Tribal Force - Freezy Wine


Tribal Force - Freezy Wine

Származási hely: Franciaország

Ajánlott keverési arány: 12 - 15 %

Ajánlott Érlelési idő: 3 - 7 nap

A „Törzsi erő” ütős sorozatából hoztam ismét egy erőteljes ízt, ami három alkotóból áll össze: szőlő, mangó és maracuja. Persze itt sem fog elmaradni a „rettenetes” hűsítés, de mivel ezt már megszoktuk a gyártó termékeiről ezért torok fagyasztásra felkészülve kezdtem hozzá a teszteléshez.

Az illata hozza a finom otelló szőlő illatát, igen erősen és megérve.

Az íze igencsak mérgesre sikerült :blush:, az ütős hűsítés, a szőlő erőteljes íze, valamint a mangó fanyarsága, ez mind egy savasabb ízt produkál, amiben a maracuja elveszni látszik. Szóval, kezdjük az elején. Beszíváskor az erős hűsítés, ami kb 10/8-as erővel bír, szinte azonnal leperzseli a torkunk, majd jön a szőlő, ami igen csak egy kicsit túl van már érve, de még élvezhető, uralom alá veszi az ízeket a gőzölés elejétől a végéig. Kifújáskor megvillan a mangó is, de csak mint alattvaló, mivel csak a savasságot adja az alap íznek. A mangó egy kicsit száraz és nem tartalmaz édesítést sem. A maracuját nem igazán lehet felfedezni, mivel a szőlő és a hűsítés teljesen átveszi az uralmat az aroma felett. Nincsennek mű ízek, de nyilvánvaló (részemről legalább is), hogy a hűsítés egy kicsit túlzás, a szőlővel karon fogva, a mangó háttérben való támogatásával egy igazán ízben gazdag triót kaphatunk. Bele se merek gondolni, mit művelhet egy meshlapos kazánban 50-60 Watton :blush:. A termék hozta a gyártó leírása szerinti „fagyos szőlőt” bár nagy haverok azért nem leszünk, csupán az erős hűsítés és a túlzott és intenzív íze miatt.

6 kedvelés

Nekem ez a tendencia 3 okból nem tetszik.

  1. A túlzott mentolos cuccok hosszabb távon károsak a tüdőre
  2. Egy elcseszettebb fost is meg lehet pimpelni egy moslékosvödörnyi hűsítéssel, ergo javít a receptúrán (mert leég a nyelvszőröd), vagy legalábbis eladhatóbbá teszi
  3. Ezekből kifolyólag sejthető, hogy részben a legfiatalabb réteg van megcélozva ezzel (látom x-y helyeken a neten, hogy a leghűsebb cuccok lelkes rajongói kb. gyerekek…)

Ez magánvéleményem, nem biztos, hogy jól látom :slightly_smiling_face:

3 kedvelés

Jól látod (sajnos). A recept nem lenne rossz, sok esetben maga az erőteljes hűsítès viszi roasz irányba magát az aromát. Lehet így eladhatobb vagy mit tudom én, bár némelyik hűsítő nélkül is megállná a helyét.:+1:

3 kedvelés