Full Moon – Just Fruit Purple

Full Moon – Just Fruit Purple

Gyártó: Full Moon, Franciaország

Ajánlott keverési arány: 8-15%

Ajánlott érlelési idő: 3-7 nap

Egy kedves ismerősöm kérésére vettem górcső alá a gyártó „nagy gyümölcspalettájának” egyik tagját, a „Purple” névre hallgató gyümölcskombinációt, amely szőlő és alma ízek elegyéből áll. A gyártó leginkább a gyümölcsaromák világában jeleskedik, egyszerűbb keverékektől egészen a bonyolultabb gyümölcskoktélokig terjed a kínálata. A fórumokon megoszlanak a vélemények: vannak, akik dicsérik, mások kevésbé elégedettek. Ezért gondoltam, megosztom veletek az én tapasztalataimat, hogy mit is várhatunk ettől a „lila koponya” elnevezésű variációtól​:blush:.

Az illat: alma és szőlő harmonikus keveréke, erőteljes és kellemes gyümölcsös aromával, ami cukorkás érzetet kelt. Bár ez a „no fresh” verzió, mégis van benne egy kis frissesség, ami talán még intenzívebbé teszi a gyümölcsök illatát.

Az ízek​:blush:: nos, itt már egy kis csalódás ért​:blush:. A termék neve és színe alapján egy Othello szőlőre számítottam, de az első próbánál rá kellett jönnöm, hogy ez téves feltételezés volt, és innentől kezdve kissé átverve éreztem magam​:blush:. Sajnos nem ez az egyetlen ilyen eset. Belégzéskor egy édeskésebb szőlőízt érezhetünk, amit talán az alma kísér, bár az nem igazán dominál, ha közben nem szagolgatod folyamatosan. Kilégzéskor megjelenik egy enyhén mentolos, csípős íz, ami elvileg felfrissítené a gyümölcsöket. Az egész gőzölés végén olyan, mintha egy mentolos szőlőcukorkát szopogatnánk. Gondolataim szerint a szőlőnek kellene dominálnia, amit az alma savanykás vagy édes íze egészít ki, egy enyhe frissességgel. Ehelyett azonban a szőlő és az alma nem különül el tisztán, inkább egy kevert ízt kapunk, amit nehéz hova tenni. Mivel ez a Just Fruit sorozat része, nem értem, miért van benne az a kis csípős mentolos érzet, ami nálam teljesen fel is tette az „i”-re a pontot.

Összegzés: Egy látványos dizájnnal és menő színekkel ellátott terméket próbáltam ki, amelynek kellemes illata eleinte pozitív benyomást keltett bennem. Reméltem, hogy megcáfolhatom a kritikákat, és bizonyíthatom, hogy valóban van helye a “nagyok” között. Sajnos azonban az ízvilág és az általános élmény teljesen lerombolta a kezdeti lelkesedésem, és elvette a kedvem a hosszabb használattól. Ismerek olyanokat, akik ragaszkodnak a gyártó termékeihez, amit tiszteletben tartok, de javaslom, hogy más gyártók hasonló vagy árban egyező termékeit is kipróbálják.

14 kedvelés

8% vagy szinte a duplája 15… Nem jó ómen. De azért köszönjük a tesztet.

5 kedvelés

Én 10%-ba kevertem

5 kedvelés

Köszönjük a beszámolót :hugs:

Kár érte pedig a cikk olvasása előtt még lelkes voltam :sweat_smile:

6 kedvelés

Szívesen, én is lelkesen kezdtem bele :grin:

6 kedvelés