Hogyan készítsünk liquidet házilag

Szia @Miroku_Kogua :slightly_smiling_face:

A törvény nem tiltja, szabályozza a társalgást ilyen témákról egészen addig, ameddig megmarad beszélgetés szinten a dolog.

Ezek a shopok nyilvánosak és bárki által megtalálhatók egy rövid Google keresés során, nem beszélve arról, hogy már évek óta működnek. Nem itt és nem most fog tudatosulni bennük, hogy ezek a webshopok léteznek. :slightly_smiling_face:

8 kedvelés

Sziasztok! Lehet, hogy hülyeséget kérdezek, de nem lehet gyógyszertárban kapni Vg-t és Pg-t? Mindenhol azt írják, hogy gyogyszerkonyvi minőségű…

Szia @bornfree :slightly_smiling_face:

Először is, üdv köztünk! Érezd jól magad! :hugs:

Úgy tudom, sajnos már nem lehet kapni. Pár éve még lehetett.

A gyógyszerkönyvi minőség azt jelenti, hogy az említett könyvben leirt minőségi előírásoknak megfelel, ezért alkalmazható gyógyszerkészítéshez. Igazából ez a gyógyszergyártóknak fontosabb tényező, mert minden gyógyszerkönyvi minőségű alapanyagból lehet gyógyszert is csinálni, de nem mindegyik kerül a patikák polcaira.

1 kedvelés

Szia, köszönöm a választ! Most végeztem egy gyors számolàst és 33.000 ft-ra jött ki 1000 ml, ha 6mg-os folyadékot szeretnék. Szóval olcsóbb megvenni az alaplevet és ahhoz az aromákat. A booster az, ami nagyon megdobta. Nem tudom, hogy erre milyen lehetőség lenne.

Érdemes nézni leptitet vagy kumulust és onnan rendelni boostert, amikor akciós, van hogy 200 forintért be lehet húzni. Én ahogy számoltam 20 forintra jön ki 1 ml 9mg-os alap nekem, lh-ról rendelve. Ez kb meg lehetne felezni, ha floravitáról vennék pgt és vgt, és vennék 100mg-os nicet, de a tökömnek sincs kedve még ezzel is zsonglörködni, szerencsére nem fogy extra sok nálam.

Illetve nincs is 20 forint…

Lhn egy 20ml-es booster 420 forint, 500ml alap meg 2500, szóval 1ml 9mg-os alap kb 12 forint, azaz 12000 egy liter. 55% 0-ás alap és 45% boosterrel számolva.

Szóval veszel 0-ás alapot, booster, lh-ról max 2 nap és nálad van és 5 perc összerittyenteni.

6mg-os alapot így 10000-ért tudsz csinálni - 1 literre számolva - , és még ezt is lehet faragni, ha nem kész alapot veszel és 100-as nicet.

3 kedvelés

Ha még találsz valahol kész alapelvet, sajna más lehetőség nem nagyon marad. A törvénynódosítások alkották meg a boostereket, nem éri meg, de legalább ez is van. Esetleg EliquidVG-ről (ha még van) vagy liquid city-ről tudsz kész alapot rendelni. Másról egyenlőre nem tudok, aki készen arulna. :thinking:

2 kedvelés

Hú, igen! Vagy amit Ispy írt. :blush:

2 kedvelés

Ezek egyszerűek,azért szeretem.Összeöntöm és kész is van.A minőség is rendben van
https://liquidhall.com/diy-base/base/evapor-base-500ml/500ml-base-6mg
https://www.lepetitvapoteur.com/fr/base-diy/7224-pack-ready-to-mix-50-50-1-litre.html

5 kedvelés

Én most kumulusról rendeltem külön pgt és vgt, meg boostert, mert így meg van a szabadságod, hogy milyenre keverj. Lehet erősebb alap, gyengébb, sűrűbb vagy hígabb, attól függően épp mi kell adott ízhez, időjáráshoz, aroma vagy épp snv a cucc.

Mert például én 50-50-et használok épp, de ezzel feltolni egy dinner ladyt a maga 33%-os arányával már nem minden setupnál praktikus, mert túl híg lesz a végeredmény.

Nyáron meg lehet inkább 70-30-at vagy 60-40-et fogok keverni, mert meleg van, télen viszont jobb lehet az 50-50.

3 kedvelés

Eliquid trafik-on 5700 ugyanez, legutóbb onnan rendeltem emiatt. Mennyire biztonságos franciabol rendelni boostert, melyik céggel szállítanak?

1 kedvelés

Abszolút megbízható cég,DPD-vel szállítanak.Plussz nagyon komoly aroma,készülék,kiegészítő választék van.

Tökre igazad van, én is mostanában morfondíroztam, hogy a következő rendelésnél már inkább külön veszem a pg/vg-t.

2 kedvelés

Persze,így jobban tudod a saját igényednek megfelelően keverni.Csak aki nem akar túl sokat babrálni vele,annak egyszerűbb.

1 kedvelés

Sőt vannak olyan ízek, amiknél a 9mg sok, mert mondjuk mentolos vagy kooladás, ezek lehet elég gyengébbre keverni. Amíg 1-2 ízt használtam ez nem volt annyira fontos, de most szeretnék 6-7 ízt felváltva használni. Csak még lusta voltam neki állni, meg még nem futott ki a meglévő cucc. Ja, és csak annyi alapot fogok keverni, ami épp kell, a többi meg marad külön.

2 kedvelés

Igen, csak gondoltam leírom a lehetőségeket, én sem rendelek 500mg-os nicet, én nem fogok vegyvédelmi ruhába öltözni, mert levest kell keverni. :rofl:

2 kedvelés

A nic-kel úgy vagyok, hogy sokszor ugyanabból kétféle erősséget keverek, vagy azért, hogy kitaláljam melyikkel jobb, vagy egyszerűen az egyik DL-re a másik MTL-re megy.
A PG/VG-vel meg úgy voltam, hogy van amikor 10%-ban megy és akkor nincs gond mondjuk az 50/50-nel, de mostanában voltak olyan aromák, hogy 60ml-ből 20ml a sima PG-s aroma. Rájöttem, hogy erősen PG túlsúlyba kerülök, aztán csak ment az osztás meg a szorzás meg a deriválás, hogy mivel is öntsem fel, hogy jó legyen :laughing:
Szóval inkább legyen külön és akkor nem kell 3 félét tartanom, hogy ki tudjak keverni bármit.

7 kedvelés

Én a dinner ladyt simán csak fel fogom tolni vgvel, azt kész. Én spec rühellem ezt a kevergetés dolgot, dehát ez van, ezt kell szeretni. Viszont így olcsó…

2 kedvelés

Tekerni azért még szeretsz? :slight_smile:

3 kedvelés

Persze, az a másik kedvencem…főleg most, hogy lesz/van 8 setup. :rofl: Cserébe addig szívom, amíg a koksz ki nem jön a driptippen. :rofl: :rofl: :rofl:

4 kedvelés

Vegyél valami porlasztósat, előre bekevert liquidekkel, az való neked :sweat_smile:
Vásárolni úgyis szeretsz, aszongyák :laughing:

3 kedvelés