Ha eldöntötted, hogy e-cigizel, ne hidd, hogy fokozatosan átszoksz!

Itt olvashatod Henrietta sikeres átszokását cigarettáról, elektromos cigarettára. Az e-cigi képes jobbá tenni az ember egészségi állapotát, mivel köztudottan 95% -kal egészségesebb a dohányzásnál! Ha Te is érintett vagy, küld be a történeted az oldal alján látható űrlap kitöltésével vagy az oldalon található :heart: Jobban vagyok! gombra kattintva! Ha csupán érdeklődő vagy akkor ez segíteni fog a tisztánlátásban. Ha teheted oszd meg, hogy felnyissuk az emberek szemét, miszerint az ellenség nem az elektromos cigaretta! A történeteket érkezési sorrendben osztom majd meg veletek minden kedden, pénteken és szombaton 18:00-kor.

Sziasztok! 2010 augusztusában kaptam a lányomtól 1 db e-cigit, némi lötyivel. (e-liquid) Akkor már emlegettem 1 ideje, hogy ki kell próbálni, mert napi 1.5-2 doboz cigi ment a levegőbe. Átgondolva mindjárt rájöttem ez nem lesz jó, kell még 1 szett, mert ha töltöm, vagy valami baja lesz, mit szívok. Találtam is boltot, ahol megvettem amit kellett, és számos jó tanáccsal láttak el. (Köszi Zsolti)

Ebben az időben még semmi korlátozás nem volt ezzel kapcsolatban, ritka volt az e-cigi.

Volt néhány szál cigaretta még az utolsó dobozban, de félre tettem, és elkezdtem használni a gépet. Eleinte nagyon hiányoztak a mozdulatok, rágyújt, szív a füstszűrőig, elnyom. Nincs tovább. De erőt vettem magamon, és kb 1 hét elteltével már alig hiányoztak a mozdulatok. A nikotin éhséget nem éreztem, mert olyan erősségű liquidet vásároltam, amilyen cigit szívtam.

Részletezzem mennyivel jobb lett a közérzetem? Éreztem az ízeket, szagokat, jobban ment a légzés, nem fulladtam ki olyan hamar. És nem dohányoztam többé!

Azóta elhagytam az e-cigit is. Egyik este, mikor hazaindultam a melóból, észre vettem, hogy egész nap elő sem vettem a táskából, addigra már -fokozatosan csökkentve a nikotintartalmat- 0-ás lötyit használtam, vagyis a nikotin sem hiányzott. Még mindig van e-cigim, tavasszal vettem 10ml 0-ás lötyit, amiből még több, mint a fele megvan. Időnként eszembe jut, beleszívok néhányat, csak a gőz kedvéért. Az én tapasztalatom, hogy észrevétlen, erőlködés nélkül le lehet szokni vele erről a káros szenvedélyről.

Csak 1 jó tanács! Ha eldöntötted, hogy e-cigizel, ne hidd, hogy fokozatosan átszoksz! Csak úgy sikerül, ha egyiket le, másikat kézbe! Sok ismerősöm ezen bukott el. Ja! És a maradék pár szálat 3 ÉV UTÁN KIDOBTAM!!!

A történetet beküldte :

Horák Henrietta


Borítókép: GETTY

1 kedvelés