Igaz, hogy 1ml liquid 30-40 szál ciginek felel meg?

Szia!

Érdekes kérdés/felvetés, ezen bizonyára időnként sok vaper elgondolkodik. :thinking: Sajnos én sem tudom megalapozottan sem megcáfolni, sem megerősíteni. Ugyanis ebben a tárgyban nem sikerült találnom hiteles tanulmányt, vagy cikket. Több írás olvasható a témában, de valamennyi feltételezéseken alapul. Valószínűleg ennek egyik oka, hogy nem hasonlítható össze a gőz és a cigarettafüst hatása, az utóbbiban nagy arányban jelen levő káros anyagok miatt. Ezért végül továbbléptem a problémán. (Párszor kaptam “nic-shot”-ot, ezt azért igyekszem elkerülni. :pleading_face:)

Igen erős dohányos voltam, a napi 40 szál simán elment. Minden reggel kávéval és 2 szállal indult a nap. Most kávéval és 1-1,5 tank liquiddel (4-6 ml 2mg/ml). Ekkora mennyiségtől érzem ugyan azt (vagy hasonló) “pörgést”, mint a 2 cigaretta után. :flushed: Persze mindenkinek másként reagál a szervezete az adott nikotin mennyiségére.

Ha csak a saját tapasztalatomat veszem figyelembe, akkor szerintem nem állja meg a helyét a “1ml e-liquid “elfogyasztása” = 30-40 szál cigaretta, azaz 1,5 - 2 doboz cigaretta” felvetés.

További szép napot, kellemes gőzölést!

7 kedvelés

Csak jelezni szeretném, hogy a téma nyitókérdése egy másik témából lett átemelve, lévén önálló életre alkalmas. Maga kérdés más kontextusban jelent meg, szóval eredendően ez egy kissé cinikus álkérdés, melyre a válasz szerintem egyértelmű, de amint a mellékelt példa mutatja elmélkedésre alkamas :laughing:

4 kedvelés

Nem kell magyarázkodni, értjük mi :rofl: :joy: :+1:

2 kedvelés

Nem, nem de tényleg okosabb vagyok ennél :joy:

3 kedvelés

Tudjuk mi, bro! :sweat_smile:

2 kedvelés

Nem tudom nem észrevenni a hangodban lévő bizonyos felharmonikusokat, melyek némi iróniára engednek következtetni :laughing:

2 kedvelés

Én? Írónia? Nemár. :grin:

4 kedvelés

Elvileg, a mai álláspont szerint, nem saját adat, csak olvastam, hogy 1 szál cigaretta átlagosan 13mg nikotint tartalmaz. Átlagosan… :thinking: Már azt sem tudom hol láttam. Ha ez igaz, és azt veszem alapul, hogy én 18mg-ossal álltam át, viszont azzal a kezdetleges Ego cuccal amibe 1.8 ohmos porlasztó volt és 3 napig tartott az 1.6ml-es tartály és mégis meg voltam elégedve a bevitt nikotinnal akkor most hogyanvanez? :thinking:

5 kedvelés

Egyébként a témaindító mondat, ami “arról a másik oldalról” lett kiidézve eredetileg egy olyan oldalon van fenn amit én még kezdő koromban már olvastam, ergo olyan régi adat, hogy már nem felel meg a mai kritériumoknak. Így én nem alapoznék erre. De inkább maradnék a jelenlegi témánál. :slightly_smiling_face:

3 kedvelés

Jo kerdes, fogalmam sincs :slight_smile:

1 kedvelés

Ez a téma automatikusan lezárult (az utolsó választól számított) 30 nap után. Nincs lehetőség új hozzászólás küldésére.