avagy visszatöltés) némi elektron szükséges, hogy az akkuban maradjon. Ez a teljes kapacitás 10%-a. Vagyis, ha 2000-et tolt bele, akkor az azt jelenti, hogy 2300 van benne fullra töltve. Én azt szoktam javasolni, hogy amikor már egy 3000-es akku csak 2000-et tud felvenni, akkor ildomos lecserélni. Tehát jobban nem is csinálhattad volna. :blush:

Amire figyelni kell akkuk terén az igazából függ a tanktól is, hogy milyen huzallal használod, és annak ellenállása mennyi áramot fog majd kivenni az akkuból. 20 amperes akkut szoktam javasolni, az általában mindent ki tud szolgálni. A VTC5A a maga 30-40 amperjával inkább DL felhasználásra ajánlott, de ez nem jelenti azt, hogy nem fogja megállni a helyét. A 2600mAh-t jelenleg pozitívan fogod értékelni a megromlott barna LG-k után. Én nem látom akadályát, hogy ezt vásárold. :slight_smile: Viszont a kapacitás miatt én maradnék az LG-nél, de ez már egyéni vélemény. :slight_smile:

6 kedvelés

Lg az egyik legtartósabb, jogos. A 4 évvel megszolgálta az árát :+1: anno a Samsungjaim s elhullottak 1-1.5 évesen. Basenem is van most is, azzal se vagyok húde elégedett.
A Sony jó, de az LG-nél nem jobb.

6 kedvelés

nekem pl sony nincs is arról nem tudok nyilatkozni csoki lg van azok nem rosszak meg van samsung 25r is nekem az is elfogadható szerintem​:blush:

4 kedvelés

Samsunggal kétszer jártam úgy, hogy pár hónaposan hirtelen meghalt csontra. Addig tökéletes volt…

1 kedvelés

A nyomokban való DL felhasználás miatt és az itteni írások alapján kipróbálom a VTC5A-t. Ha más nem tanulópénznek jó lesz.

Kérdésedre a válasz: SS316L Clapton, Ni80 szálhuzal (30ga), SS316L szálhuzal (26, 28ga), és Ni80 MTL Clapton van használatban vegyes felhasználásban. Na persze nem a dual coil építésénél egyik ilyen másik olyan (ámbár… egy kísérletet megérne kíváncsiságból :smiley: ), hanem mikor melyik akad a kezembe. Szeretek játszani a tekerésekkel.

3 kedvelés

30Q, szintén zenész…

3 kedvelés

Restellem, de most akadt meg a Smok RBA-n.a szemem. Így akkor mindenképp VTC. :slightly_smiling_face:

4 kedvelés

Az RBA-ból ráadásul dual és tripla coilos RBA fejem is van (a 3 coilos építhetőnek ugyan polipnak kellett volna szülessek és parkolópályán van). Az Aromamizer-hez is dual coil-os fejem van. Akkor a VTC-vel mellényúlni nem fogok. Köszönöm mindenkinek az ajánlásokat, és a véleményeket. :slight_smile:

3 kedvelés

Sziasztok!
Nem szerettem volna új topikot nyitni ezért itt kérdem meg:
Szerintetek ez még használható? Ez már sérülésnek számít?

Minden sérülésnél át szoktam fóliázni az aksijaimat, jobb vigyázni mint hogy baj legyen. Filléres tétel, szerintem ne ezen spórolj.

3 kedvelés

csak le kell róla húzni a régit az újat meg fel?

(Az első fóliát majd mindig szúrd el! Esetleg kezdjed rögtön a másodikkal!)
Másodjára nekem mindig sikerül. :grin:

1 kedvelés

Köszi szépen!

1 kedvelés

Sok sikert :blush: