Hibás akku okozta gondok

Sziasztok!
Adott egy 3 hónapja vásárolt Basen akkupár, mod és töltő.
A történet ott kezdődik, hogy az egyik akku pólusánál azt láttam, hogy valszeg megfolyt. Miután levettem a töltőről láttam a tipikus “rozsdás” foltot asszem a pozitív oldalon. Egyből gondoltam is, hogy ebből bizony baj lesz. Hülye fejemmel azért még beraktam a modba, jelezte is a mod, hogy low battery nincs feszkó benne.
Utána tettem a modba másik akkut, de azokkal is hol bekapcsolt hol nem a mod, illetve a töltő is hol tölt hol nem, attól függően, hogy hogy forgatom a belehelyezett akkukat.
A kérdés leginkább az, hogy ez a megfolyt akku képes meghibásodást okozni a töltő és a mod érintkezőjében?
Öröm az ürömben, hogy 2 hete úton van kínából az új mod, a modhoz pont most rendeltem új akkukat és hozzácsaptam még egy új töltőt is, így teljesen új szett lesz használva rövid időn belül.

Szia Gábor!

Az a gyanú merült fel bennem, hogy talán a megfolyt akku “váladéka” összekente a mod érintkezőket és ez okozhatja a kontakt hibát.
Töltésnél, beüzemelésnél.

2 kedvelés

Megmarhatja a mod érintkezőjét, illetve a dzsuva rontja a kontaktot. Benyúlnék és jól letakarítanám a mod érintkezőjét. Illetve megnézném a felületét.
Hosszabb távon a gőze is kárt tehet az ilyen kifolyt savas közegnek :thinking:megmarja az elektronikát, a nyákot.

4 kedvelés

Egyből takarítottam mindkettőt.
Igazából a töltő esetében már amúgy is mindegy, már használaton kívül helyeztem.
A modba is takarítottam az érintkezőt, de igazából nem javított a helyzeten. Továbbra is fennáll, hogy hol jó hol nem.
A tanulság számomra az, hogy a Basen akkut el kell engedni. Igazából mikor vettem is drágának találtam, de ugye úgy voltam vele, hogy minőségi cucc és kiszolgálja az árát. 3 hónap váltott használat után nem mondanám, hogy kiszolgálta… Persze az is lehet, hogy ez a 10000-ből 1 volt gyártási hibás, de az én kedvemen az se segít :smiley:

Ha a modban a pozitív érintkezőpogácsa rugós, én megnyomkodnám jó párszor, hátha “öntisztul”. Akár némi alkohol vagy kontakt spray kíséretében. Utána hagyni kiszáradni persze.

1 kedvelés

Sprével nem mertem még benne tisztítani :smiley: tudom, hogy ez pont az elektronikai cuccokhoz gyártott anyag, de az elektromos áram és folyadék esetén csilingel a tiltórendszer a fejembe, hogy nem szabad :rofl: a villanyáram nem játék :smiley:

Azért hagyod utána kiszáradni. :slightly_smiling_face: 1-2 óra ha nagyon be akarod biztosítani magad.

Az alkohol, meg az (olajmenzes) kontakt spray hamar elillan.

Mindenképp teszek egy próbát, hátha javít a helyzeten. Egy hetet kellene még nyerni a modnak kb, akkorra számoltam nagyjából az új érkezését.

Az én basen akkuim jól kiszolgálnak.
A legrégebbi darabok kb 2 évesek és még mindig 3000mah felett van a kapacitásuk.
Eddig semmi problémám nem volt velük.

Ezt továbbra is így gondolom :smiley: illetve el is vette a kedvem a kisérletezéstől ezzel a gyártóval kapcsolatban

Az akksiból sav jön ki,ami megmar mindent. Savat lúggal lehet csak közömbösíteni (szappan). Azt viszont nem biztos, hogy bármely elektromos kütyü szereti.