Főbb tekeréstípusok a gyakorlatban

Épp ma jutott eszembe egy youtube videó, vertikális tekerésről. Gyorsan elő is vettem a Dwarv-ot, találtam itthon 0,4-es Kanthal huzalt, megtekertem 2,5-es magra menettel. Egy kicsit bajlódós volt befogatni a tankba, de pár perc próbálkozás után sikerült. Körbenyomkodtam Cotton Clouds vattával, feltöltöttem liquiddel. Nem tudom, mit vártam tőle, de az első pár slukk után nem dobtam hátast. Elpöfékeltem egy fél tanknyit, miután bejáratódott a vatta, kicsit finomodtak az ízek, de nem mondanám, hogy jobb lett volna, mint hagyományos tekeréssel. Utána kipróbáltam 2-es magon, Ni80 huzallal, olyan 6 menettel. Ez kényelmesebben elfért a deck-ben, így már több hely volt a tekercs körül, és a vatta teljesen körbevett a huzalt. Egy másik levessel feltöltöttem, ez már jóval intenzívebb gőzt és ízeket adott, mint az előző. Ezzel még kísérletezni fogok, de ha meg lesz a megfelelő tekerés, szerintem maradok ennél a verziónál, legalábbis a Dwarv-ban ( többi tankomat elég nehéz lenne vertikálisan tekerni) Mellesleg így a vattacsere is sokkal egyszerűbb lesz, mintha áthúznám a tekercsen.

9 kedvelés