Geekvape Soul AIO POD élménybeszámoló

Egy készülékkel folytatjuk a sort, a HealthCabin jóvoltából. Ami nem más, mint a Geekvape Soul AIO POD. Ezzel a POD-dal használhatunk akár nikotinsós liquid-et is, vagy akár maradhatunk a szabadbázisú nikotinnál, a PODfejekben lévő porlasztó mindkettővel tökéletesen üzemel. A levegőzésen kívül a teljesítményt is tudjuk állítani, de akár a puff-ot is tudjuk nullázni. A 107,5 x 31,5 x 21,5mm-es méretekkel rendelkező Soul elég kicsi ahhoz, hogy szinte bárhol elférjen. Vákuumkapcsolóval is ellátták, de a tűzgombbal is ugyanúgy működtethető. 1500mAh-s akkumulátort építettek bele, ami a gyártó ígérete szerint akár 2 napig is elegendő kraftot biztosít.

9 színben vásárolható meg, amik a fekete, szürke, pezsgő, lila, fehér és rózsaszín, illetve a 2 féle mintával feldobott ibolya, ezüst, kék és oliva zöld. Hozzám a szerintem legszebb érkezett, a fehér. Élőben sokkal szebb és elegánsabb, mint a képeken, de biztos vagyok benne, hogy az összes szín ugyanilyen első benyomást kelt. Nézzük is meg, mi a helyzet a Soul-lal!

Geekvape Soul AIO POD élménybeszámoló


A doboz tartalma és ismerkedés a készülékkel

Mikor kinyitjuk a dobozt, legelőször egy másik vékonyabb doboz kerül elő, benne a papírokkal. Egy használati utasítás, egy kártya a vásárolt termékről és egy másik kártya arról, hogy mit ne csináljunk a termékkel! Ha ezeket kivettük a dobozból már meg is pillanthatjuk az aluminium ötvözetbe és fehér festékbe burkolt eleganciát egy 1 ohm-os PODfej és egy USB kábel kíséretében. A készülékben gyárillag 0.6 ohm-os PODfej van.

Az elején a tűzgombon és a 0.69"-es OLED kijelzőn kívül nincs más. A kijelzőn minden érték jól látható, bár egy picit összenyomták, de ennek ellenére mutat mindent ami lényeges. A watt értéket, az ohm számot, az aktuálisan leadott Volt-ot és a puff számot. Napfényben sajnos nem láthatóak jól az értékek, de beltérben, mesterséges fény mellett kifejezetten élénk, a fényereje nem zavaró.

A jobb és bal oldalán csupán a Geekvape felirat található, kivéve a mintázott kivitelűeken, ott ugyanis a minta elfoglalja a felirat helyét. A PODfejen lévő védőkupakon van egy betekintőnyílás aminek segítségéven könnyedén követhetjük a liquid állását a 4ml-es PODfejben. A drip tip sima műanyag amit személy szerint nehezményezek, ugyanis a 0.6 ohm-os PODfejjel sajnos hajlamos a melegedésre.

A hátoldala lekerekített ami az elegáns és ergonomikus dizájnhoz elengedhetetlen. A fogása rendkívül kényelmes, súlya szinte alig van, csupán 76 gramm. Az égetett festéknek olyan tapintása van, mintha egy minőségi gumiborítás lenne rajta. Nem csúszós, és nem is tapad a kezünkhöz ebben a melegben.

A PODfej kupakjának belsejében található mágnesek a PODfej tetején lévő vékony kis fémlapra tapadva tartják a helyén a kupakot és egyben védik a PODfejet. A kupakon lévő lyuk a cserélhető drip tip-nek van fenntartva. Mivel ez a lyuk pont akkora, mint a drip tip, ezért nem lesz olyan könnyű drip tip-et cseréni, ha esetleg a gyári nem felelne meg.

