Innokin Coolfire Z80 mod élménybeszámoló

Az Innokin Z80 már egy 4. generációs készülék, ami képes az egyenletes liquidpárologtatásra, és a tekercs megújítására watt helyett frekvenciasávok használatával. A DL-re és MTL-re egyaránt alkalmas készülék az akkut kiválóan kezeli, jó a fogása, kompakt, és akkuval együtt is könnyű. 27.6mm-ig fogad tankokat. Festékkopásra nem kimondottan hajlamos, de azért az igénybevételt ez a mod is megérzi. Nagy meglepetésemre az akkufedelet ellátták egy mágnessel, ami picit gyenge ugyan, de egy lassú mozdulattal kihúzható vele az akku. Őszintén szólva sok értelmét nem látom, mert időigényesebb, mint kibillenteni, de ott van, és ez a lényeg. Ezt a korábban aukcióra kapott készüléket néhány nap erejéig jómagam is kipróbáltam, abból született ez a rövidke teszt, ami mostanáig egy elfeledett témában raboskodott. :slight_smile: Az F0, és Refresh módusok érdekeltek különösebben. Hatalmas pozitív csalódás ért!

Korábban nem szerettem az 1 akkus modokat, úgy éreztem elvesznek a zongorosta újjaim között, és a színes lakkal borított darabok csúszósak is tudnak lenni, ha nem fogom rendesen. De, ahogy változnak az idők, vele változom én is. Így utólag visszagondolva, nagy megelégedéssel használtam amíg nálam volt, így tudnám ezt a modot is preferálni a Hera-k mellett. A Z80 nem lakkozott, hanem festett, a fekete tesztalanyunk a leather black fantázianevet kapta, szerencsére ez nem csúszós, ellenben enyhén tapad, ami számomra nagyon is imponáló volt. A hátulját bőr borítja, ami olyannyira puha, hogy a kényelmes fogás mellett cseppet benyomható, mint egy szivacs. Ez szintúgy pirospontot érdemel, hisz nem a fémre húztak rá egy leheletnyi bőrt, hanem alá is párnázták, ami a luxus érzését kelti. De, ami a leginkább ösztönzött erre a gyorstesztre, ahogy írtam az F0-ás módus és a Refresh volt. De előbb nézzük, mi is a titka ennek a szépségnek.

A menübe a plusz és mínusz gombok egyidejű megnyomásával jutunk be, így tudjuk pl. az F0-ás módusban is állítani a frekvenciát. A Power móduson belül még azt is kiválaszthatjuk, hogy wattban, vagy voltban adja e le a feszültséget, aminek bár sok élménybeli jelentősége nincs, de a volt módus mintha kicsit energiatakarékosabb lett volna. A wattot és a voltot is úgy tudjuk állítani, hogy előbb hosszan nyomjuk a tetszőleges plusz vagy mínusz gombot, majd mikor elkezd villogni a kijelzőn az érték akkor tudjuk feljebb, vagy lejjebb állítani. Ez először picit zavaró volt számomra, de beláttam, hogy ez egy teszkós zsebzár funkció, ám azért így is elállítódhat, tehát biztos ami biztos, zárjuk le a plusz és mínusz gombokat a mod zsebbe menetele előtt a tűzgomb és mínusz gomb egyidejű megnyomásával. De vigyázat, ettől még a tűzgomb aktív marad! Teljes biztonságot csak a kikapcsolás adhat. A tűzgomb és a plusz gomb egyidejű megnyomásával pedig tudomást szerezhetünk az akku aktuális feszültségéről ami rendkívül hasznos funkció, illetve a pontos ellenállásról és a puffszámról, amit itt nullázni is tudunk.

Az F0 lényege a váltakozó áram! DL felhasználáshoz 20-50hz közötti értéket javasol a gyártó, MTL felhasználáshoz pedig 51-100hz közötti értéket. A váltakozó áram iránya, ahogy a neve is mutatja, folyamatosan változik. A fizika kimondja, hogy az ereje is váltakozó, de épp ezért adjuk meg ezt hertz-ben, hogy az ereje ne ingadozzon! És igenis észrevehető, hogy valamelyest más aspektusba kerülnek a megszokott ízek. Ennek eléréséhez pedig csak annyi kellett, hogy (konyhanyelven szólva) egyszer jobbról jön az áram, másszor balról.

A Refresh lényege a jobb léellátás! A gyártó úgy alkotta meg a Refresh funkciót, hogy a beállított kimeneti feszültség 40%-át pár másodpercre ráküldi a tekercsre, ezzel némi kokszot is ledob magáról, illetve elősegíti, hogy a vatta úgymond meglágyuljon, és több liquidet szívjon magába, ezzel nem csak az ízt frissíti fel, hanem valamelyest tovább is fogja bírni a tekerésünk. A Refresh működik! Az ízek frissnek hatnak! Tartály nélkül még látványos is. Szemfülesnek kell lenni, láthatóan gomolyog a gőz. :slight_smile:

A Z80 funkcionalitásáról bőven esett már szó, ami a működését illeti, senkit nem fog csalódás érni, ebben szinte biztos vagyok. :slight_smile:









Összességében nálam kiválóan teljesített. Hozta azt az élményt amit az ember elvár, hogyha e-cigizik. Pazar ízek, hatalmas gőzök. A gombok fixek, a fogása masszív, a menüje sincs túlbonyolítva, de tény, hogy nem olyan, mint amit a séma diktál. Természetesen nem kevés köze van az élményhez annak, hogy egy kimagasló és nagymúltú gyártó termékéről van szó és, hogy egy szintén kimagasló és nagymúltú gyártó termékével [1] használtam abban a pár napban amíg nálam volt.

Köszönöm @Peva71, hogy emlékeztettél erre a sajnálatos módon elkallódott élménybeszámolóra. :hugs:

Köszönöm, hogy elolvastátok. :kissing_heart: Legyen szép estétek! :heart:


  1. Egy Aspire Neeko volt a tesztalany társa. ↩︎

16 kedvelés

Super készülék!!!

Köszi a tesztet, és ismét remek írás.:hugs:
Ez az 1-2 műszaki megközelítésű újítás valóban érdekes, és egyedi :+1:
Néha nem rossz egy kis innováció. Pláne, ha működik is :slightly_smiling_face:nem csak parasztvakítás.

Köszönöm. :blush:

2 kedvelés