Igaz, hogy 1ml liquid 30-40 szál ciginek felel meg?

Hogy ööö… “1ml e-liquid “elfogyasztása” = 30-40 szál cigaretta, azaz 1,5 - 2 doboz cigaretta”.
Ezt meg tudná nekem valaki erősíteni?

1 kedvelés

Akkor én már a napi mtl-nél 16ml nél halott lennék 2 éve :joy::joy::joy::joy::joy::joy:
A dl ről nem is beszélek :joy::joy::joy:

6 kedvelés

100-as nikotinnal biztosan :joy:

1 kedvelés

Pedig nem teljesen elrugaszkodott ha csak nyersen a nikotin mennyiseget veszed alapul. Az analog cigik (szigoruan a dobozosokat nezve) 0.1 es 1.4 mg/szal kozott mozognak (az 1.2+ mar inkabb sodort cigire jellemzo de van par legios cigi ami tenyleg brutal). Ma mar nem tuntetik fel ezt az erteket a cigisdobozon, regebben rajta volt. Az egyszeruseg kedveert vegyunk 1mg/szalat - ez nagyjabol a tigris zsofi. Ezesetben 1ml 20mg/ml lotyiben ugyanannyi nikotin van mint egy doboz (20 szal) 1mg/szal analog cigiben.

2 kedvelés

Hát én inkább 1-2mg közöttről tudok. Mondjuk egy piros Malbi az inkább 2. De nyilván ez attól függ mekkorákat és milyen gyakran szív bele az embe.

Nem akarok nagyon melyen belemenni mert semmi koze a topic-hoz, de erdemes megnezni ezt az oldalt. 1989-es adatok, azota a meg forgalomban levo magyar cigik nagy tobbsege gyengult, a kulfoldiek (PM Multi/Camel/Marlboro) ugy tudom nagyjabol maradtak ezen a szinten. A 2mg mar irgalmatlan eros.

1 kedvelés

Regen rajta volt a dobozokon.Szerintem te a katranyrol beszelsz,az volt az alacsonyabb ertek(1mg korul),a nikotin meg altalaban 3-12mg.Pirosmulti ,marlbi volt 10-12mg korul.

Google rengeteg oldalt kidob ehhez hasonloval.

Hűha
Akkor én a 9-es alappal napi 10 ml körül fogyasztok, akkor olyan mintha 4-6 doboz cigit szivnék?
Mert nem érzem úgy
Szerintem teljesen más a felszívódás vagy nem?

2 kedvelés

Amugy a fene tudja,de nem a nikotin miatt kene aggódni egy cigiben,hanem a kátrány meg minden más szar miatt ,ennyi​:grin:

3 kedvelés

Valoszinuleg igen.

1 kedvelés

Igen, Malbi, Lucky Strike ilyen 10mg-osak voltak, csak ugye ebből jó részét elfüstölöd szívás nélkül, szóval az az 1-2mg az, ami haszosul. Szerintem nem sok a 2mg. Engem egy időben érdekelt nagyon, hogy miként lehet átváltani a dolgot analóg/vape viszonylatban, és próbáltam infót gyűjteni, de igazán nem jutottam dűlőre, annyi mindentől függ. Akkor találtam valahol, ezt a cigierősségtől főggő 0,8-2,2mg-ot, illetve, hogy van bennük némi kemikália, hogy ez viszont célba is érjen.

2 kedvelés

A természetes nikotin felszivodasarol olvastam ezer éve valahol(nem tudom igaz-e,de gondolom mert biztos könyvben-lapban volt,nem internet​:grin:),hogy olyan erős méreg hogy egy cigiben levő dozis azzonali halált okozna.Csak a szervezet olyan gyorsan bontja le,plusz elszivasi idő ,stb,hogy így nincs gáz.

2 kedvelés

Bocs, tenyleg nem akartam ennyire OFF lenni, de annak erdekeben, hogy baromsagot ne terjesszunk linkelek egy frisseb termekismertetot is. Ez 2020-as.