A PCTG anyagú PODfej szintén mágnesekkel csatlakozik a készülékbe amik sokkal erősebbek és nagyobbak, mint a kupak mágnesei. Természetesen jelen esetben is csak akkor tudjuk működésbe hozni a porlasztót, ha levesszük a csatlakozóról a matricát.

Mindegyik PODfejen megtalálható az ohm szám és az ajánlott Watt tartomány. A Watt-ot a tűzgomb segítségével és az egy-gombos navigációnak köszönhetően 3 gyors tűzgomb nyomással tudjuk 5 és 30 Watt között állítani.

A levegőzése is a PODfejen található, ami 4db lyukacskát jelent. Ezeket kedvünk, vagy igényünk szerint tudjuk állítani, de akár teljesen el is zárhatjuk, akkor is enged be annyi levegőt, hogy hasonlítson valamelyest a klasszikus MTL vonalra.

A felső levegőzésű és ezáltal folyásmentes PODfejben viszonylag hosszú utat tesz meg a levegő, de ez élményben nem vehető észre, ugyanis nem a drip tip felöli oldalon tesz meg hosszabb utat, hanem még mielőtt elérné a levegő a porlasztót, ezért nem jár ízvesztéssel a használata. A VPU technológiás porlasztó lágy ízeket és hosszabb élettartamot biztosít, bár ez erősen liquid-függő is.

Most, hogy alaposan megnéztük ezt a gyönyörűséges Geekvape Soul POD-ot, nézzük meg azt is, milyen élményt nyújthat számunkra.


Élménybeszámoló

Külsőre azonnal rabul ejtett a szépsége. A festett rész nem csúszós, nem is tapad hozzánk, ha picit nedvesebb a kezünk. A kijelzőnél és tűzgombnál található lakkozott aluminium felület ezzel szemben enyhén csúszós, de nem számottevően, illetve ezen része a POD-nak picit gyűjti az újlenyomatokat. A védőkupak könnyen eltávolítható, ezzel szemben a PODfej már sokkal ragaszkodóbb típus. De ez nem hátrány, ugyanis olyan sziklaszilárdan a helyén tartják a mágnesek, hogy eldőléskor, vagy eséskor sem mozdul el. A betekintő nagyon praktikus, viszont, kifogyás előtt mikor nagyon alacsonyan van a liquid szintje, az nem látszik elég jól, mivel egyvonalban lesz a betekintő alsó peremével. De legalább ebből tudhatjuk, hogy hamarosan töltenünk kell. A töltőnyílás elég nagy, ezért bármilyen flakonból könnyen újra tudjuk tölteni. A drip tip anyaga sima műanyag, elég kényelmes, viszont a 0.6-os PODfejjel 25 Watt környékén már sajnos melegedett. Erre megoldás lehet az alacsonyabb teljesítmény, de az azzal jár, hogy kevesebb levegőt kell biztosítani a porlasztónak, ami pedig már élményben máshol lesz, mint 25 Watt-on, vagy épp afelett. Sem a festés, sem a lakozott alumínium felület nem karcolódik, ezért nagyon sokáig képes ilyen gyönyörű és elegáns maradni a készülék.

A kijelző alatt található egy USB-C port amin keresztül tudjuk feltölteni az 1500mAh-s akkumulátort. Maga a készülék 1 amperrel tölt, aminek köszönhetően 1 órán belül teljesen feltöltött állapotba kerül az akkumulátor. A gyártó által ígért 2 napos üzemidő az én felhasználói szokásaimat tekintve az 1 ohm-os PODfejjel majdnem összejött! De tényleg csak pár órával maradt alul a gyártó által ígért üzemidő, ami nagyjából 21-22 órát jelent (az éjszakát leszámítva). Ebből pedig az következik, hogy meglesz az, csak nem úgy, hogy valaki szó szerint állandóan szívja, mint ahogy én is. A 0.6 ohm-os PODfej nem tudja lehozni a 2 napot semmiképp sem, de bőven túlteljesít az 1 egész napon, ami nagyjából 14-15 órát jelent. De itt is megjegyzem, hogy ez lehet több is, ha nincs szó szerint állandóan a szánkban. Magára a készülékre melegedés nem jellemző, töltés közben is csupán langyosodik, nem mellesleg töltőre téve is használhatjuk, csak akkor természetesen kitolódik a töltési idő.

