Főbb tekeréstípusok a gyakorlatban

Szia Kinga, megint egy jól sikerült írás, mint mindig. Ma jöttem haza az üdülésből. Az érintőképernyős telefonon való gépelés nem az én műfajom, addig inkább kihagytam, amíg haza nem értünk. A legnagyobb igazság, amit a Vaperinán olvastam, beigazolódott nálam: Amikor az újoncok tanácsot kérnek, sokan emlegetik: “Egy szett nem szett, majd megtudod”'. Ez nálam is többszörösen beigazolódott. Amíg az egyetlen egy Siren2 tankom volt, nem volt összehasonlítási alapom semmivel sem, az ízek vonatkozásában. Sajnos azt hittem eddig, hogy az ohm számít, és az aktív felület. Egyre jobban a minél több gőzt hajszoltam, miközben szinte teljesen elvesztek az ízek. Fogalmam sem volt eddig arról, hogy miért? Nem volt tudomásom arról, hogy az átmérő, a hossz, és az afc is mennyire számít. Pláne, hogy a Sirenben csak egyetlen egy afc van, amivel adják. Egy jó nagy 3 lyukú, és slussz. Ahhoz a talphoz tartozik, amit eltörtem, ugyanis egybe van öntve az egész. A Siren2 hatalmas üstházzal rendelkezik, elfér benne akár egy 6 mm-es átmérőjű tekerés is. A clapton huzalok több gőzt adnak, amikkel elértem azt, hogy egy teljes tank fél óra helyett két perc alatt kiürül. Közben elvesztek az ízek, amire folyamatosan panaszkodtam eddig is, azt hittem, mindig az ízvakság a ludas, meg az E-cigi, mert az “soha nem lesz olyan, mint az analóg”. Azután vásároltam ezt a 2 tankot: A Dvarw- ban volt tekerés, az volt a minta. Leutánoztam claptonból és isteni jó lett. A By-ka v.8 -at megtekertem Siren módra, és csodálkoztam, hogy az is rossz lett, nem csak a Siren. Ma beletettem azt a tekerést szimpla drótból, amit a Dvarw- ban kaptam. Előjöttek az eltűnt ízek. Még a Siren van hátra, tudom, az forró lesz, bármiből is tekerem, mert eléggé fent van a tűztere, de ne ürüljön ki 1 perc alatt, mert abban most fused clapton van, valami 3,5 vagy 4 mm-es magátmérőn. Ott ugyanis azt hittem, a nagy átmérő a jó, mert folyton folyik, és sok vatta csak vastag tekerésbe megy bele. talán egy kis vattagát kellene ott is a nyílásokba? A Sirent még soha nem próbáltam 3,5 mm-esnél vékonyabb tekeréssel, és az mindig jó hézagos is volt. Microcoilt még az életben ki nem próbáltam. Attól féktem ugyanis, hogy hézagok nélkül még kevesebb Watton is dryhites lesz. Úgy érzem állandóan, van még mindig mit tanulnom.

6 kedvelés