Gondolom itt mar egyertelmu melyik ertek mire vonatkozik. Nem, nem szivtam oket, de ez a legujabb amit talaltam :slight_smile:

Es a jogi hatererol (2011-es a cikk, de ketlem, hogy a torvenyhozok magasabb ertekeket engednenek azota):

“„Az EU jogszabályban írja elő, hogy mekkora lehet a cigaretták legmagasabb kátrány-, nikotin- és szén-monoxid-tartalma. Eszerint legfeljebb 10 mg kátrány, 1 mg nikotin és 10 mg szén-monoxid engedélyezett egy szál cigaretta esetén” – közölte Sipos Tamás, a Philip Morris Magyarország vállalati kapcsolatokért felelős osztályvezetője.”

2 kedvelés

Azért érdekelne ezeket az adatokat hogyan állapitják meg

Kozerdeku adatigenylesbe lehet belefer. Ez sem foldtol elrugaszkodott hiszen EU szabvanynak kell megfeleli.

Aki anno elkészítette az első nikotinos liquidet állítólag Ő alkotta meg a 30-as szorzót. De ez az akkori használati szokásokhoz volt igazítva amit 1.8-2 ohmos porlaszgók jellemeztek, meg persze a tűhegynyi levegőző. Ez a 30as szorzó azért kellett mert egyrészt 3x gyorsabban szívódik fel nyalkahártyán keresztül másfelől meg azért 30 (nem pedig 3) mert a cigarettás dobozokon tizedesként jelölt értékek vannak. Papíron annyi, de emellett rengeteg sok toxin van a cigarettában ami miatt sokkal erősebbnek és folytóbbnak érezzük. És míg a cigarettánál kialakul egyfajta idült nikotinmérgezés addig az e-ciginél nincs így.

Koztudott, hogy a szervezetben nem csak felhalmozódik a cigarettában lévő rengeteg mocsok, hanem plusz még a nikotinnal szemben kialakul egyfajta “védettség”. Amit az idült nikotinmérgezés jellemez. Ám míg ezt az adagot cigivel folyamatosan akár növelni is tudjuk ezzel szemben az e-cigiben csupán a nikotin az aminek át kell vennie azt a szerepet amik a cigiben lévő cuccok tettek a szervezettel. Erősnek kell lennie, ütnie kell, érezni kell, hogy jelen van. Plusz a dopaminszintet eleinte szinten kell tartsa.

Képzeljétek el, hogy a cigi olyan mint egy alacsony cukortartalmú sütemény, amiben csak 2g cukor van és annyit is írnak a csomagolásra. Ám sütés közben olyan sok mindent adnak hozzá, hogy az megnöveli az édes érzést, de a cukortartalmat nem. Ergo, ez nettó átb@szás…

7 kedvelés

Lehet hogy ez most nagyon meglepő lesz amit írok de én a dopamin is dologról olvastam valahol egy cikket hogy van valami olyan adalék anyag ami nem kimutatható mivel ha két anyag keveredik kémiai úton jön létre az égés során emelkedik a Dopamin szinted a szervezetben (ugyan úgy mint pl a csokinál ) .Csak ugye napi 20 csokit nem eszel meg :slight_smile: szerintem . De 20 száli cigi az elfogy és minden egyes szál után kap az agyad egy dopamin löketet (ugye bár az agyban a Dopamin örömforást idéz elő) ami egy nagyon súlyos függőséget okoz .Ezért van az hogy a reggeli első cigi a legjobb. Mert megkapja az agyad amit szeretne. DE EZ NEM BIZONYITOT (de én elhiszem ) …

2 kedvelés

Én is ezen az állásponton vagyok, csak a “nem bizonyított” dolgokat én sem foglalom cikkbe. Viszont jó beszélni róla. :slightly_smiling_face: Van akinél 40-50 szál is elment naponta, ott elég agresszív nikotinerősséggel kell szinten tartani az állapotot.

3 kedvelés

Én arra gondoltam ami alapján a szabvány értékeket állapitják meg mert szerintem erre fele nem volt semmilyen közvélemény kutatás hogy mi lenne jo az embernek

2 kedvelés

Minden technikai eszköz rendelkezésre áll, a kérdés egzakt számadatokkal megválaszolható…
…lenne.
Ha a liqvid felhasználók száma összemérhető lesz a dohánytermék fogyasztókéval, már pedig lassan az lesz, gyártódik majd elég “hivatalos” konkrét számadat minden kérdésre és már nem lesz ilyen “bénán” beárazva sem…
…de az fájni fog!

“Ez nem személyes, csak üzlet.”

4 kedvelés