Egyetlen darab tűzgombot kapunk navigáció gyanánt, ami természetesen tüzelésre is képes, ezért amíg gyorsan megnyomkodjuk a tűzgombot, hogy a Watt állítására ugorjunk, közben háromszor odapörköl a porlasztónak, de ennek hatására szerencsére égett íz nem jelentkezik. Ha 2x nyomjuk meg gyorsan a tűzgombot akkor a puff-szám kezd el villogni, amire ha nyomunk egy tűzgombot akkor ezzel ki is nulláztuk. Ha 3x nyomjuk meg gyorsan a tűzgombot akkor pedig a Watt érték kezd el villogni, amit a tűzgombot nyomogatva tudunk addig növelni, ameddig szeretnénk, vagy épp amíg át nem fordul 30-ról 5 Watt-ra, és kezdhetjük előről a teljesítmény beállítását. Ha 4x nyomjuk meg gyorsan a tűzgombot akkor pedig lezárjuk azt. Ezáltal nem nyomódig be táskában, vagy zsebben, bár ez eleve nem is jellemző a Soul-ra. Ilyenkor csak a vákuumkapcsolóval tudjuk használni, ugyanis még a tüzelést sem engedi, ami szerintem nem rossz dolog.

Mint említettem, vákuumkapcsolóval és gombbal is tudunk porlasztani, de az elsődleges opció ilyen típusú eszközöknél mindig a vákuumkapcsoló. Az izzítás erőteljes, attól függetlenül is, ha alacsony Watt-ra van állítva. Csupán a csomagban is fellelhető 0.6 és 1 ohm-os PODfejek léteznek a Soul-hoz, amikhez természetesen tartozik ajánlott Watt tartomány is. A 0.6-oshoz 15-30 Watt, de behelyezéskor a készülék azonnal át is állítja a teljesítményt 25 Watt-ra. Az 1 ohm-os 5-15 Watt-ig ajánlott, amit a készülék 15 Watt-ra állít behelyezéskor. Szerintem ezeket nem is igazán kell piszkálni, ugyanis pont ideális a porlasztás ezekkel az értékekkel. A 0.6-os PODfejet teljes levegővel, míg az 1 ohm-osat 3 lyukra szűkítve használtam, ami tökéletes élményt biztosított.

Ízre mindkét PODfej porlasztója nagyjából ugyanazt tudja. Valóban lágyan hozza az ízeket, ami azt jelenti, hogy ebbe bármilyen liquid nem való, ugyanis a vaniliás liquid-emnek az ízét nem tudta teljeskörűen és a megszokott módon átadni. Viszont az intenzívebb és összetettebb ízekkel nagyon jól szimpatizál. Gőzben kiemelkedő, látványos és soknak mondható, a 0.6-os PODfejjel pedig még harapható is. A 4ml-es PODfej szerintem elég hamar képes kifogyni mindkét ellenállással, persze ez attól is függ mennyit használjuk és hány Watt-on. Nekem naponta 3 x 4ml simán elment a Soul-lal.

Most pedig foglaljuk össze néhány mondatban mit is olvashattunk az imént.


Pró :white_check_mark:

