Gyártó által javasolt W-tol eltérés?

Jelenleg egy Lost Vape Centaurus M200 modot használok egy Geekvape Z subohm tankkal (Mesh Z1 0.2 ohm kazánbetét, 70-80W között).

Ettől az értéktől mennyire szabad/érdemes eltérni akar fel akar le? A tartományon belül már mindent próbáltam, de sehogy sem volt az igazi… :confused:

Ettől függetlenül minden patenttul működik.

Előre is köszönöm a válaszokat! :grin:

CC: @dl_csoport

1 kedvelés

En ezeket a porikat 50-55 watton hasznaltam. Nekem ugy volt jo.

1 kedvelés

Szia Anett!
A gyártó ajánlása csak egy viszonyítási alap az optimumhoz, hogy Neked mikor lesz megfelelő, az csakis az íz-gőz elvárásodtól, ízlésedtől függ. (…és az alaplé sűrűségétől vagy a felhasznált aroma mennyiségétől.)

Lehet és érdemes egy alacsonyabb teljesítményen kezdeni a gőzölést és apránként emelgetni a kakaót. Nyilván, egy bizonyos érték felett elkezd majd kifogyni a szuflából a tekerésed és ahogy növekszik a teljesítmény, elöbb-utóbb megég a coilod. A határt majd akkor ismered meg, mikor már átlépted. Ha időben kapcsolsz, elérted a maximumot, érdemes vissza venni a Wattokból, mielött tönkremegy a porlasztód.

1 kedvelés

Köszi, megpróbálom akörül, hátha!

Most én is megpróbáltam 50W-n és érezhetően barátibb volt a cucc, mint korábban. Szerintem ez lesz a nyerő! Hála!

1 kedvelés

Ezert irtam. En mindig 50-55 watton hasznaltam.

1 kedvelés

Szia Anett. A levegőzéstől is függ. Sőt, én arra apellálnék először. Ha jól hűl, akkor mehet akár 90 watton is. A jó levegőzés miatt húzza tovább a porlasztó. :slightly_smiling_face:

4 kedvelés

Azt a kezdettől fogva maxon tartom nem is nagyon birizgáltam. Jelenleg így néz ki a cucc:


1 kedvelés

Ha Neked így megfelel, akkor az a lényeg. :blush: Nem szentírás amit a gyártó ajánl.

5 kedvelés

Azzal a 0.2-es ellenállással, nagyjából 50 wattról elindulsz felfelé 1-2 wattonként, és ahol neked megfelelő az íz/ gőz, ott megállsz… :blush:

2 kedvelés