  • Ergonomikus, elegáns dizájn. Úgy gondolom sokan szemre vásárolnak, ha olyan eszközről van szó mint egy elektromos cigaretta, aminek már ismeri a működését. A Soul POD pedig pont az a fajta termék amin azonnal megakad a szemünk.
  • Könnyű kezelhetőség. Bár az egy-gombos navigáció nem pótolja a menürendszert, de véleményem szerint abszolút megjegyezhető az a néhány gombkombináció és szerencsére elég időt hagy a készülék ahhoz, hogy ne kelljen kapkodnunk a beállítással, tehát lényegében pár gombnyomással már célba is értünk ami a Soul-t illeti és ez teszi könnyűvé a kezelhetőségét is.
  • Automatikus teljesítmény beállítás. Ami véleményem szerint kiérdemelte a Felhasználóbarát különdíjat az nem más, minthogy automatikusan beállítja a Watt értéket, ha érzékeli az ellenállás változását. Ez pedig azt eredményezi, hogy tökéletesen kezdőbarát készüléket kapunk, ami ideális akár friss átállóknak, de szinte bárkinek aki az egyszerűséget és szépséget keresi.
  • Nagy űrtartalmú PODfej. A 4ml elég soknak mondható, viszont a porlasztás intenzitása miatt nem elegendő egy egész, vagy épp fél napra, legalábbis számomra nem volt az, de ennek ellenére ez az ideális űrtartalom ahhoz, hogy ne arra keljen koncentrálni, hogy mikor fog kifogyni a Cartridge.
  • Lágy ízek, hosszú élettartam. A VPU technológiával készült integrált porlasztók meglágyítják a liquid ízét, ami igazán kellemes élményben részesít minket. Bár az alapból kissé halvány ízvilágú vaniliás liquid ezekben a PODfejekben nem lesz életképes, de pl. egy túl intenzívnek ítélt liquid esetén megoldás lehet a Soul POD. Az ízeket összességében jól adja át, meglesz a tökéletes harmónia pl. egy almás-fahéjas liquid esetében, amikor is bizonyos készülékekből a fahéj válik dominánsá. Nos, ebből a készülékből egyik íz sem ura a másiknak, hanem meglesz a megfelelő egyensúlya mindennek. A hosszú élettartamról is a VPU technológia biztosít minket, ami alsó hangon 1 hetet jelent, de ez kitolható akár 2 hétre is, ha mint azt már említettem, nem használjuk szó szerint szüntelenül. De egyébként ez bármilyen termékről elmondható.
  • Akár 2 napos üzemidő. Használattól és PODfejtől is függ, hogy meddig bírja majd az akku, de szerintem valóban képes a 2 napos üzemidőre, ha hagyunk néha egy kis szünetet a slukkok között. Nem mellesleg állásában sem merül, a meleg nyári napok ellenére sem.
  • Rövidnek mondható töltési idő. Az 1 óra se nem sok, se nem kevés, de mégsem tart olyan sokáig kivárni, ezért úgy gondolom, hogy nem mondhatjuk soknak a Soul töltési idejét. Főleg úgy, hogy akár 2 napos üzemidőt kapunk cserébe.

Kontra :negative_squared_cross_mark:

  • Melegedő drip tip. Az egyetlen dolog ami nem tetszett ebben a készülékben, de szerencsére ez csakis a 0.6 ohm-os PODfejjel jelentkezett, ami úgymond természetes jelenség sub ohm ellenállás és műanyag drip tip mellett. Ebből a melegedésből a készülék többi része egyáltalán nem kapott, ami miatt nem mondható vészesnek, de számomra valóban zavaró volt.

Végezetül, azt gondolom a Geekvape Soul AIO POD tökéletes választás lehet frissen átállók vagy kezdők számára. De nem csak kezdőknek ajánlom, hanem bárkinek aki szereti az egyszerű használhatóságot, sokáig tartó finom ízeket, amiket bőséges gőz kísér. Nem mellesleg a Geekvape csodaszépre alkotta meg, így ékköve lehet a gyűjteményünknek.

A terméket az alábbi linken tudjátok megvásárolni:

Köszönöm, hogy elolvastátok! Legyen szép napotok! :hugs:

18 kedvelés

Nem egy rossz pod,egy hete használja az asszony egész nap nála van de mem bír sajna csak háromnegyed napot ki.:blush:20w tolja a 0,6 pod fejjel.Én is kipróbáltam ízeket jól vissza adja.:wink:

8 kedvelés

@Vaperina_Kinga Melyik ad jobb rdl élményt, az Aspire Flexus Pro vagy ez?
A 4ml és a dizájn emellett szól…szerintem.
Lost Vape Thelema Elite 40 érkezik majd hozzád esetleg? …ahhoz lehet rba-t is venni, ami szimpatikusabb számomra.
Köszi az élménybeszámolót.

4 kedvelés

Ez picit nehéz kérdés, mert intenzitásban nagyon hasonló a kettó, és még a drip tip átmérő is kb ugyanakkora, ezért mindkettő tudja jól az RDL-t is. Ha azt veszem alapul, hogy nem használsz aromákat, akkor szerintem Neked a Soul jobban bejönne, mert ott picivel több levegő áramlik át, míg a Flexus Pro-nál a készüléken van egy keskeny kis lyuk, plusz a porlasztón is van egy fix nyílás, ami ha szűkíteni kell a levegőn akkor kicsit megköti az ember kezét. A Soul-on több levegőzési variáció van mint a Flexus Pro-n. Viszont, nekem bejött a Flexus Pro édes ízvisszaadása, de ha a liquid-eket olyan édesen adja vissza, akkor lehet, hogy az alap édes ízét is felerősíti. Nem mellesleg a Flexus Pro szájrésze nem mellegszik cseppet sem, míg a Soul műanyag drip tip-je a 0.6-ossal sajnos igen. Ha nem zavar, hogy melegszik akkor Soul, ha szereted az alaplé édes ízét akkor Flexus Pro. Remélem némileg érthető. :smiley: Örülök, hogy tetszett. :hugs:

Szerk.: Jut eszembe, TH-ja egyiknek sincs.

7 kedvelés

Valóban jó az ízvisszaadása. :blush: Nekem a 0.6-ossal simán lehozta a napot, és még picit többet is. Bár lehet a Kedvesed többet használja mint én. Pedig azt hittem sokat használom. :smiley:

6 kedvelés

az utolsó mondatod el is döntötte a kérdést :smiley:

6 kedvelés

POD-okban ne keress TH-t mert sajnos egyikben sincs a vertikális tekerés miatt. :confused:

5 kedvelés

Ezért is kérdeztem a Lost Vape Thelema Elite 40 -et…ahhoz lehet venni horizontális rba-t

3 kedvelés

Az elkerült még, egyenlőre nincs is kilátásban. :confused:

3 kedvelés

Nálam ezért is kínlódás volna… :roll_eyes:

2 kedvelés

Nekem meg tetszenek amúgy, mert pont a TH-t nem szeretem az egészben. :grin: Ha picit feljebb kerül a tekerés már az is baj. :sweat_smile:

3 kedvelés

Én TH nélkül el sem tudnám képzelni…annyi erővel 0ás nikket + nik tapaszt is használhatnék :smiley: (vagy nik sót)

3 kedvelés

Azt sajnos nehéz, és veszélyes letüdőzni :roll_eyes::thinking:

3 kedvelés

Nekem képes a hülye torkom bedagadni, meg érzékennyé válni tőle. :roll_eyes: Viszont magát a nikotin erejét szeretem, ezért is váltottam magasabb nikotintartalomra, az kellemes, csak a torkomat ne rüszülje me’ meghalok. :sweat_smile:

4 kedvelés

Én is ugyanezt a nézetett vallom!! Jó íz legyen és nikotin! 38 évet dohányoztam, napi 2 doboz minimum, másfél éve vépelek és nem hiányzik a th, sőt nem szeretem!!

4 kedvelés

Így van, az íz a lényeg nekem is, meg a nikotin. :slight_smile:

4 kedvelés

Na, én meg úgy vagyok ezzel, hogy az analógot sem az íze miatt szívtam hanem a nik+th miatt.

3 kedvelés

Kinek ez kinek az!!

5 kedvelés

Úgy-úgy. Analógnál fel sem merült a hétköznapokban,.hogy “finom” :roll_eyes::grin:

3 kedvelés